مجله سیمدخت
0

در گیک‌بنچ، پردازنده‌ی جدید سامسونگ با نام اگزینوس ۱۴۸۰ ظاهر شد

بازدید 58

تازه‌ترین اطلاعات در مورد پردازنده‌ی جدید اگزینوس ۱۴۸۰ سامسونگ اخیراً در گیک‌بنچ منتشر شدند و قدرت پردازشی نسبتاً بالای این پردازنده را نشان می‌دهند.

چند هفته پیش، خبری منتشر شد که سامسونگ با همکاری AMD در تراشه‌های اگزینوس میان‌رده به کار خواهد برد، به نحوی که این همکاری امکاناتی چون رهگیری پرتو نور را به گوشی‌های میان‌رده‌ی خود اضافه خواهد کرد. این امر به معنای افزایش توان گرافیکی در گوشی‌های میان‌رده‌ی سامسونگ است و اولین پردازنده‌ای که این قابلیت را دارا خواهد بود، اگزینوس ۱۴۸۰ خواهد بود.

این پردازنده، که با شماره مدل S5E8845 در تست گیک‌بنچ شرکت کرده است، از ۸ هسته تشکیل شده است که به ترتیب ۴ هسته قوی و ۴ هسته ضعیف دارد. آینده این پردازنده قرار است جایگزین اگزینوس ۱۳۸۰ شود که در حال حاضر در گوشی گلکسی A54 به عنوان قلب تپنده این دستگاه حضور دارد.

پردازنده‌ی اگزینوس ۱۴۸۰ سامسونگ دارای ۴ هسته‌ی نخست با فرکانس نسبتاً بالای ۲.۷۵ گیگاهرتز و ۴ هسته‌ی دوم با فرکانس ۲.۰۵ گیگاهرتز است. نوع دقیق هسته‌های این پردازنده مشخص نیست، اما احتمالاً ۴ هسته‌ی نخست از نوع Cortex-A78 و ۴ هسته‌ی دوم از نوع Cortex-A55 استفاده شده‌اند. با این ترکیب هسته‌ها، انتظار می‌رود که این تراشه توان پردازشی بالایی داشته باشد، اما نتایج تست‌ها در بخش‌های تک و چند هسته‌ای با امتیاز ۸۸۳ و ۲۸۰۸ نشان‌دهنده‌ی کارایی متوسطی هستند.

یک نکته‌ی جالب در مورد این پردازنده، حضور گرافیک Xclipse 530 است که از فناوری RDNA 2 شرکت AMD بهره می‌برد؛ همان فناوری که در طراحی گرافیک اگزینوس ۲۲۰۰ نیز مورد استفاده قرار گرفته است. به همین دلیل، انتظار می‌رود که این پردازنده از نظر توان گرافیکی نیز عملکرد خوبی داشته باشد. با این حال، برای ارزیابی دقیق‌تر عملکرد این پردازنده، نیاز به تست‌های بیشتری داریم. احتمال استفاده از این پردازنده در گوشی‌های گلکسی A55 نیز وجود دارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *