مجله سیمدخت
0

لینکدین با هوش مصنوعی، شغل بعدی شما را پیدا می‌کند

لینکدین با هوش مصنوعی، شغل بعدی شما را پیدا می‌کند
بازدید 61

چت‌بات جدید لینکدین با بررسی پروفایل شما، تشخیص می‌دهد آیا برای یک موقعیت شغلی مناسب هستید یا خیر. لینکدین، بزرگ‌ترین پلتفرم شبکه‌سازی حرفه‌ای آنلاین، به‌تازگی چت‌باتی مبتنی بر هوش مصنوعی معرفی کرده است که به‌عنوان “مربی کارجویی” به کاربران در یافتن موقعیت شغلی مناسب کمک می‌کند. این ابزار جدید به‌عنوان نتیجه از عبور تعداد کاربران لینکدین از مرز یک میلیارد نفر همزمان معرفی شده است.

لینکدین که سال‌ها پیش توسط مایکروسافت به‌طور کامل تصاحب شد، از مدل GPT-4 شرکت OpenAI برای ارائه چت‌بات استفاده می‌کند. این شرکت پس از دریافت سرمایه سنگین از سوی مایکروسافت، حالا ۴۹ درصد سهامش در اختیار ردموندی‌ها قرار دارد. تیم مهندسی لینکدین نیز تلاش کرده است تا با کاهش تأخیر و بهبود پاسخگویی چت‌بات، تجربه کاربران را بهبود بخشد.

به گزارش CNBC، کاربران می‌توانند چت‌بات را مستقیما از صفحه یک آگهی شغلی اجرا کرده و سؤالاتی چون “آیا من برای این شغل مناسب هستم؟” یا “چگونه می‌توانم خودم را برای این شغل ارائه دهم؟” را مطرح کنند.

سپس چت‌بات با تجزیه‌تحلیل پروفایل لینکدین شخص و پیشینه‌ی حرفه‌ای او، توصیه‌هایی درباره مرتبط بودن موقعیت مورد نظر ارائه می‌دهد. به عنوان مثال، تجارب گسترده یک کاربر در زمینه بازاریابی و برنامه‌ریزی رویداد‌ها، ممکن است به پیشنهادات شغلی مرتبط با آن انجاماند.

هوش مصنوعی لینکدین مشکلات ممکن در رزومه کاربران را شناسایی کرده و توصیه‌هایی برای بهبود آن‌ها ارائه می‌دهد. همچنین، کاربران می‌توانند درباره پروفایل کارکنان فعلی یک شرکت و حتی رابطه‌های درجه‌ی دوم و سوم آن‌ها جستجو کنند. این کار به آن‌ها امکان می‌دهد تا از توانمندی‌های مورد نیاز برای استخدام باخبر شوند و حتی با آن‌ها مشورت کنند.

به گفته‌ی ارن برگر، معاون مهندسی محصولات لینکدین، تیم مهندسی این شرکت به دنبال پایان دادن به نگرانی‌های مرتبط با سوگیری‌های احتمالی در فرآیند‌های استخدام مبتنی بر هوش‌ مصنوعی، تلاش‌های اساسی برای ارتقاء به استانداردهای مسئولانه و عادلانه را انجام داده است. در گذشته، شرکت آمازون از ابزارهایی استفاده می‌کرد که رزومه‌های حاوی واژه‌ی «زنان» بودند یا به همکاران زن اشاره می‌کرد، این اطلاعات را در سطح پایین‌تری قرار می‌داد.

چت‌بات هوش‌ مصنوعی مورد بحث که در حال حاضر برای برخی از کاربران از سرویس اشتراکی لینکدین قابل دسترسی است، به علاوه به تلاش‌های دیگر این شرکت برای بهبود تجربه‌ی کاربران افزوده شده است. لینکدین پیش‌تر سعی کرده بود از طریق خدماتی چون نوشتن توضیح موقعیت‌های شغلی و تحلیل رزومه‌های کاربران با استفاده از هوش‌ مصنوعی، به پلتفرم بهتری تبدیل شود. این شرکت امیدوار است با این اقدامات و پس از هشت فصل متوالی رکود، درآمد خود را افزایش دهد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *