مجله سیمدخت
0

دروغ سفید در چه مواردی خوب است ؟

بازدید 52

1. وقتی از هدیه متنفری

شاید یک ژاکت که توسط مادربزرگتان بافته شده، پر از الگوهای پوم و پولک باشد که با نگاه به آن ممکن است حتی سرگیجه کنید. اما آیا این به این معناست که باید احساسات صادق خود را در برابر آن نادیده بگیرید؟ قطعاً خیر. در هر صورت ممکن است مناسب‌تر باشد که یک لبخند بزنید و از دهنده این هدیه سپاسگزاری کنید. پذیرش با مهربانی این هدیه، به خصوص اگر ارتباطی مهم برای شما داشته باشد، امری آسان‌تر خواهد بود.

2. احساس شما نسبت به شیوه فرزندپروری یک نفر

تصمیماتی که دوستتان برای استفاده از پوشک پارچه، تحصیل در خانه یا تمیز کردن کریستال برای فرزندانش گرفته، شاید برای شما عجیب به نظر بیاید. اما آیا احساس می‌کنید که انها ممکن است علاقه داشته باشند که نظر شما را درباره این راه‌ها بشنوند؟ احتمالاً خیر. بزرگ کردن کودکان به خودی خود چالش‌هایی دارد و اغلب والدین تلاش می‌کنند در پایان روز، فقط تمامی افراد خانواده را سرزنده و سالم نگه دارند. این مهم‌تر است تا اینکه تصویب دوستان و خانواده را جلب کنند.
هرچند که پرورش فرزند مسئولیتی شخصی است و انتقاد از تصمیمات والدین به طور اجباری آنها را به تغییر نخواهد کشاند. برخی می‌گویند که بهتر است این نظرات را برای خودتان نگه دارید، مگر اینکه کاری که انجام می‌دهند به خطر ایفازی فوری منجر شود.

3. اگر فرزند مورد علاقه دارید

هرچند که والدین ممکن است در برخی لحظات ویژه‌ای ارتباط نزدیکتری با یکی از فرزندان خود داشته باشند، اما به طور طولانی گفتن این موضوع به آنها نتیجه مطلوبی نخواهد داشت. به گفته رابین، این کار به واقعیت منجر می‌شود که یک رقابت جدی بین خواهر و برادر ایجاد می‌شود. همچنین، اجازه دادن به کودکان برای فهمیدن اینکه چیزی که شما دوست ندارید، می‌تواند باعث شود که احساس کنند پدر و مادری که در گذشته انها را نادیده می‌گیرند یا رد می‌کنند، در حال حاضر بیشتر به آنها اهمیت می‌دهند و به جای اینکه تلاش برای جذب محبت شما را انجام دهند، سعی می‌کنند از تصمیم‌گیری‌های خود استقلال به‌خرج دهند.

4. چقدر فکر میکنی بچه یکی دیگه نازه

زمانی که کسی از شما می‌پرسد “آیا بچه من نازترین نیست؟” باید بدانید که پاسخ مناسب به این پرسش عبارت “البته!” است. این ممکن است به نظر بیاید که نوزاد تازه متولد شده در مقایسه با کودکان کوچک‌تر شما بی‌رنگ و فاقد جاذبه است، یا ممکن است در ابتدا شما به طور خاص با بچه‌ها ارتباطی نداشته باشید. اما باید به یاد داشته باشید که هیچ والدینی در دنیا وجود ندارد که بخواهد نظرات تندی از شما درباره ظاهر کودکش بشنود. همگی نوزادان به نوعی دارای زیبایی‌های خاص خود هستند. به اشتراک گذاشتن این زیبایی با والدین جدید، از طریق یک تبادل دوستانه، به حمایت از آنها در این مرحله از زندگی کمک می‌کند.

5. نقاط ضعف حرفه ای شما

وقتی مصاحبه‌کننده از شما می‌پرسد “بزرگ‌ترین نقاط ضعف شما چیست؟” باید این سؤال را به عنوان یک فرصت برای نمایش خودتان بهترین شکل ممکن ببینید. می‌توانید به او بیان کنید که شما به مدیریت زمان نیاز به بهبود دارید یا ممکن است در شغل قبلی خود از تمرکز بر روی جزئیات بیش از حدی استفاده کرده‌اید. اگرچه این افشاگری‌ها ممکن است در دوران کوتاه‌مدت منفی به نظر آید، اما احتمالاً نتایج مثبتی را در طولانی مدت به همراه خواهند داشت. حفظ تعادل بین تمایل به صداقت و بازدید از هدف خود در پیشرفت شغلی، امری مهم است که باید به آن توجه داشته باشید.

6. وقتی فکر می کنید رئیستان کار بدی انجام می دهد

بسیار کم پیش می‌آید که اعلام نظری درباره نقاط ضعف مدیران، بازخوردهای مثبتی را به دنبال داشته باشد که شما به همکاران خود انتقال دهید که به عقیده شما، مدیران ناکارآمد هستند. به طور کلی، افشای حقایق در محیط کار ممکن است عواقب منفی داشته باشد و ما را در موقعیت‌های ناراحتی قرار دهد. در بعضی موارد، ممکن است به این شکل که ما به رئیسان ناراضی هستیم، برگشت کند و برای خود تعجب کنیم که آیا وضعیت ما در شرکت مناسب است یا خیر.

7. وقتی فکر می کنید از همکارانتان باهوش تر هستید

در همه محیط‌های کاری، افرادی وجود دارند که به ظاهر به تلاش و مشارکت کافی در کار خود علاقه ندارند و ممکن است به سبک کاری بی‌تفاوتی بپردازند. با این وجود، حتی اگر تمایل داشته باشید به دیگران نشان دهید که در مقایسه با همکاران خود بهتر از آن‌ها هستید، بهتر است این افکار را برای خود نگه دارید. بسیاری اوقات، زمانی که فکر می‌کنیم در حال افزایش شهرت با ابراز حقیقت‌ها هستیم، در واقع در حال تأکید بر شکایت خود هستیم.
همچنین، در زمینه‌های مختلف کاری، افراد ممکن است باور داشته باشند که هوش یا مهارت‌های فنی‌شان باعث پیشرفت سریع‌تر آنها در شرکت می‌شود، اما این ویژگی‌ها شاید در دیدگاه کارفرمایان مهم‌تر نباشند. در واقع، طبق نظرسنجی انجام‌شده توسط انجمن ملی کالج‌ها و کارفرمایان در سال 2019، کارفرمایان کار تیمی را از مهارت‌های حرفه‌ای بالاتر ارزیابی کرده‌اند. این نتیجه نشان می‌دهد که مهارت‌های مرتبط با همکاری و هماهنگی در تیم‌های کاری از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

8. دلایل شما برای داشتن شغل

در همه محیط‌های کاری، افرادی وجود دارند که به ظاهر به تلاش و مشارکت کافی در کار خود علاقه ندارند و ممکن است به سبک کاری بی‌تفاوتی بپردازند. با این وجود، حتی اگر تمایل داشته باشید به دیگران نشان دهید که در مقایسه با همکاران خود بهتر از آن‌ها هستید، بهتر است این افکار را برای خود نگه دارید. بسیاری اوقات، زمانی که فکر می‌کنیم در حال افزایش شهرت با ابراز حقیقت‌ها هستیم، در واقع در حال تأکید بر شکایت خود هستیم.
همچنین، در زمینه‌های مختلف کاری، افراد ممکن است باور داشته باشند که هوش یا مهارت‌های فنی‌شان باعث پیشرفت سریع‌تر آنها در شرکت می‌شود، اما این ویژگی‌ها شاید در دیدگاه کارفرمایان مهم‌تر نباشند. در واقع، طبق نظرسنجی انجام‌شده توسط انجمن ملی کالج‌ها و کارفرمایان در سال 2019، کارفرمایان کار تیمی را از مهارت‌های حرفه‌ای بالاتر ارزیابی کرده‌اند. این نتیجه نشان می‌دهد که مهارت‌های مرتبط با همکاری و هماهنگی در تیم‌های کاری از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.

9. هر گونه احساس منفی در مورد اخبار هیجان انگیز کسی

وقتی دوستتان یک شغل جدید پیدا می‌کند، ممکن است برای شما جذابیت زیادی نداشته باشد. شاید فکر کنید همکارتان از نظر مالی آماده برای تشکیل خانواده نباشد، یا شاید فقط تصور کنید که مهارت‌های شوهر یا همسرتان در بازی The Legend of Zelda شکستن امتیازات بالا، یک مسئله بزرگ نباشد. آیا این به معنای آن است که آنها باید نظر شما را درباره اخبارشان بشنوند؟ قطعاً خیر.
مواظب باشید که همیشه در داستان‌ها و رویدادهای دیگران بارانی نباشید. وقتی کسی خبر هیجان‌انگیزی دارد و شما برای خودتان خبر ناخوشایندی دارید، بهتر است صداقت خود را برای خودتان نگه دارید.

10. نظرات منفی شما در مورد ظاهر کسی

چیزهای کمی وجود دارند کـه میتوانند دوستان شـما را سریع تر از این‌که بـه عنوان کسی کـه ظاهر دیگران را زیر و رو می کند شناخته شوید، از دست بدهید. وقتی دوستی از او می پرسد: “بـه نظر می‌رسد وزنم اضافه شده اسـت؟” انها بـه دنبال تایید هستند، نه صداقت.
حتی اگر کسی نظر شـما را بخواهد، «این بدان معنا نیست کـه می توانید بپرسید چه زمانی [دوستتان] اینقدر وزن اضافه کرده اسـت». اگر دوست شـما مدام برای عقیده‌اي فشار می‌آورد، وی را بـه سمت سبکی هدایت کنید کـه ممکن اسـت در عوض جذاب‌تر بـه نظر برسد – اما همیشه بـه این موضوع توجه کنید کـه بـه اشتراک گذاشتن هر نظری کـه کاملاً مثبت نیست می تواند منجر بـه آسیب طولانی‌مدت بـه رابطه شـما شود.

11. نظرات منفی شما در مورد همسر دیگران

با این وجود، به نظر می‌رسد که اعتقاد دارید همسر دوست شما بی ادبی دارد و شاید جلب توجه به ظاهرش کرده و در حرفه‌اش نیز موفقیتی به دست نیاورده باشد. حالا سوال اینجاست که چه زمانی مناسب است که این افکار را در مورد رفیق خود کنار بگذارید و حقیقت را افشا کنید؟ آیا وقتی واقعاً به ارتباط با دوست شما اهمیت نمی‌دهید، اما او به نظر می‌رسد که در یک رابطه میان شما قرار دارید؟ این تصمیم برای افشای حقیقت یا نه بستگی به شرایط و ارتباط شما دارد، و شاید باید ملاک‌های خودتان را بر اساس این عوامل تعیین کنید.

12. وقتی به چیزی که شریک زندگیتان به آن علاقه دارد اهمیت نمی دهید

داشتن یک ارتباط به هیچ وجه به این معنی نیست که باید همه‌ی علاقه‌ها و تمایلات شریک زندگی‌تان را حمایت کنید. با این حال، اگر عادت‌ها یا تفریحات آنها در اولویت شما نیستند و تأثیر منفی بر رابطه شما ندارند، بهتر است این نقاط را برای خودتان نگه دارید. بی‌رحمانه صراحت کردن در این مواقع ممکن است باعث دوری فرد مورد علاقه‌تان شود و در نتیجه ممکن است از شرکت در فعالیت‌هایی که از آنها لذت می‌برید، منع شوید. در نهایت، توازن بین صراحت و حفظ ارتباط‌های مثبت به عنوان یک فرد مهارت‌دار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

13. چه به نظر شما دوستان همسرتان جذاب باشد یا نه

بگذارید فرض کنیم که فرد مقابل شما تنها فردی است که ممکن است دوباره به او جذب شوید. اگر چه این امر احتمالاً بسیار کمی دارد. با این حال، اگر او از شما بپرسد که آیا خودش را جذاب می‌دانید، حفظ آرامش و تعادل مهم‌تر از ارائه حقیقت ممکن است. باید ارزیابی کنید که چه مقدار دروغ به یک فرد یا رابطه کمک می‌کند و آیا تغییر در حقیقت می‌تواند به طور دائمی به شما آسیب برساند یا نه.

14. وقتی دلت میخواد

به همان ترتیب، هرچند علاقه به شخصی می‌تواند سرگرم‌کننده باشد، اما اگر شما یا طرف مورد نظرتان در یک رابطه هستید و یا می‌دانید که احتمال ایجاد رابطه عاطفی ضعیف است، بهتر است این افکار را برای خودتان نگه دارید. در مورد افشای این نوع اطلاعات، “کمتر بهتر است” قاعده‌ای است که می‌توان به آن عمل کرد. مگر اینکه دوستانتان به صورت روشن از شما بپرسند که آیا احساساتی نسبت به آنها دارید یا در یک رابطه‌ای با آنها هستید که افشای این اطلاعات مناسب باشد، بهتر است تا زمانی که مامان باقی بمانید.

15. مشکلات کوچک شما با همسرتان

هر چند خانواده شریک زندگیتان ممکن است ناراحت‌کننده، مزاحمت‌آمیز یا کنترل‌گر باشد، اما شریک زندگی‌تان نیست که درباره آن شکایت کنید. مگر آنکه واقعاً به تصحیح آن نیاز داشته باشید، به عنوان مثال در مورد فردی که به شما یا همسرتان سوءاستفاده یا بدرفتاری می‌کند، بهتر است دوستی پیدا کنید که از تلفظ کلمه “اسپرسو” توسط مادر شوهرتان شکایت کند، تا ایجاد تنش‌های غیرضروری در رابطه‌تان.

16. چرا با کسی صمیمی تر نیستی

همگی ما ارتباطاتی داریم که به هر دلیلی به نظر نمی‌رسد که با کسی نقطه مشترکی داشته باشیم. اگرچه نیازی به ایجاد دوستی با فردی نداریم که نمی‌توانیم با او به توافق برسیم، اما نگه‌داشتن احساسات خود در مورد اینکه چرا احساس دوستی نمی‌کنیم، به نفع خودمان است. در بسیاری از مواقع، یک دروغ کوچک در مورد عدم آشنایی کامل با فرد، به جای اینکه به مسائل نقص‌های شخصیتی آن فرد اشاره کند که ممکن است ناراحت‌کننده باشد، بهترین راه است.
“تلاش کنید تا زمان تقاطع‌ها با افراد خاص را محدود کنید، تنظیماتی را انتخاب کنید که فشرده‌تر هستند و در طول تعاملات کوتاهی از آن استراحت کنید.”

17. چگونه دوستان، سابق یا رئیس خود را رتبه بندی می کنید

همگی ما دوستانی داریم که با آنها نسبت به دیگران ارتباط صمیمی‌تری داریم. بعضی از ما دارای روابط گذشته‌ای هستیم که نسبت به رابطه فعلی‌مان به شکل رمانتیک‌تری نگاه می‌کنیم. همچنین برخی از ما واقعاً باور نمی‌کنیم که رئیس‌مان بهترین فردی باشد که تاکنون تجربه کرده‌ایم، با وجود تقدیرنامه‌ای که از او دریافت کرده‌ایم که معمولاً به معنای چیزهای دیگری است.
اما آیا این به معنای این است که باید به همه این اشخاص اطلاع دهیم؟ قطعاً خیر. این به افراد – بگذارید دوست، شریک یا همکار باشند – بدانند که در سلسله رتبه‌بندی شخصی‌تان کجا قرار دارند، تنها زمانی مشکل ایجاد می‌کند که جایگاه اول را اشغال نکند.

18. نظرات منفی دوستان شما نسبت به دیگران

گاهی اوقات، دوستان و افراد مهم برای شما هم‌زمان در کنار هم قرار نمی‌گیرند، و در بیشتر موارد، این مسئله مشکلی ندارد. گفته می‌شود که هیچکس نمی‌پسندد در موقعیتی قرار بگیرد که دیگران به نظر ندوستشان دارند، از لباس‌هایشان ناراحتی دارند یا به شکلی فریب می‌دهند. اگر مشکلی وجود داشته باشد که می‌توانید به اصلاح آن در میان اعضای حلقه داخلی کمک کنید، برای رفع آن تلاش کنید. با این حال، اگر گفتن حقیقت تنها به این معنا باشد که قصد دارید احساسات کسی را زخمی کنید و هیچ راه‌حلی ارائه ندهید، از نیازمندی‌ها و رنج او پاسداری کنید.

19. چرا نمی خواهید با کسی معاشرت کنید

گاهی اوقات، داشتن یک آخر هفته کاملاً برنامه‌ریزی شده می‌تواند بسیار جذاب به نظر برسد. اما در مواقع دیگر، این ممکن است به یک وضعیت ناخوشایند تبدیل شود. متاسفانه، بسیاری از افراد وقتی قصد تغییر برنامه را دارند، ممکن است از دیگران بشنوند که “حوصله ندارم”، در حالی که واقعیت این است که “نمی‌خواهم وقتم را با تو بگذرانم”.
اگر نگرانی از جریان کنسل کردن دارید و احساس می‌کنید که گزینه دیگری وجود ندارد، یک دروغ کوچک در مورد وضعیت هوا می‌تواند به شما کمک کند که از ایجاد استرس یا بحث‌های ناخوشایند با دوستان‌تان جلوگیری کنید، بدون این‌که خود را در موقعیت ناخوشایندی قرار دهید.

20. هنگامی که در شبکه های اجتماعی به افراد سابق مراجعه می کنید

اگر مانند اکثر افراد هستید، احتمالاً در طی تجربه آنلاین با یکی از افراد سابقتان در ارتباط بوده‌اید. در واقع، بر اساس یک مطالعه، 61 درصد از افراد متاهل حداقل یک بار در ماه به طور آنلاین به حساب‌ها یا فعالیت‌های سابقه همسر خود نگاه می‌کنند.
اگرچه این رفتار ممکن است همیشه ایده‌آل نباشد، اما به‌طور متناوب به حضور سابقه همسر در شبکه‌های اجتماعی نگاه کردن مطمئناً می‌تواند برای شما مفید باشد. اگر واقعاً تعاملی با همسر قبلی ندارید، بهتر است با شریک کنونی‌تان به اشتراک بگذارید که نمی‌دانید وضعیت او چیست.

21. پیشینه‌ی شخصی روابط گذشته شما

غفلت کردن از ذکر گذشته‌ی ازدواجی همسرتان، احتمالاً به طولانی مدت به نفع شما نخواهد بود. گفته می‌شود حذف برخی از جزئیات حساس درباره روابط قبلی ممکن است در واقع بهترین اقدام باشد. مقایسه کردن روابط گذشته با زندگی فعلی می‌تواند به عزت نفس شریک زندگیتان آسیب بزند. همچنین، زمانی که تمام جزئیات شخصی را افشا می‌کنید، احتمالاً نمی‌توانید آنها را به راحتی فراموش کنید.

22. وقتی شخصی از خود به عنوان کسی با استعداد کمتری نسبت به خود می‌پندارد

اگر دوست ناشنوای شما در حال برنامه‌ریزی برای ترک شغل خود به منظور شروع حرفه‌ای در نمایش‌بیز است، منطقی است که به آرامی او را درباره این اقدام هشدار دهید. با این حال، اگر دوستتان نتوانست نت‌های طولانی و احساسی “من همیشه دوستت دارم” را در کارائوکه بخواند، وظیفه شما نیست که به او این امر را بگویید. اگر حقیقت تنها موجب ناراحتی می‌شود، باید از خودتان بپرسید که چرا احساس می‌کنید باید این اطلاعات را به اشتراک بگذارید.

23. عوامل شخصی موجب تأخیرهای شما می‌شوند

با تأکید بر اینکه منتظر کردن دوستان یا همکاران راه‌آگاهانه نیست، اما نیز نباید جزئیات دقیق تاخیر خود را بیان کنید. افراد نمی‌خواهند بشنوند که سگتان Beauty Blender را دزدیده و به رئیس نیز نباید گویید که به دلیل بحث درباره محل برنامه تعطیلات با همسرتان تاخیر داشته‌اید. بهتر است به سادگی از تاخیر خود عذرخواهی کنید و به مسائل دیگر ادامه دهید.

و در پایان

تقریبا همه ما در روزمره خود دسته‌ای از دروغ‌های ساده داریم، که به طور معمول به دوستان، همکاران یا اعضای خانواده‌امان می‌گوییم. اما در میان این دروغ‌های کوچک، روابطی وجود دارند که ممکن است به عنوان مهمترین دروغ‌ها شناخته شوند. این اتفاق به ویژه زمانی رخ می‌دهد که ما به دلایلی با افراد مهم خود در مواقع تنگنا قرار می‌گیریم و از دیگران فاصله می‌گیریم.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *