مجله سیمدخت
0

مدیاتک به عنوان حاکم بازار پردازنده‌های موبایل شناخته می‌شود.

بازدید 35

مدیاتک به عنوان رهبر صاعد بازار پردازنده‌های موبایل، رقبای خود از جمله کوالکام را به تنهایی پشت سر گذاشته است.

براساس گزارش مؤسسه Counterpoint Research، در بازه زمانی از چهارمین سه ماهه 2021 تا اولین سه ماهه 2023، تغییرات جالبی در رتبه‌بندی بازیگران این صنعت مشاهده می‌شود. مدیاتک در فصل اول 2023 به عنوان قدرت اصلی در بازار پردازنده‌های موبایل ظاهر شده است، در حالی که کوالکام و اپل در رتبه دوم و سوم قرار دارند.

مدیاتک با سهمی بالغ بر 31 درصد از بازار پردازنده‌های موبایل، به عنوان رهبر این بازار محسوب می‌شود. اینکه مدیاتک در تعداد و سهم بازار نسبت به فصل‌های گذشته کاهشی را تجربه کرده است، به دلیل کاهش بیش از 5 درصدی عرضه تراشه‌های LTE و افزایش کمتر از 5 درصدی عرضه تراشه‌های 5G در دومین سه ماهه سال 2023 بازگشت می‌شود.

کوالکام با سهمی حدود 28 درصد از بازار، به عنوان یکی از بازیگران برجسته در زمینه تراشه‌ها شناخته می‌شود، و انتظار می‌رود که تا انتهای نیمه اول سال سهم آن ثابت باقی بماند. اپل نیز با سهمی برابر با 26 درصد از بازار، به دلیل استفاده از پردازنده‌های اختصاصی خود، شهرت دارد و انتظار می‌رود تا نیمه دوم سال، سهم آن کاهش یابد. همچنین، اپل در مقابل تقاضای ضعیف، عملکرد بهتری نسبت به بازار اندروید از خود نشان داده است.

سامسونگ نیز در سه ماهه اول سال 2023، افزایش جزئی در سهم بازار تراشه‌های موبایل را تجربه کرده است، احتمالاً به دلیل عرضه پردازنده‌های Exynos 1330 و 1380. همچنین UNISOC که بیشتر در زمینه تراشه‌های پایین‌رده فعالیت می‌کند، به دلیل افزایش عرضه دستگاه‌هایی با قیمت کمتر از 99 دلار و فناوری LTE، افزایشی در سهم خود را تجربه می‌کند.

با توجه به تصمیم اوپو برای تولید تراشه‌های اختصاصی خود و کمتر شدن رقبا برای مدیاتک و کوالکام، تحلیلگران Counterpoint به تأثیر مثبت این تصمیم اشاره کرده‌اند. همچنین، افزایش عرضه مدیاتک و برتری آن در میزان عرضه، همچنین ورود بازیگران جدید به بازار پردازنده‌های تلفن همراه، نشانه‌ای از پیشرفت‌های هیجان‌انگیز در صنعت تراشه‌های موبایل در آینده نزدیک است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *