مجله سیمدخت
0

آیا اخبار بازنشستگی هایائو میازاکی پس از انتشار فیلم The Boy and the Heron درست است؟

بازدید 79

در یک مصاحبه اخیر، جونیچی نیشیوکا، مدیر ارشد استودیو جیبلی، به گمان‌ها و شایعات در مورد بازنشستگی هایائو میازاکی پس از انتشار فیلم “پسر و مرغ ماهیخوار” واکنش نشان داده است.

هرچند که در صنعت انیمیشن ژاپن، فیلمسازان زیادی فعالیت دارند، کمتر کسی توانسته است به شهرت و محبوبیت هایائو میازاکی برسد. وی از سال ۱۹۶۳ میلادی وارد صنعت انیمیشن کشورش شد و از آن زمان به برخی از مشهورترین اثرهای انیمیشن تاریخ پیوسته است؛ از جمله فیلم‌هایی چون “پرنسس مونونوکه”، “روحیه‌ی جادویی” و “کاخ متحرک هاول”.

پس از انتشار فیلم “باد بلند” در سال ۲۰۱۳ میلادی، میازاکی اعلام کرد که بازنشسته می‌شود تا برای همیشه از صنعت انیمیشن خداحافظی کند. اما پس از مدتی، نظر او تغییر کرد و وی به استودیو جیبلی بازگشت تا روی یک اثر جدید کار کند؛ اثری که در ژاپن با عنوان “چگونه زندگی می‌کنی؟” نامگذاری شده است و در بازارهای بین‌المللی با عنوان “پسر و مرغ ماهیخوار” عرضه خواهد شد. در این مصاحبه، نیشیوکا اعلام کرد که نظر هایائو میازاکی تغییر کرده و وی به صورت جدی از تصمیماتش اطلاع داده است.

بقیه افراد ممکن است فکر کنند که این آخرین فیلمی است که [میازاکی] ساخته‌است، اما او این احساس را ندارد. وی در حال حاضر در حال کار بر روی ایده‌ها و طرح‌های فیلم بعدی‌اش است و هر روز به دفتر می‌آید و به این کار ادامه می‌دهد. اینبار او هیچ نیتی برای اعلام بازنشستگی ندارد، بلکه می‌خواهد همچنان مثل گذشته به حرفه‌اش ادامه دهد.

“پسر و مرغ ماهیخوار” داستان نوجوانی است که مادرش را در جریان یک حمله بمبارانی از دست می‌دهد. او به همراه پدرش به یک منطقه جدید نقل مکان می‌کند و در آنجا، با یک مرغ ماهیخوار سخن‌گو آشنا می‌شود. این مرغ، از اندوه و دلتنگی پسر مطلع است و او را به ورود به یک دنیای عجیب دعوت می‌کند تا دوباره مادر خود را ببیند. زمان اکران این انیمیشن در آمریکا و سایر کشورها هنوز مشخص نشده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *