مجله سیمدخت
0

در مورد مفهوم علائم روی لوازم آرایشی بیشتر بدانیم!

در مورد مفهوم علائم روی لوازم آرایشی بیشتر بدانیم!
بازدید 79

مفهوم علامت های روی لوازم آرایشی

در حین نگاه به بسته‌بندی و جلد محصولات آرایشی و مراقبت از پوست، به وضوح متوجه علائم و نمادهای مختلفی می‌شوید که اطلاعات مهمی را درباره ویژگی‌های محصول ارائه می‌دهند. این علائم، به شما اطلاعاتی در مورد تاریخ انقضا، حجم، وزن، قابلیت بازیافت بسته‌بندی و سایر جزئیات فنی مرتبط با محصول را ارائه می‌دهند.

آشنایی با این علائم اهمیت بسیاری دارد، زیرا به شما کمک می‌کند تا یک محصول مناسب و با کیفیت را انتخاب کنید. به عبارت دیگر، اطلاع از معنای این نمادها به شما امکان می‌دهد تا با اطمینان بیشتری به خرید خود بپردازید و بطور بهینه از محصولات آرایشی و بهداشتی بهره‌مند شوید. در نتیجه، این توضیحات جزئی از راهنمای مفیدی هستند که به هر فردی که به دنبال حیات بهتر و خرید هوشمندانه است، توصیه می‌شود.

اطلاعات حیاتی بر روی بسته‌بندی محصولات به شیوه‌های نمادین و برچسب‌ها ارائه می‌شود؛ زیرا اغلب مشتریان اهمیت بسیاری به این نمادها و علائم می‌دهند و در مقایسه با متون توضیحات، به سرعت با آنها ارتباط برقرار می‌کنند. برای تولیدکنندگان، ارائه اطلاعات ضروری به صورت نمادی یا شکلی، الزام قانونی است. این نکته مهم نشان‌دهنده اهمیت بی‌اندازه‌ی این فرآیند در دامنه تولید و عرضه محصولات است.

به همین دلیل، این امکان که اطلاعات محصولات به صورت مختصر و جذاب از طریق نمادها منتقل شود، نقش اساسی در تسهیل تعاملات تجاری و ایجاد ارتباط موثر با مشتریان دارد. از این رو، استفاده هوشمندانه از نمادها به عنوان زبانی برجسته در جلب توجه و انتقال اطلاعات اساسی، یکی از راهکارهای کلیدی در دنیای رقابتی امروزی است.

مفهوم نماد Natural Standard

مفهوم علامت و نماد Natural Standard در محصولات آرایشی به استفاده از مواد طبیعی در فرآیند تولید می‌پردازد. این نماد نمایانگر این است که در ساخت محصول، از مواد شیمیایی مصنوعی و سموم شیمیایی استفاده نشده و به‌عبارت دیگر، محصول مورد نظر حاوی مواد طبیعی بوده و فاقد مواد مصنوعی است.

استفاده از محصولاتی که این نماد را بر روی بسته‌بندی خود دارند، نشان‌دهنده استفاده از مواد خالص و طبیعی است که دارای مزایای زیادی می‌باشد. این محصولات عمدتاً حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و عوامل مرطوب‌کننده هستند که به پوست نرمی، تغذیه و حفاظت می‌بخشند. همچنین، به دلیل استفاده از مواد اولیه مشتق‌شده از منابع طبیعی، احتمال بروز حساسیت و تحریک پوست به‌طور قابل توجهی کاهش می‌یابد.

در کل، نماد Natural Standard نمایانگر تمرکز بر استفاده از مواد طبیعی در ترکیبات محصولات و حفظ نظم و تعادل با محیط زیست است. انتخاب محصولاتی که این نماد را دارند، به شما این امکان را می‌دهد که از خواص طبیعی و مفید مواد طبیعی در زمینه آرایش و مراقبت از پوست خود بهره‌مند شوید.

مفهوم نماد مثلث بازیافت یا حلقه Mobius

علامت “مثلث بازیافت” یا “حلقه موبیوس” در زمینه بسته بندی و ظروف محصولات، به موارد مختلف اشاره دارد و می‌تواند شکل و نمادهای متفاوتی داشته باشد، ولی در کل، این نماد نشان‌دهنده خصوصیت‌های بازیافتی محصول است. به عبارت دیگر، این نمادها برای اطلاع رسانی به مصرف‌کننده در مورد توانایی بازیافت و استفاده مجدد از بسته بندی محصولات طراحی شده‌اند. به عنوان مثال:

1. اگر بسته بندی یا ظرف محصول از مواد قابل بازیافت ساخته شده باشد، نماد “مثلث بازیافت” درون یک دایره قرار می‌گیرد، که این نشان می‌دهد که این محصول قابلیت بازیافت دارد.

2. اگر قسمتی از بسته بندی محصول از مواد قابل بازیافت تشکیل شده باشد، نماد “مثلث بازیافت” همراه با یک عدد درصد درون یک دایره قرار می‌گیرد، که این عدد نشان‌دهنده درصد مواد بازیافتی در بسته بندی است.

3. اگر ماده‌ای که در بسته بندی استفاده شده، به فرآیند بازیافت آن محصول کمک کرده باشد، یک عدد درون یک مثلث قرار می‌گیرد، نمادی که نشان‌دهنده نقش ماده در فرآیند بازیافت محصول است.

این نمادها به منظور افزایش آگاهی مصرف‌کننده درباره ویژگی‌های بازیافت بسته بندی محصولات و کمک به سهولت در انتخاب محصولات قابل بازیافت طراحی شده‌اند. برای درک دقیق‌تر از مفهوم هر یک از این نمادها، توصیه می‌شود که بسته‌بندی محصول را با دقت مشاهده و اطلاعات مربوطه را مطالعه کنید.در مورد مفهوم علائم روی لوازم آرایشی بیشتر بدانیم!

مفهوم نماد “e” روی لوازم آرایشی

نماد “e” که بر روی بسته‌بندی محصولات آرایشی قرار می‌گیرد، به حجم دقیق محصول اشاره دارد. این نماد به شکل “e” پشت یک عدد نمایش داده می‌شود، و عدد مربوط به آن نشان‌دهنده حجم وزنی واقعی محصول است. این نماد به مصرف‌کنندگان اطمینان می‌بخشد که حجم محصول با مقداری که در بسته‌بندی آن اعلام شده است، تطابق دارد. از این رو، با مشاهده نماد “e” و عدد پشت آن، می‌توانید حجم دقیق محصول را بررسی و انتخاب کنید.

نماد “e” همراه با یک عدد مثل “e100” یا “e200” قابل مشاهده است، که این عدد نشان‌دهنده وزن یا حجم دقیق محصول است. این نماد به مصرف‌کنندگان اطمینان می‌دهد که حجم یا وزن محصول تطابق با استانداردها و نیازهای بازار دارد. با ارائه این نماد و عدد متناظر، تولید کننده نشان می‌دهد که محصول مطابق با معیارهای تعیین شده است و مصرف‌کننده می‌تواند با اطمینان به انتخاب محصول بپردازد.در مورد مفهوم علائم روی لوازم آرایشی بیشتر بدانیم!

مفهوم نماد شعله روی محصولات آرایشی

نماد شعله که بر روی بسته‌بندی برخی از محصولات آرایشی و بهداشتی به چشم می خورد، یک نشانه مهم و اطلاعاتی به مصرف‌کنندگان ارائه می‌دهد. این نماد، نقطه آغاز برخی از خصوصیات محصولات است که می‌تواند بر علاقه و نیازهای خاص مصرف‌کننده تأثیر بگذارد.

استفاده از نماد شعله در این محصولات به منزله این است که، این محصول دارای مواد قابل اشتعال است و بنابراین نیاز به مراقبت و توجه ویژه در هنگام استفاده دارد. این نماد به مصرف‌کننده یادآوری می‌کند که در دوره استفاده از محصول، از هر گونه تماس مستقیم این محصول با آتش، شعله‌های آزاد و منابع حرارتی شدیداً اجتناب نماید.

این اطلاعات به مصرف‌کننده اطلاع رسانی می کند که ممکن است محصول قابلیت اشتعال داشته باشد و برای حفاظت از سلامت و ایمنی، باید از آن به دقت استفاده شود. ممکن است این نماد به عدم توانائی استفاده از محصول در محیط‌های نزدیک به آتش اشاره داشته باشد یا نیاز به رعایت احتیاط‌های بیشتر در مراحل نگهداری و استفاده از محصول باشد.

در هر صورت، رعایت دستورالعمل‌های نصب، استفاده، و نگهداری که به همراه نماد شعله در بسته‌بندی آمده است، امری ضروری است. این نماد به عنوان یک ابزار ارتباطی مهم، به مصرف‌کننده اطلاعات لازم در مورد خطرات مرتبط با قابلیت اشتعال و ایمنی استفاده از محصول را فراهم می‌کند و تأکید می‌شود که برای اطمینان از تجربه‌ی ایمن و مطمئن، دستورالعمل‌های ارائه شده را رعایت کنند.در مورد مفهوم علائم روی لوازم آرایشی بیشتر بدانیم!

مفهوم نماد خرگوش بر روی محصولات آرایشی 

نماد خرگوش که بر روی بسته‌بندی برخی از محصولات زیبایی قرار دارد، یک نشانه مهم و قابل توجه برای مصرف‌کنندگان است. این نماد، یک پیام ارزشمند به مصرف‌کننده انتقال می‌دهد و مفهوم مهمی در زمینه حقوق حیوانات و موارد اخلاقی تولید محصولات آرایشی را نشان می دهد.

نماد خرگوش که به عنوان یک نماد عدم آزمایش محصول بر روی حیوانات شناخته می‌شود، نمایانگر این است که محصول مورد نظر توسط تولیدکننده طی فرآیندهای تولید و تست گذرانده شده است که هیچگونه آزمایشی بر روی حیوانات را در بر نداشته است. این اطلاعات به مصرف‌کننده می گوید که تولیدکننده به جای استفاده از حیوانات در آزمایشات، از روش‌های جایگزین و اخلاقی استفاده کرده و به این ترتیب به حفاظت از حقوق حیوانات توجه ویژه‌ای داشته است.

حضور نماد خرگوش بر روی محصولات زیبایی نه تنها به مصرف‌کننده اطمینان می‌دهد که محصولی اخلاقی و بدون آزمایش بر روی حیوانات استفاده شده است، بلکه همچنین به او امکان می‌دهد تا با اطمینان و آگاهی از تصمیم خود در خرید و استفاده از محصول اقدام کند. این نماد به تعهد تولیدکننده نسبت به مسائل حیوانات و احترام به اخلاقیات در صنعت آرایشی اشاره دارد و به مصرف‌کننده فرصت می‌دهد تا با انتخاب محصولات با این نماد، به حمایت از کسب و کارهای حساس به مسائل اخلاقی و حقوق حیوانات کمک کند.

نمادهای مختلف خرگوش که ممکن است بر روی بسته‌بندی محصولات آرایشی وجود داشته باشند، به اطلاعات مهمی درباره ویژگی‌ها و روش‌های تولید محصول اشاره می‌کنند. در زیر، به برخی از انواع نمادهای خرگوش اشاره می‌شود:در مورد مفهوم علائم روی لوازم آرایشی بیشتر بدانیم!

1. نماد خرگوش سفید (White Bunny) 

این نماد نشانگر عدم آزمایش محصول بر روی حیوانات است. وجود خرگوش سفید بر روی بسته بندی نشان می‌دهد که تولیدکننده در فرآیند توسعه و تست محصول، از آزمایشات بر روی حیوانات خودداری کرده و از روش‌های جایگزین استفاده نموده است.

2. نماد خرگوش سبز (Green Bunny) 

این نماد نشان می‌دهد که محصولات آرایشی از مواد طبیعی و بیولوژیک تشکیل شده‌اند. همچنین، این نماد نشانگر این است که تولیدکننده در فرآیند تولید، استفاده از مواد شیمیایی مضر را به حداقل رسانده است. استفاده از خرگوش سبز به مصرف‌کننده این اعتماد را می‌دهد که محصولاتی که در حال استفاده از آنها هستند، نه تنها از نظر آزمایشات حیوانات بلکه از نظر مواد شیمیایی نیز از نظر اخلاقی مورد تایید هستند.

این نمادها به مصرف‌کننده امکان می‌دهند تا با آگاهی ترکیباتی را انتخاب کند که هم از لحاظ اخلاقی و حقوق حیوانات، و هم از لحاظ استفاده از مواد طبیعی، محصولات مطلوب را انتخاب کنند.

3. نماد خرگوش صورتی (Pink Bunny) 

هدف از استفاده از نماد خرگوش صورتی بر روی بسته‌بندی محصولات آرایشی، اطلاع رسانی به مصرف‌کننده است که این محصولات بدون هرگونه مواد مضر و خطرناک برای سلامت پوست تولید شده‌اند. رنگ صورتی خرگوش در اینجا نمایانگر ظرافت و ارتباط با محصولات زیبایی و آرایشی است.

مهم است به یاد داشته باشید که هر نماد خرگوش ممکن است توسط تولیدکنندگان برای انتقال معانی خاص و مختلف به کار گرفته شود. بنابراین، همواره توصیه می‌شود که به برچسب‌ها و توضیحات مربوط به محصولات روی بسته‌بندی دقت کنید تا به درستی مفهوم نماد را درک نمایید. این اقدام به مصرف‌کننده اطمینان می‌دهد که انتخاب‌هایشان با توجه به نیازها و اولویت‌های خود صورت گرفته و از محصولات با ویژگی‌های مطلوب بهره‌مند شده‌اند.در مورد مفهوم علائم روی لوازم آرایشی بیشتر بدانیم!

مفهوم نماد PAO (Period After Opening) 

این نماد که بر روی بسته‌بندی محصولات آرایشی قرار دارد، یکسری اطلاعات مهم و مفید برای مصرف‌کننده ارائه می‌دهد. این نماد به صورت یک ظرف باز، همراه با یک عدد و نماد (PAO) نمایش داده می‌شود، و معنای زمانی را که محصول پس از باز شدن قابل استفاده است، اعلام می کند.

عدد نماد PAO نشانگر بازه زمانی استفاده محصول پس از باز کردن بسته بندی را نشان می‌دهد و معمولاً با حرف M (Month یا ماه) مشخص می‌شود. این بازه زمانی متغیر است و به عواملی نظیر ترکیبات، فرمولاسیون، نگهداری و استفاده صحیح مرتبط است. نماد PAO به مصرف‌کننده این اطلاعات را می دهد تا بتوانند تا حد امکان، مدت زمان مناسب برای استفاده مجدد از محصول را در نظر داشته باشند.

با این نماد، مصرف‌کننده قادر است بهترین استفاده را از محصولات آرایشی خود ببرد و از اطمینان در مورد تاریخ انقضای پس از باز شدن محصولات برخوردار شود. این ابزار اطلاعاتی به کاربران کمک می‌کند تا در انتخاب و استفاده از محصولات آرایشی، بهترین تصمیمات را بر اساس مدت زمان معینی که محصول برای استفاده مناسب خود دارد، بگیرند.

در مورد مفهوم علائم روی لوازم آرایشی بیشتر بدانیم!مفهوم نماد Green Dot (نقطه سبز) روی محصولات آرایشی 

نماد Green Dot (نقطه سبز) که بر روی برخی از محصولات آرایشی قرار دارد، نشان‌دهنده عضویت تولیدکننده در سامانهٔ بازیافت مواد بسته‌بندی است. این نماد نمایانگر تعهد تولیدکننده به استفاده از مواد قابل بازیافت در فرآیند تولید و بسته‌بندی محصولات است که به حفظ محیط زیست کمک می‌نماید.

با نماد Green Dot، اطلاع رسانی می شود که تولیدکننده در فرآیند تولید محصولات خود از موادی استفاده می‌کند که پس از استفاده، قابلیت بازیافت دارند. این اقدام نه تنها به افزایش بازیافت و کاهش پسماند کمک می‌کند بلکه اهمیت بازیافت در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست را نیز تأکید می‌کند.

تولیدکننده با استفاده از این نماد، مسئولیت اجتماعی و محیطی خود را اعلام می‌کند و تأکید دارد که به کیفیت اصولی بسته‌بندی محصولات خود اهمیت می‌دهد. مصرف‌کنندگان نیز با انتخاب محصولاتی که این نماد را دارند، می‌توانند به حفظ محیط زیست و مواد بازیافتی کمک کنند و در کمک به حفظ محیط زیست نقش داشته باشند.در مورد مفهوم علائم روی لوازم آرایشی بیشتر بدانیم!

مفهوم نماد “Refer to Insert” (ارجاع به داخل بسته) روی لوازم آرایش 

نماد “Refer to Insert” که بر روی برخی از محصولات آرایشی قرار دارد، این نماد نشانگر وجود یک برگه یا بروشور درون بسته محصول است که شامل اطلاعات دقیق تر درباره جزئیات محصول است.

برگه داخلی حاوی راهنمایی و دستورالعمل‌های مربوط به استفاده، اجزا، احتیاط‌ ها و سایر جزئیات مهم محصول است. این برگه اطلاعات بهداشتی و ایمنی را نیز ارائه می‌دهد که برای استفاده صحیح و ایمن از محصول لازم است. در دیدن نماد “Refer to Insert” بر روی بسته، به مصرف‌کننده توصیه می‌شود که برگه داخلی را مطالعه کند تا به اطلاعات جامع در مورد نحوه استفاده، اجزا، و همچنین نکات بهداشتی و ایمنی محصول دست یابد.

این اقدام تضمین این نکته است که که مصرف‌کننده به اطلاعات کامل و دقیقی درباره محصول دسترسی دارد و می تواند استفاده بهینه و ایمن از آن داشته باشد. این نماد به مصرف‌کننده این اطمینان را می‌دهد که تمام موارد مرتبط در استفاده از محصول به نحو صحیح در نظر گرفته شده است و اطلاعات لازم در این مورد داده می شود.در مورد مفهوم علائم روی لوازم آرایشی بیشتر بدانیم!

مفهوم نماد BBE (Best Before End) روی محصولات آرایشی 

این نماد مهمترین نشانگری است که به مصرف‌کنندگان در مورد تاریخ انقضای بهترین کیفیت محصول اطلاع می‌دهد. این نشانه به معنای “بهترین قبل از پایان” است و به ما می‌گوید که تا تاریخ مشخص شده، محصول بهترین شرایط را برای استفاده دارد.

توجه به تاریخ BBE بسیار حائز اهمیت است زیرا مصرف محصولات پس از این تاریخ ممکن است منجر به تغییرات در کیفیت، عملکرد، و حتی ایجاد مشکلات جلدی یا حساسیت‌های پوستی شود. به عبارت دیگر، از تاریخ BBE به بعد، انتظار می‌رود محصول کیفیت لازم برای مصرف را نداشته باشد. در مورد مفهوم علائم روی لوازم آرایشی بیشتر بدانیم!

برای حفظ بهترین شرایط ممکن برای استفاده از محصولات آرایشی، توصیه می‌شود که به موارد زیر توجه نمایید:

تعویض ریمل 

برای حفظ بهترین کیفیت و کارایی ریمل، توصیه می‌شود هر 3 تا 4 ماه یکبار آن را تعویض کنید. استفاده مداوم بیش از این مدت ممکن است منجر به خشک شدن و آسیب دیدن ریمل شود، که به دنبال آن نتواستن به نتایج مطلوب دست یابند.در مورد مفهوم علائم روی لوازم آرایشی بیشتر بدانیم!

تعویض محصولات پودری 

جهت حفظ کیفیت و بهره‌وری مناسب، توصیه می‌شود محصولات پودری را هر دو سال یکبار تعویض کنید. استفاده بیش از این مدت زمان ممکن است منجر به تغییر رنگ، بافت، یا عدم تطابق محصول با نیازهای پوست گردد.

تعویض رژ لب و کرم پودر مایع 

به منظور حفظ بهترین کیفیت و کارایی، توصیه می‌شود رژلب و کرم پودر مایع را هر سال یکبار تعویض نمایید. با گذر زمان، این محصولات ممکن است دچار تغییر رنگ یا بافت شده و احتمالاً کیفیت مطلوب خود را از دست بدهند.

مفهوم نماد ارگانیک 

این نماد در محصولات آرایشی به معنای استفاده از مواد اولیه طبیعی و خالص، بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر در فرآیند تولید محصول است. این نشانه تضمین می‌کند که محصول از مواد ارگانیک به دست آمده که به صورت طبیعی و بدون استفاده از سموم شیمیایی، کودهای مصنوعی و آفت‌کش‌های شیمیایی تولید شده است.

استفاده از محصولات ارگانیک در زمینه‌های آرایش و مراقبت از پوست می‌تواند برای مصرف‌کننده مزایای بسیاری در پی داشته باشد. این مزایا شامل کاهش تماس با مواد شیمیایی مضر، حفظ طراوت و تغذیه بهتر پوست، کاهش احتمال واکنش‌ها و حساسیت‌های پوستی، و حمایت از حفاظت محیط زیست می‌شود.

مفهوم دیگر علامات و نشانه‌های موجود بر روی لوازم آرایشی 

نشانه‌ها و نشانگرهای مختلفی بر روی لوازم آرایشی وجود دارند که می‌توانند به معانی و خصوصیات گوناگون اشاره کنند. در ادامه، توضیحی درباره چند نشانه رایج و مفهوم آنها آورده شده است:

1. تاریخ انقضا (Expiration Date)

این نشانه نشان‌دهنده آخرین زمانی است که محصول قابل استفاده است و پس از آن باید دور انداخته شود.

2. تاریخ تولید (Production Date)

این نشانه به زمان تولید محصول اشاره دارد و اطلاعاتی درباره زمان ساخت آن ارائه می‌کند.

3. نشانگر حجم یا وزن محصول (Volume Indicator)

این نشانه نمایانگر مقدار یا حجم محصول موجود در بسته‌بندی است و معمولاً به واحد‌های میلی‌لیتر (ml) یا گرم (g) اشاره دارد.

4. مناسب برای پوست حساس (Sensitive Skin)

این نشانه نشان‌دهنده این است که محصول ویژه پوست حساس است و امکان دارد حاوی عوامل آرامش‌بخش و کم‌تحرک‌کننده باشد.

5. مناسب برای پوست چرب (Oily Skin)

این علامت نشان‌دهنده این است که محصولمناسب پوست چرب است که احتمالا حاوی عوامل جذب چربی و تنظیم‌کننده چربی است.

6. مناسب برای پوست خشک (Dry Skin)

این نشانه نشان‌دهنده این است که محصول مخصوص پوست خشک است و ممکن است شامل عوامل نرم‌کننده و مرطوب کننده باشد.

7. حاوی فیلتر ضد آفتاب (Sun Protection Factor – SPF)

این نشانه نشان‌دهنده این است که محصول حاوی فیلتر ضد آفتاب است که حفاظت پوست در برابر اشعه‌های خورشید را اناجم می دهد.

توجه داشته باشید که این تنها چند نمونه از نشانه‌هایی بود که ممکن است بر روی لوازم آرایشی ببینید و هر محصول ممکن است نشانه‌های خاص خود را داشته باشد. بهتر است قبل از استفاده از هر محصول آرایشی، برچسب و نشانه‌های مرتبط را به دقت مطالعه کرده و در صورت لزوم از نظر یک مشاوره پوست نیز بهره مند شوید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *