مجله سیمدخت
0

حفظ طراوت سبزیجات خرد شده

حفظ طراوت سبزیجات خرد شده
بازدید 48

برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها و کپک‌ها، حائز اهمیت است که سبزیجات خرد شده را در حالت خشک نگه دارید. قبل از قرار دادن سبزیجات خرد شده در ظروف، آن‌ها را با یک حوله آشپزخانه تمیز یا حوله کاغذی خشک کنید. همچنین، می‌توانید یک لایه دستمال کاغذی در ته ظرف قرار دهید تا رطوبت اضافی را جذب کند.

زندگی پرمشغله، خستگی پس از یک روز کاری طولانی و دشوار، ترافیک و آلودگی شهری، به خصوص برای افرادی که هر روز با شستن، بریدن و خرد کردن سبزیجات مواجه می‌شوند، آماده کردن مواد غذایی قبل از پخت و پز را به یک وظیفه آزاردهنده تبدیل کرده است.

اما همیشه راه‌حل‌هایی برای هر مسئله‌ای وجود دارد. مهم است بدانیم که نیازی نیست هر روز قبل از پخت و پز غذا، سبزیجات را بشوییم، ببریم و خرد کنیم. در این مقاله، به چند راهکار حرفه‌ای اشاره می‌کنیم که به شما کمک می‌کنند تا طراوت سبزیجات خرد شده را حداقل برای یک هفته حفظ کنید، به گزارش تایمز آف ایندیا.

نشویید

استفاده از این تکنیک ممکن است به طرز عجیبی به نظر برسد، اما شستن سبزیجاتی که قصد نگهداری طولانی‌مدت آن‌ها را دارید، قبل از آنکه به دلایلی مانند فساد سریعتر و پوسیدگی منجر شوند، کار صحیحی نیست. بهتر است سبزیجات را تا زمان استفاده درون یک کیسه با زیپ یا کاملاً محکم بسته شده نگه دارید و قبل از پخت و پز غذا آن‌ها را بشویید.

حفظ طراوت سبزیجات خرد شده

خشک نگهدارید

رطوبت می‌تواند باعث رشد باکتری‌ها و کپک‌ها شود، بنابراین حائز اهمیت است که سبزیجات خرد شده را در حالت خشک نگه دارید. قبل از قرار دادن سبزیجات خرد شده در ظروف، آن‌ها را با یک حوله آشپزخانه تمیز یا حوله کاغذی خشک کنید. همچنین، می‌توانید یک لایه دستمال کاغذی در ته‌ی ظرف قرار دهید تا رطوبت اضافی را جذب کند.

جدا نگه دارید

بعضی از سبزیجات، گاز اتیلن را آزاد می‌کنند که ممکن است باعث انتقال آلودگی به سبزیجات دیگر شود. بهتر است سبزیجاتی که تولید کننده اتیلن هستند، مانند گوجه‌فرنگی، آووکادو و موز را جدا از سبزیجات حساس‌تر مانند سبزیجات برگ‌دار، کلم بروکلی و هویج نگهداری کنید تا از فساد زودرس آن‌ها جلوگیری کنید.

سبزیجات خاص

بعضی از سبزیجات خاص را می‌توانید در آب سرد بشویید و سپس خشک کرده و در یک ظرف مناسب در فریزر نگهداری کنید. قبل از پخت، فقط آن‌ها را از فریزر بیرون آورده و آب کنید، سپس آن‌ها را درون قابلمه قرار داده و مطابق میل خود پخت کنید.

حفظ طراوت سبزیجات خرد شده

ظرف‌های دربسته

برای نگهداری سبزیجات خرد شده از ظروف یا کیسه‌های قابل درزگیری و بسته بندی پلاستیکی استفاده کنید. مطمئن شوید که هوای اضافی را از داخل ظروف یا کیسه‌ها خارج کرده‌اید تا اکسیداسیون که ممکن است باعث فساد سبزیجات شود، کاهش یابد. همچنین، روی ظروف یا کیسه‌ها تاریخ نگاری کنید تا همیشه از تازگی سبزیجاتی که مصرف می‌کنید اطمینان حاصل شود. به خاطر داشته باشید که بسته‌های دارای تاریخ قدیمی‌تر را باید به زودی مصرف کنید تا از دست رفتن و فساد آن‌ها جلوگیری شود.

حفظ طراوت سبزیجات خرد شده

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *