مجله سیمدخت
0

قلعه‌های با شکوه و زیبا در سرتاسر جهان

بازدید 30

20. قلعه هوهنورفن

قلعه هوهن‌ورفن، درخششی در میان کوهستان‌های آلپی Berchtesgaden، با چشم‌اندازی فراتر از تخیل را ارائه می‌دهد. این قلعه، که میان سال‌های 1075 تا 1078 بنا شد، با دیوارهای محکم خود در کنار دره‌ای درخشان به نام Salzach قرار گرفته است، که در جنوب سالزبورگ اتریش قرار دارد.
در طول تاریخ خود، این ساختمان نه تنها به عنوان قلعه، اقامتگاه و میدان شکار برای اسقف اعظم سالزبورگ عمل کرده است، بلکه به عنوان زندان دولتی نیز شناخته شده است. امروزه، قلعه هوهن‌ورفن به یک موزه تبدیل شده است و با تاریخ بی‌نظیر و چشم‌نوازی که در محیط کوهستانی خود ایجاد کرده، ارزش بازدید از آن بی‌نظیر است.

19. قلعه جزیره تراکای

همانگونه که از نام آن پیداست، این قلعه باشکوه بر روی یک جزیره کوچک واقع شده است که توسط آب‌های درخشان دریاچه گالوه احاطه شده است. این ایستگاه استراتژیک از زمان‌هایی که با آجرهای قرمزی ساخته شده و در دورانی که خارج از شهر ویلنیوس قرار داشته، برای دوکان لیتوانی اهمیت بسیاری داشت.
این قلعه و کاخ باشکوه دوکال اولین بار در نیمه دوم قرن چهاردهم ساخته شده است و در دهه 1960 به شکل و طراحی اصلی خود بازسازی شدند. ویژگی‌های گوتیک و رومی قلعه جزیره تراکای، به خصوص وقتی از روی آب‌های درخشان دریاچه مشاهده می‌شود، بسیار جذاب و دلنشین به نظر می‌رسند.

18. کاستلو دی میراماره

دیوارهای روشن و درخشان قلعه Miramare با چشم‌پوشاننده‌ای در برابر آب‌های درخشان خلیج تریست قرار گرفته‌اند و این قلعه در مکانی زیبا و اشرافی واقع شده است. در فاصله کوتاهی از شهر تریست در شمال شرقی ایتالیا، در دهه 1850 برای اقامت آرشیدوک اتریشی فردیناند ماکسیمیلیان و همسرش احداث شد.
این قلعه به خوبی با منظره‌ای از دریاچه تریست و با طراحی زیبا و الگوی منحصربه‌فردش، یک هماهنگی بسیار زیبا دارد. Castello di Miramare که در کنار آب‌ها قرار دارد، از زیبایی باغ‌های شیک و پارک ساحلی‌اش برخوردار است. این قلعه که در حال حاضر به یک موزه تبدیل شده است، بازدیدکنندگانی از سراسر جهان را جذب می‌کند تا آثار و اتاق‌های باشکوه اصلی آن را مشاهده کنند.

17. قلعه پردجاما

Predjama، که مستقیماً در کنار یک صخره بزرگ و عظیم واقع شده است، بدون شک یکی از جذاب‌ترین قلعه‌های دنیاست. این قلعه به دلیل موقعیت منحصربه‌فردش که در دهانه یک غار قرار دارد، به راحتی در دوران تاریخ توانسته است حملات را دفع کند. دسترسی به قلعه از طریق تونل‌های مخفی در داخل غار، به مدافعان این امکان را می‌دهد تا منابع خود را در طول زمان تجدید کنند.
قلعه Predjama، که در طول قرون متعدد ساخته و ویران شده است، در نزدیکی پایتخت اسلوونی، یعنی لیوبلیانا، قرار دارد. یکی از بهترین زمان‌ها برای بازدید از این قلعه در ماه ژوئیه است، زیرا در این ماه میزبان جشنواره‌های پر رنگ و مسابقات دویدن قرون وسطایی است.

16. کیلمور ابی

این سازه‌های فوق‌العاده در منطقه غربی ایرلند، ابتدا با نام قلعه کایلمور شناخته می‌شدند، توسط راهبه‌های بلژیکی که در طی جنگ جهانی اول فرار کرده بودند، به یک صومعه بندیکتین تبدیل شدند. در سال 1868، با تبدیل به خانه‌ی خصوصی یک دکتر ثروتمند، این ساختمان‌های سبک ویکتوریایی و کلیسای گوتیک به طور زیبا در آب‌های پولاکاپال لوف بازتاب یافتند.
منطقه اطراف قلعه کیلمور، با کوهستان‌های دلپذیر، دریاچه‌های بازتاب‌دهنده و رودخانه‌های آرام، این مکان را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد کانتی گالوای تبدیل کرده است. اینجا مدت‌هاست که یکی از پرطرفدارترین مقاصد منطقه برای گردش و تمتع از طبیعت است، و بسیاری از مردم برای پیاده‌روی در باغ‌های زیبای آن آمده‌اند.

15. قلعه کانوی

قلعه کانوی در شمال ولز واقع شده است و توسط ادوارد اول انگلستان در سال 1283 ساخته شد. ادوارد اول در تلاش برای تسخیر همسایگان سرکش خود این قلعه باشکوه را بنا کرد. موقعیت استراتژیک این قلعه در سواحل رودخانه کانوی، آن را به یک نقطه کلیدی در بسیاری از نبردها و جنگ‌ها در طول قرن‌ها تبدیل کرد.
قلعه کانوی دارای دو باربیکن بزرگ و قدرتمند نیست تنها دارای هشت برج بلند و قوی می‌باشد که به سرعت درک می‌کنند. این قلعه به عنوان یکی از نمونه‌های برجسته معماری نظامی در اروپا به شمار می‌رود.
دیوارهای سنگی نقره‌ای با رنگ خاکستری طبیعتی خود را به نمایش می‌گذارند و در کنار رودخانه جلوه‌ی زیبایی را ایجاد می‌کنند. همچنین، فضای داخلی این قلعه با آپارتمان‌های سلطنتی قرون وسطایی که به خوبی حفظ شده‌اند، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی ارائه می‌کند.

14. قلعه بامبورگ

قلعه بامبورگ، یک بنای بزرگ و چشم‌نواز، بالای بلوف بادگیر در سواحل شمال شرقی انگلستان قرار دارد و دارای یک تاریخ طولانی و جذاب برای بازدیدکنندگان است. این قلعه در گذشته محل یک قلعه سلتیک بریتونی بوده است و از سال 420 به عنوان نقطه‌ای از استحکامات برخوردار بوده است.
قلعه فعلی در قرن یازدهم توسط نورمن‌ها ساخته شده و به دلیل نزدیکی به مرز اسکاتلند، به مدت‌ها به عنوان یک پاسگاه استراتژیک برای پادشاهان انگلیسی عمل کرده است. محیط رمانتیک و بکر کنار دریا، همراه با برج‌ها و ساختارهای باشکوه و اما بیشتر از همه، برج‌های درحال فروپاشی، قلعه بامبورگ را به یک مکان مورد علاقه در کتاب‌ها و فیلم‌ها در طول سالها تبدیل کرده است.

13. Chateau de Chillon

واقع در انتهای شرقی دریاچه ژنو، قلعه شایون منظره‌ای بی‌نظیر را ایجاد می‌کند، به‌ویژه زمانی که دندان‌های کوه‌های مشهور دو میدی با برف پوشیده در پس‌زمینه به چشم می‌آید. نسخه قدیمی این قلعه برای نخستین بار توسط رومی‌ها به منظور محافظت از گذرگاه‌های استراتژیک در میان کوه‌های اطراف ساخته شد.
این کاخ سوئیسی که بر روی یک جزیره‌ی کوچک قرار دارد و توسط یک پل کوچک و دلپذیر به ساحل دریاچه متصل می‌شود، دارای معماری فریبنده و هنری است که به‌طور سحرآمیز در آب‌های اطرافش بازتاب می‌یابد. Chateau de Chillon که به‌عنوان مقصد محبوب یک سفر یک روزه از شهر ژنو شناخته می‌شود، سالن‌ها و حیاط‌های زیبایی دارد و همچنین دارای دکمه‌ای جذاب برای بازدیدکنندگان است.

12. قلعه ویندزور

قلعه ویندزور که به خاطر بودن خانهٔ خانوادهٔ سلطنتی بریتانیا در سراسر جهان شهیر است، مدت‌هاست یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در انگلستان بوده است. واردات این نکته می‌شود که این قلعه، نه تنها بلندترین قصر مسکونی اشغال شده در جهان است، بلکه بزرگترین نیز.
با بزرگی و مقیاس فراوان، این اقامتگاه سلطنتی اعتقاد قاطعانه‌ای را تجربه می‌کند و پرسه زدن در آپارتمان‌های دولتی با شکوه و گشودن پرده‌های نامحدود به سادگی ضروری می‌باشد. قلعه ویندزور که در قرن یازدهم ساخته شد، طراحی ژرمنی و ویکتوریایی، فضاهای داخلی باروک فوق‌العاده و مبلمان شیک روکوکو، همگی به ان را تبدیل کرده‌اند به یکی از زیباترین قلعه‌های روی کره.

11. قلعه De Haar

برج‌های زیبای قلعه De Haar، که از بین باغ‌های پراکنده‌ای از گل‌های رز با مناظر دلنشین برمی‌خیزند، باطنی جادویی‌تر برای چشمان فراهم می‌کنند. این قلعه زیبا در خارج از شهر اوترخت در کشور هلند واقع شده و با طراحی نئوگوتیک، همراه با خندق‌ها، دریاچه‌ها و باغ‌های باشکوه اطرافش، خیره‌کننده است.
فضای داخلی این قلعه نیز از جلب توجه بی‌باکی برخوردار است، زیرا دویست اتاق آن با نقاشی‌های گران‌بها و وسایل با ارزش تزئین شده‌اند. در حالی که نخستین ذکر مستند از این قلعه به سال 1391 بازمی‌گردد، نسخه‌ی رومانتیک کنونی آن به سال 1892 تعلق دارد؛ زمانی که این ساختمان از حالت ویرانه‌ای خارج و دوباره‌سازی و بازسازی شد.

10. قلعه کوروین

قلعه کوروین در ترانسیلوانیا که با سبک شگفت‌انگیز گوتیک-رنسانس ساخته شده است، یکی از بزرگ‌ترین قلعه‌های اروپا را تشکیل می‌دهد. این قلعه متعلق به قرن پانزدهم است و بر روی تپه‌ای از کنار رودخانه زلاستی قرار دارد. طراحی آن شامل تعدادی برج بلند، دیوارهای تقریباً تسخیر‌ناپذیر و یک پل متحرک می‌باشد.
در اطراف قلعه کوروین، اسطوره‌ها و افسانه‌های متعددی به چرخش درآمده‌اند. جذابیت و تاثیر افسانه‌ای این قلعه باعث شده است که در برنامه‌ها و فیلم‌های تلویزیونی متعددی به تصویر کشیده شود.

9. قلعه Cochem

یک قلعه با همین نام که در موقعیتی خوش‌منظره، به اطراف شهر کوکم و رودخانه موزل نگاه می‌کند، توسط تپه‌های سبز و باغ‌ها و تاکستان‌های احاطه شده است. این قلعه از حداقل سال 1130 روی همان تپه‌ای که ایستاده، اهمیت داشته است، اما قلعه اصلی توسط لویی چهارم واردکننده جنگی در سال 1688 ویران شد.
قلعه کنوم کنوم که به سبک زیبای گوتیک بازسازی شده، اکنون یک مقصد محبوب گردشگری در آلمان قرار دارد. در حالی که قلعه کوکم برای کاوش جذاب است، چشم‌اندازهای برج‌های آن از دره، شهر و رودخانه زیر آن همان‌طور جذاب و زیبا هستند.

8. آشیانه پرستو

آشیانه پرستو، به نامی جذاب و دلنشین، روی لبه یک صخره در شبه‌جزیره کریمه قرار دارد. این قلعه در سال 1911 با طرح‌های رمانتیک نئوگوتیک، با دید خیره‌کننده‌ای به آب‌های درخشان دریای سیاه ساخته شد.
آشیانه پرستو که در دوره‌ی شوروی در فیلم‌های متعددی نمایش داده شد، اکنون جاذبه‌ای محبوب برای گردشگران است که به اینجا می‌آیند تا از محیط پرمخاطره، معماری زیبا و مناظر فوق‌العاده لذت ببرند.

7. قلعه اسپیس

قلعه اسپیش که در منطقه شمال شرقی اسلواکی واقع شده، از زمان ساختش در سال 1241، تاکنون تسلط و اهمیت فراوانی داشته است. این قلعه ابتدا برای محافظت از مناطق اطراف احداث شد، اما به دلیل اهمیت فرهنگی، اقتصادی و سیاسی برای پادشاهی مجارستان، به تدریج به یک انجمن قدرتمند تبدیل شد.
قلعه اسپیش با دیوارها و برج‌های سنگی چشمگیر و بازده، همچنین یک قصر با شکوه به سبک رومی، اکنون به عنوان یک موزه جذاب و آموزشی شناخته می‌شود. این مجموعه باشکوه با مناظر خیره‌کننده از تپه‌ها و دره‌ها، که می‌توان از برج‌های ارتفاعی آن لذت برد، همچنان در اسلواکی یک مقصد دیدنی و مورد توجه گردشگران قرار دارد.

6. قلعه هوهنزولرن

قلعه هوهنزولرن، آیا از بالای درختانی که آن را احاطه می‌کنند یا از میان ابرهایی که در اطراف دیواره‌هایش می‌چرخند، به نمایش درآید، همواره منظره‌ای باشکوه و حماسی را رقم می‌زند. این قلعه و کاخ با اسمی گوتیک و زیبا، که بر فراز کوهی برجسته به همین نام قرار دارد، معماری شگفت‌انگیزی را به تماشا گذاشته و سالن‌ها و اتاق‌های داخلی نیز با همان زیبایی و تزئینات فراوان ترتیب داده شده‌اند.
اگرچه قلعه فعلی تا سال ۱۸۶۷ به پایان نرسید، اما یک قلعه حداقل از قرن یازدهم بر روی همان کوه ایستاده است. Hohenzollern هنوز هم به عنوان یکی از محبوب‌ترین قلعه‌ها در کل کشور آلمان شناخته می‌شود و به نام خاندان سلطنتی هوهنزولرن مرتبط است.

5. آلکازار سگویا

The famous Alcazar of Segovia, Castilla y Leon, Spain

آلکازار سگویا با ظاهری شبیه به کمان کشتی، به دلیل طراحی منحصر به فرد و محیط خیره‌کننده‌ای که در اطرافش گسترده است، مدت‌هاست که توانسته گردشگران را جذب خود کند. نگهبانی باشکوه و برج‌های باریک این قلعه، که روی صخره‌ای مشرف به تلاقی دو رودخانه ساخته شده است، تصویری بسیار جذاب و دلفریب را ایجاد می‌کنند.
کاخ درونی آلکازار سگویا، که به خوبی حفظ شده است، در مرکز کشور اسپانیا واقع شده و اتاق‌ها و سالن‌های آن با آثار هنری و تزئینات زیبا مجهز شده‌اند. این قلعه کنونی به عنوان یک موزه محبوب شناخته می‌شود و دارای یک اسلحه‌خانه کامل و مجموعه‌ای از سلاح‌ها برای دیدن توسط بازدیدکنندگان می‌باشد.

4. قلعه برن

قلعه بران که به طور معمول با نام “قلعه دراکولا” شناخته می‌شود، بدون شک بخشی از این تصویر را به خود اختصاص داده است. این قلعه ممنوعه در اعماق جنگل‌های ترانسیلوانیا پنهان شده است. با این وجود، علیرغم جلوه‌های ترسناکش، بهترین حالت آن تنها ارتباطات کمی با حاکم وحشی قرن پانزدهم ولاد شمشیر داشته که به عنوان الهام‌بخش برای رمان دراکولا نوشته برام استوکر عمل کرده است.
به جز تاکتیک‌های بازاریابی هوشمندانه، قلعه بران به دلیل معماری فوق‌العاده و محیط زیبایش در دره‌ای سرسبز، قطعاً ارزش یک بازدید را دارد. همچنین، بازدیدکنندگان اکنون قادرند از کاوش در اتاق‌های متعدد این قلعه، که با آثار هنری و مبلمان ملکه ماری تزئین شده‌اند، لذت ببرند.

3. قلعه پنا

Panorama of Pena National Palace above Sintra town, Portugal. UNESCO World Heritage Site and one of the Seven Wonders of Portugal

قلعه بران که به طور معمول با نام “قلعه دراکولا” شناخته می‌شود، بدون شک بخشی از این تصویر را به خود اختصاص داده است. این قلعه ممنوعه در اعماق جنگل‌های ترانسیلوانیا پنهان شده است. با این وجود، علیرغم جلوه‌های ترسناکش، بهترین حالت آن تنها ارتباطات کمی با حاکم وحشی قرن پانزدهم ولاد شمشیر داشته که به عنوان الهام‌بخش برای رمان دراکولا نوشته برام استوکر عمل کرده است.
به جز تاکتیک‌های بازاریابی هوشمندانه، قلعه بران به دلیل معماری فوق‌العاده و محیط زیبایش در دره‌ای سرسبز، قطعاً ارزش یک بازدید را دارد. همچنین، بازدیدکنندگان اکنون قادرند از کاوش در اتاق‌های متعدد این قلعه، که با آثار هنری و مبلمان ملکه ماری تزئین شده‌اند، لذت ببرند.

2. ایلین دونان

Eilean Donan در اسکاتلند کـه در نقطه‌اي کـه سه دریاچه بـه هم میرسند، واقعاً در محیط دیدنی‌اش پر برکت اسـت. در حالی کـه تصور می شود قلعه اصلی در قرن سیزدهم در جزیره کوچک ساخته شده اسـت، تناسخ رمانتیک و بازسازی شده فعلی تنها بـه قرن بیستم بازمی گردد.
اگر چه دیوارهای خاکستری و ویژگی‌هاي‌ نامشخص ان ممکن اسـت بـه اندازه بسیاری از قلعه‌هاي‌ دیگر چشمگیر بـه نظر نرسند، اما محیط زیبای ان اسـت کـه واقعاً ان را متمایز می کند. ایلین دونان با حضور در فیلم‌ها و برنامه‌هاي‌ تلویزیونی بی‌شماری در طول دهه‌ها، مطمئناً یکی از مشهور‌ترین و شناخته‌شده‌ ترین قلعه‌ها در کل اروپا اسـت.

1. قلعه نویشوانشتاین

قلعه نویشوانشتاین در منطقه باواریا واقع شده است. این قلعه که بر فراز یک کوه جنگلی با آلپ‌های باشکوه باواریا قرار دارد، به تازگی انگار از داستان‌های افسانه‌ای کودکانه خارج شده باشد. طراحی زیبای این قلعه که در سال 1886 تکمیل شد، از تأثیر معماری رمانتیسم و عشق لودویگ دوم به اپرای ریچارد واگنر الهام گرفته است.
با وجود طراحی شگفت‌انگیز، قلعه به طور مناسب به عنوان کاخ فتوژنیک در آمده است. با برج‌های زیبا و دروازه باشکوه، این قلعه در واقع به عنوان الهام‌بخش قلعه‌های خوابیده در دیزنی‌لند عمل کرده است. اثرهای هنری منحصر به فرد و نقاشی‌های گرانبها، فضای داخلی قلعه را نیز با شگفتی پر می‌کند. بازدیدکنندگان می‌توانند در اطراف سالن‌ها و اتاق‌های مجلل این قلعه گشت و گذار کنند.
قلعه نویشوانشتاین یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در کشور آلمان است. طراحی فوق‌العاده و فضای خیره‌کننده‌اش باعث شده که به عنوان یکی از زیباترین قلعه‌های جهان شناخته شود.

و در پایان

قلعه نویشوانشتاین در منطقه باواریا واقع شده است. این قلعه که بر فراز یک کوه جنگلی با آلپ‌های باشکوه باواریا قرار دارد، به تازگی انگار از داستان‌های افسانه‌ای کودکانه خارج شده باشد. طراحی زیبای این قلعه که در سال 1886 تکمیل شد، از تأثیر معماری رمانتیسم و عشق لودویگ دوم به اپرای ریچارد واگنر الهام گرفته است.
با وجود طراحی شگفت‌انگیز، قلعه به طور مناسب به عنوان کاخ فتوژنیک در آمده است. با برج‌های زیبا و دروازه باشکوه، این قلعه در واقع به عنوان الهام‌بخش قلعه‌های خوابیده در دیزنی‌لند عمل کرده است. اثرهای هنری منحصر به فرد و نقاشی‌های گرانبها، فضای داخلی قلعه را نیز با شگفتی پر می‌کند. بازدیدکنندگان می‌توانند در اطراف سالن‌ها و اتاق‌های مجلل این قلعه گشت و گذار کنند.
قلعه نویشوانشتاین یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری در کشور آلمان است. طراحی فوق‌العاده و فضای خیره‌کننده‌اش باعث شده که به عنوان یکی از زیباترین قلعه‌های جهان شناخته شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *