مجله سیمدخت
0

هجوم میم‌کوین‌ها! کارشناسان: خطر سقوط قریب‌الوقوع است!

هجوم میم‌کوین‌ها! کارشناسان: خطر سقوط قریب‌الوقوع است!
بازدید 19

کانر گروگان، مدیر اجرایی صرافی کوین‌بیس، اعلام کرده است که در ماه گذشته نزدیک به ۱ میلیون ارز دیجیتال جدید ایجاد شده است. این تعداد دو برابر کل توکن‌های ایجاد شده در بلاکچین اتریوم بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۳ محسوب می‌شود.

بخش عمده‌ای از این افزایش مربوط به ایجاد توکن در بلاکچین اتریوم و سولانا بوده است. به طور خاص، ۳۷۶۶۴۲ توکن جدید در بلاکچین اتریوم ایجاد شده و نرخ میانگین ایجاد توکن در بلاکچین سولانا، روزانه ۲۰ هزار عدد بوده است.

شایان ذکر است، ۸۸.۶ درصد از توکن‌های جدید بلاکچین اتریوم (۳۲۷,۵۵۳)، در شبکه لایه ۲ کوین‌بیس، یعنی بیس (Base) عرضه شده‌اند.

علاوه بر این، گزارش ال‌تو‌بیت (L۲beat) اعلام کرده است که ارزش کل دارایی‌های قفل شده (TVL) در شبکه بیس، از ابتدای سال با افزایش ۶۲۷ درصدی به رقم چشمگیر ۵.۴ میلیارد دلار رسیده است. به گفته کارشناسان، میم‌کوین‌ها دلیل اصلی این افزایش محسوب می‌شوند.

با این حال، جامعه کریپتو اخیراً انتقاد‌هایی از گسترش سریع میم‌کوین‌ها داشته است. بسیاری از افراد، این توکن‌ها را پرخطر می‌دانند و معتقدند که بخش عمده‌ای از آن‌ها صرفاً به منظور کلاهبرداری ایجاد می‌شوند.

در این میان، رگولاتورها نسبت به میم‌کوین‌ها سهل‌گیرتر هستند و سخت‌گیری‌های کمتری را نسبت به پروژه‌های قدیمی و نوآورانه بر آن‌ها اعمال می‌نمایند.

کریس دیکسون، از شرکت اندرسون هوروویتز، از این رویکرد نظارتی انتقاد کرده و استدلال می‌کند که این رویکرد، باعث ایجاد اکوسیستمی می‌شود که در آن، پروژه‌های بی‌اهمیت نسبت به پروژه‌های کاربردی تعداد بسیار بیشتری دارند.

کریپتو کوریو، یک تحلیلگر داده نیز بر ماهیت پرخطر و کم پاداش سرمایه‌گذاری روی میم‌کوین‌ها تأکید کرده است.

وی به سرمایه‌گذاران توصیه می‌کند که در صورت تمایل به سرمایه‌گذاری در حوزه میم‌کوین‌ها، متنوع‌سازی را در نظر بگیرند و از خرید یک میم‌کوین خودداری کنند؛ زیرا در این صورت، احتمال از دست رفتن کل سرمایه وجود خواهد داشت.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *