مجله سیمدخت
0

افزایش کارآیی شبکه‌های بیمارستانی با استفاده از سوئیچ‌های سیسکو

افزایش کارآیی شبکه‌های بیمارستانی با استفاده از سوئیچ‌های سیسکو
بازدید 26

پیشرفت و تکامل فناوری باعث تحول در صنعت مراقبت‌های بهداشتی و افزایش کارآیی شده است. استراتژی‌های دیجیتالی‌سازی که بسیاری از مراکز مراقبت‌های بهداشتی به‌ویژه بیمارستان‌ها آن را اتخاذ کرده‌اند، بینش‌های عملی و معناداری را به نتایج بالینی و تجاری ارائه می‌کنند.

پیشرفت و تکامل فناوری باعث تحول در صنعت مراقبت‌های بهداشتی و افزایش کارآیی شده است. استراتژی‌های دیجیتالی‌سازی که بسیاری از مراکز مراقبت‌های بهداشتی به‌ویژه بیمارستان‌ها آن را اتخاذ کرده‌اند، بینش‌های عملی و معناداری را به نتایج بالینی و تجاری ارائه می‌کنند. یکی از این استراتژی‌های استفاده از سوئیچ‌های سیسکو برای شبکه‌ سازی در بیمارستان‌ها است که دسترسی راحت به اطلاعات بیماران را در بستری ایمن فراهم می‌سازد. این در حالی است که سوئیچ‌های سیسکو در افزایش کارآیی شبکه‌های بیمارستانی نیز تأثیر چشمگیری را گذاشته‌اند؛ اما چگونه؟ بیایید با همدیگر این موضوع را دقیق‌تر بررسی کنیم.

افزایش کارآیی شبکه‌های بیمارستانی با استفاده از سوئیچ‌های سیسکو

راه حل های سیسکو برای مراکز مراقبت های بهداشتی

سیسکو یک رهبر جهانی در زمینه فناوری اطلاعات و شبکه است که تجهیزات متنوعی از شبکه را برای شرکت‌ها در هر اندازه‌ای طراحی و تولید می‌کنند. سیسکو نزدیک به 40 سال است که تجهیزات سازمان‌های مراقبت‌های بهداشتی، بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها را در سراسر جهان تأمین می‌کند. برخی از راه حل های مراقبت های بهداشتی سیسکو عبارتند از:

– سوئیچ های سیسکو می‌توانند شبکه را به واحدهای کوچک‌تر و قابل مدیریت‌تر تقسیم کنند که این ویژگی باعث کاهش ازدحام و بهبود عملکرد می‌شود. با استفاده از VLAN (شبکه‌های محلی مجازی)، سوئیچ‌های سیسکو می‌توانند گروه‌های منطقی از دستگاه‌هایی را ایجاد سازنند که منابع شبکه یکسانی را بدون توجه به موقعیت فیزیکی آ‌ن‌ها به اشتراک بگذارند. این می‌تواند به جداسازی ترافیک، افزایش امنیت و ساده‌سازی مدیریت بسیار کمک کند.

– سوئیچ های سیسکو می‌توانند ظرفیت شبکه را با ترکیب چندین لینک اترنت در یک کانال منطقی با استفاده از فناوری به نام EtherChannel افزایش دهند. این ویژگی افزونگی، متعادل‌سازی بار و پهنای باند بالاتر را برای برنامه‌های فشرده داده مانند PACS (سیستم‌های بایگانی و ارتباطی تصاویر)، EHR (سوابق الکترونیکی سلامت) و پورتال‌های ذخیره‌سازی مبتنی بر ابر فراهم می‌سازد.

– سوئیچ‌های سیسکو به‌طور گسترده با استراتژی‌های بیمارستان هوشمند که از دستگاه‌های IoT (اینترنت اشیا)، هشدارهای بلادرنگ، مدیریت انرژی و ابزارهای نظارت برگردش کار استفاده می‌کنند، سازگاری دارد. این استراتژی‌ها می‌توانند تجربه بالینی بیمار را بهبود بخشند، خطر را کاهش دهند و نتایج نهایی را بهینه‌سازی کنند. این در حالی است که سوئیچ‌های سیسکو می‌توانند اتصال ایمن و قابل اعتماد را برای دستگاه‌های مختلف مانند حسگرها، موج‌های تله متری، پخش ویدئو و ابزارهای مدیریت فراهم سازند.

– سوئیچ های سیسکو تا حد زیادی مصرف انرژی و ردپای محیطی شبکه را با استفاده از فناوری‌های پیشرفته مانند اتصالات پرسرعت، مدارهای مجتمع ویژه برنامه (ASIC)، اپتیک و ویژگی‌های مدیریت توان، کاهش می‌دهند. این فناوری‌ها می‌توانند با حفظ یا کاهش مصرف برق، عملکرد بیشتری را در اختیار کاربران قرار دهند. همچنین سوئیچ‌های Cisco قابلیت پشتیبانی از چندین سرویس و یکپارچه‌سازی دستگاه را دارند که این ویژگی نیز باعث افزایش بهره‌وری انرژی می‌شود.

افزایش کارآیی شبکه‌های بیمارستانی با استفاده از سوئیچ‌های سیسکو

انواع سوئیچ های سیسکو برای شبکه های بیمارستانی

انواع مختلفی از سوئیچ های سیسکو وجود دارد که بسته به اندازه، پیچیدگی و نیازهای شبکه قابلیت استفاده در شبکه‌های بیمارستانی را دارند. برای استفاده از انواع سوئیچ‌های سیسکو در شبکه‌های مراقبت‌های بهداشتی باید برخی از عوامل را در نظر گرفت که عبارتند از:

– تعداد پورت‌ها و رابط‌های مورد نیاز

– سطح مدیریت و ویژگی‌های امنیتی مورد نظر

– مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری سوئیچ

بر اساس این عوامل، برخی از انواع سوئیچ های سیسکو که برای شبکه های بیمارستانی مناسب هستند عبارتند از:

– سوئیچ‌های کاتالیست سری 9400 سیسکو: این سوئیچ‌ها با دسترسی مدولار هستند که عملکرد، امنیت و مقیاس پذیری بالایی را ارائه می‌دهند. آن‌ها تا 384 پورت اترنت 10 گیگابیتی، 48 پورت اترنت 40 گیگابیتی و یا 12 پورت اترنت 100 گیگابیتی را پشتیبانی می‌کنند. همچنین ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند Cisco TrustSec، Cisco Software-Defined Access، Cisco StackWise Virtual وCisco Catalyst Instant Access را نیز پشتیبانی می‌کنند. سوئیچ‌های کاتالیست سری 9400 سیسکو برای شبکه‌های بیمارستانی بزرگ و پیچیده که نیاز به در دسترس بودن، انعطاف‌پذیری و مقیاس‌پذیری بالایی دارند، ایده‌آل هستند.

افزایش کارآیی شبکه‌های بیمارستانی با استفاده از سوئیچ‌های سیسکو

– سوئیچ‌های کاتالیست سیسکو سری 9300 سری: این سوئیچ‌ها با پیکربندی ثابت هستند که عملکرد امنیت بالا را همراه با راه‌اندازی ساده ارائه می‌دهند. آن‌ها تا 48 پورت اترنت 1 گیگابیتی، 24 پورت اترنت چند گیگابیتی و یا 8 پورت اترنت 10 گیگابیتی را پشتیبانی می‌کنند. همچنین این سوئیچ‌ها ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند: Cisco TrustSec، Cisco Software-Defined Access،Cisco StackWise Virtual و Cisco Catalyst Instant Access را برای شبکه‌ها فراهم می‌سازند. سوئیچ‌های کاتالیست سری 9300 سیسکو برای شبکه‌های بیمارستانی در اندازه متوسط که نیاز به عملکرد و امنیت و راه‌اندازی ساده دارند، مناسب هستند.

– سوئیچ‌های کاتالیست سیسکو سری 9200: این سوئیچ‌ها با پیکربندی ثابت هستند که عملکرد، امنیت بالایی را ارائه می‌دهند. این سوئیچ‌ها تا 48 پورت اترنت 1 گیگابیتی و یا 24 پورت اترنت چند گیگابیتی را ارائه می‌کنند و همچنین دارای ویژگی‌های اساسی مانند Cisco TrustSec وCisco StackWise نیز هستند. سوئیچ‌های کاتالیست سیسکو سری 9200 بیشتر برای شبکه‌های بیمارستانی و کلینیک‌ها که در مقیاس کوچک هستند و عملکرد بالا را همراه با امنیت نیاز دارند، استفاده می‌شوند.

– سوئیچهای کاتالیست سیسکو سری 1300 سیسکو: این مدل از سری سوئیچ‌های اترنت صنعتی است که استحکام، قابلیت اطمینان و امنیت را فراهم می‌سازد. این سوئیچ‌ها 24 پورت Fast Ethernet و یا Gigabit Ethernet را پشتیبانی می‌کنند و همچنین دارای ویژگی‌هایی مانند Cisco Industrial Network Director، Cisco TrustSec و Cisco Resilient Ethernet Protocol نیز هستند. از سوئیچ‌های صنعتی کاتالیست سری 1300 سیسکو بیشتر برای محیط‌های سخت در شبکه‌های بیمارستانی و فضاهای باز که استحکام، عملکرد و امنیت در اولویت قرار دارد، استفاده می‌شوند.

– سوئیچ‌های مدیریتی کاتالیست سیسکو سری 1200: این سوئیچ‌ها از سری سوئیچ‌های هوشمند سیسکو هستند که امنیت و کیفیت خدمات را در کنار سهولت استفاده فراهم می‌سازند. این سوئیچ‌ها تا 48 پورت Fast Ethernet و یا Gigabit Ethernet را ارائه می‌دهند و دارای ویژگی‌هایی متعددی مانند: Cisco FindIT Network Manager، Cisco Smart Network Application (SNA) و Cisco Network Plug and Play (PnP) هستند. این سوئیچ‌ها بیشتر برای مراکز مراقبت‌های بهداشتی و کلینک‌ها که سهولت استفاده را در کنار امنیت و کیفیت بالا نیاز دارند، ایده‌‌آل هستند.

سیسکو همچنین راه‌حل‌های بهداشتی دیگری را مانند Cisco ISE برای کنترل دستگاه‌های پزشکی، حسگرها و برنامه‌ها و Cisco Telehealth که ابزارهایی برای مراقبت‌های بهداشتی مجازی ارائه می‌دهد را برای بیمارستان‌ها فراهم کرده است.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی به حداکثر رساندن کارآیی شبکه به وب‌سایت تجارت سرور پارسه مراجعه کنید و یا با شماره تلفن زیر تماس بگیرید.

با ما در ارتباط باشید

تهران، خیابان کریم‌خان، خیابان خردمند جنوبی، کوچه یگانه، پلاک 13، واحد 2 و 3
تلفن تماس

021-43491
021-43000403
09334030033

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *