مجله سیمدخت
0

متأسفانه، اطلاعات ژنتیکی کاربران، از جمله افرادی همچون ایلان ماسک، در دارک وب به فروش رفته است

متأسفانه، اطلاعات ژنتیکی کاربران، از جمله افرادی همچون ایلان ماسک، در دارک وب به فروش رفته است
بازدید 81

شرکت 23andMe، که در زمینه بیوتکنولوژی و پزشکی فعالیت می‌کند، به تازگی هدف یک حمله هکر قرار گرفته و اطلاعات کاربرانش به صورت گسترده در فروم‌های دارک وب به فروش رفته است. در این حمله، اطلاعات معروفانه‌ای مانند ایلان ماسک، ثروتمندترین شخص جهان، و مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، نیز آسیب دیده است. همچنین، برخی از مشتریان به دلیل نقض حریم خصوصی شکایتی علیه این شرکت را اعلام کرده‌اند.

به گزارشات منتشرشده، اطلاعات میلیون‌ها کاربر از سرویس 23andMe، شامل بیش از یک میلیون افراد یهودی‌تبار اشکنازی، در فضای آنلاین منتشر شده است. این اطلاعات شامل نام کاربران، جنسیت، تاریخ تولد، موقعیت جغرافیایی، تصویر پروفایل، و نتایج ژنتیکی آن‌ها می‌شود.

متأسفانه، اطلاعات ژنتیکی کاربران، از جمله افرادی همچون ایلان ماسک، در دارک وب به فروش رفته است

همچنین، به نظر می‌رسد که اطلاعات حساب‌های برخی از افراد مشهور مانند ایلان ماسک، سرگی برین (بنیان‌گذار گوگل) و مارک زاکربرگ نیز در اثر این حمله سایبری سرقت شده است.

شرکت 23andMe این اطلاعات را تأیید کرده و در یک بیانیه به Gizmodo اعلام کرده است:

«به نظر می‌رسد که هکرها از طریق دستیابی به اعتبار ورود کاربران به حساب‌های خاص، به مواردی از جمله نام‌های کاربری و رمزهای عبور در 23andMe دسترسی یافته‌اند، که همان اطلاعاتی هستند که قبلاً در وب‌سایت‌های دیگری که قبلاً هک شده‌اند، مورد استفاده قرار گرفته است.»

شکایت از 23andMe

متأسفانه، اطلاعات ژنتیکی کاربران، از جمله افرادی همچون ایلان ماسک، در دارک وب به فروش رفته است

با این حال، تعدادی از مشتریان اقدام به تنظیم شکایت جمعی علیه 23andMe کرده‌اند و این شرکت را به انتقاد از اقدامات امنیتی ناکافی متهم کرده‌اند. آن‌ها در شکایت خود بیان کرده‌اند که نقص در ویژگی‌های امنیتی این شرکت منجر به نفوذ به اطلاعات کاربران شده و آن‌ها را در معرض خطر جرم احتمالی و سرقت هویت قرار داده است. افراد آسیب‌دیده از این حوادث انتظار دارند که خسارتی جبران‌ناپذیر دریافت کنند.

تازه‌ترین حملات به شرکت‌های حوزه بیوتکنولوژی نشان‌دهنده این است که این صنعت به عنوان یک هدف مهم برای حملات سایبری در نظر گرفته شده است. متخصصان حوزه امنیت سایبری از مدت‌ها قبل هشدار داده‌اند که داده‌های ژنتیکی که در این شرکت‌ها ذخیره می‌شوند، اطلاعات حساسی را شامل می‌شود و سرقت آن‌ها می‌تواند به یک فاجعه اطلاعاتی منجر شود. البته، 23andMe تنها شرکتی نیست که در گذشته هدف حملات سایبری قرار گرفته است، و سایر شرکت‌ها و آزمایشگاه‌های ژنومیک نیز با مشکلات مشابهی مواجه شده‌اند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *