مجله سیمدخت
0

پس‌از ۱۱ سال زاکربرگ توییت زد و ایلان ماسک را مسخره کرد

بازدید 38

رقابت و طعنه‌های میلیاردرهای معروف فناوری همچنان ادامه دارد. در حالی که شبکه اجتماعی تردز، به عنوان رقیب توییتر، در عرض چند ساعت پس از راه‌اندازی اولیه موفق به جذب میلیون‌ها کاربر شد، مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، پس از 11 سال غیبت در توییتر، از فرصت استفاده کرده و با انتشار یک پست، ایلان ماسک را با استفاده از یک میم مشابه دو مرد عنکبوتی که انگشتان خود را به یکدیگر اشاره می‌کنند، مسخره کرده است.

ایلان ماسک، کمتر از دو ساعت پس از توییت زاکربرگ، پاسخ داد و نوشت: “همیشه ترجیح می‌دهم غریبگی‌ها در توییتر به من حمله کنند تا اینکه در شادی کاذب اینستاگرام پنهان شوم.”

توییت‌های جنجالی بین زاکربرگ و ماسک در حال منتشر شدن هستند، در حالی که اپلیکیشن تردز در کمتر از 24 ساعت پس از راه‌اندازی اولیه موفق به جذب بیش از 30 میلیون کاربر شده است.

زاکربرگ در تردز نوشت: “مدتی طول می‌کشد اما فکر می‌کنم باید یک میلیارد کاربر در این برنامه حضور داشته باشند. توییتر این فرصت را داشت تا چنین کاری را انجام دهد اما موفق نشد.”

راه‌اندازی تردز، نقطه‌ی دیگری از رقابت بین دو غول فناوری است. جنجال‌های بین مدیرعامل متا و مالک توییتر به اندازه‌ای پیش رفت که ماسک و زاکربرگ تصمیم دارند در مبارزه‌ی قفس شرکت کنند.

زاکربرگ اکنون از پایگاه کاربری گسترده‌ی اینستاگرام و سرمایه‌های فراوان بهره می‌برد تا با توجه به اشتباهات متعدد و تبلیغاتی ماسک در توییتر، تردز را به مکان بهتری تبدیل کند.

با این حال، باید ببینیم آیا تردز می‌تواند قاتل توییتر باشد یا خیر. سرعت سرسام‌آور افزایش تعداد کاربران این پلتفرم باید برای ماسک و توییتر به عنوان یک زنگ خطر تلقی شود. علاوه بر این، افراد مشهور زیادی مانند الکساندریا اوکاسیو-کورتز، نماینده ایالات متحده، به سرعت در شبکه اجتماعی جدید متا حضور یافته‌اند.

اوکاسیو-کورتز در تردز نوشت: “امیدوارم این پلتفرم حال هوای خوب، جامعه قوی، شوخ‌طبعی عالی و آزار و اذیت کمتری داشته باشد.” زاکربرگ به طور کاملاً واضح در تردز علیه ماسک نوشت: “ما قطعاً اینجا را به یک مکان دوستانه تبدیل می‌کنیم.”

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *