مجله سیمدخت
0

آیفون ۱۵ و ۱۵ پلاس: سرعت انتقال USB-C مشابه لایتنینگ

بازدید 36

در آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس، از درگاه USB-C استفاده می‌شود، اما سرعت انتقال اطلاعات این درگاه در این دو مدل همچنان به استاندارد قدیمی USB 2 محدود است. این استاندارد قبلاً در درگاه لایتنینگ آیفون‌ها دیده می‌شد و اکنون در آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پلاس نیز حفظ شده است. در مقابل، آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس از سرعت بالاتری برای درگاه USB-C خود بهره می‌برند.

به‌طبق اعلام شرکت اپل در بیانیه‌های رسمی، درگاه USB-C در آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس با استفاده از استاندارد USB 3 توسعه داده شده است و سرعت انتقال اطلاعات از طریق این درگاه تا حداکثر ۱۰ گیگابیت بر ثانیه ارتقاء یافته است. این در حالی است که برخی از افشاگران ادعا می‌کرده‌اند که درگاه USB-C در آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس از تاندربولت پشتیبانی می‌کند.

برای بهره‌برداری از این سرعت انتقال ۱۰ گیگابیت بر ثانیه، آیفون‌های پرو نسل جدید به یک کابل ویژه نیاز دارند که اپل آن را با قیمت ۶۹ دلار عرضه می‌کند.

از جمعه این هفته، همه چهار مدل جدید آیفون از طریق پیش‌خرید در دسترس خواهند بود. قیمت آیفون ۱۵ از ۷۹۹ دلار و قیمت آیفون ۱۵ پرو از ۹۹۹ دلار شروع می‌شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *