مجله سیمدخت
0

مایکروسافت با خرید مزرعه کدوتنبل در ویسکانسین، ۷۶ میلیون دلار هزینه کرد.

مایکروسافت با خرید مزرعه کدوتنبل در ویسکانسین، ۷۶ میلیون دلار هزینه کرد.
بازدید 174

مایکروسافت به منظور خرید یک مزرعه کدوتنبل در ایالت ویسکانسین آمریکا، ده‌ها میلیون دلار را هزینه کرد. جهت تقویت حضور خود در زمینه هوش مصنوعی، این شرکت غول آمریکایی تصمیم به جذب مناطق روستایی ویسکانسین گرفته است. با پرداخت مبلغ ۷۶ میلیون دلار، مایکروسافت به عنوان مالک یک مزرعه کدوتنبل با مساحت ۱۶۴ هکتاری در این منطقه اعلام شده است.

به گزارش میلواکی بیزینس ژورنال، ارزش واقعی این ملک زراعی، که خانواده کروزیگر سال‌ها از آن برای کشت کدوتنبل و برگزاری رویدادهایی با نام “سرزمین مزرعه‌ی کدوتنبل غول‌ها” بهره‌مند بوده، کمتر از ۶۰۰ هزار دلار ارزیابی شده است. بنابراین، حتی با در نظر گرفتن میزان خوشحالی خانواده از یافتن یک خریدار، انتظار نمی‌رفت که مایکروسافت با پرداخت مبلغ بیش از سه برابر ارزش واقعی، این زمین را به دست آورد.

هزینه پرداخت‌شده توسط مایکروسافت بیشتر از سه برابر پیشنهاد دولت محلی در سال ۲۰۱۷ است که به نمایندگی از فاکسکان، شرکت سازنده‌ی گوشی اپل، به خانواده فروخته شده بود. در آن زمان، خانواده آمریکایی اصرار چندانی بر مخالفت با فروش زمین نداشت، اما امیدوار بود که زمین را با قیمت بالاتری عرضه کند.

مایکروسافت با خرید مزرعه کدوتنبل در ویسکانسین، ۷۶ میلیون دلار هزینه کرد.

مزرعه‌ی خانواده‌ی کروزیگر در ویسکانسین

وکیل خانواده‌ی خوش‌اقبال اظهار کرد که این خانواده برای موفقیت روستا و همچنین مایکروسافت آرزو دارند و از افرادی که به حریم خصوصی آن‌ها احترام می‌گذارند، قدردانی می‌نمایند.

با استحواذ بر مزرعه‌ی کدوتنبل، مایکروسافت در حال حاضر به مساحت نزدیک به ۵ کیلومترمربع زمین دست یافته است تا اقدام به توسعه‌ی دیتاسنتر‌های خود در این منطقه نماید. در اولین فاز ساخت‌وساز، که با هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد دلار در مساحت ۸۷ هکتاری اجرا می‌شود، پیش‌بینی شده است که ابتدا ۲۰۰ شغل ایجاد شود و در آینده تا ۴۶۰ شغل دیگر نیز تشکیل گردد.

با گسترش رقابت‌های تسلیحاتی هوش مصنوعی، شرکت‌های فناوری همچون مایکروسافت مجبور به افزایش سرمایه‌گذاری‌های چشمگیر برای ایجاد دیتاسنترهای بیشتر به منظور تأمین نیازهای محاسباتی و انرژی این فناوری هستند. این شرکت‌ها دچار چالش‌های جدیدی شده‌اند و نیاز به منابع سرمایه و امکانات زیادی برای پیشبرد پروژه‌های هوش مصنوعی دارند.

مناطق کمتر توسعه‌یافته و روستایی در ایالات متحده به علت وجود زمین‌های مناسب و بهبود زیرساخت‌های توسط دولت‌های محلی، به عنوان مراکز جذب توجه برای اینگونه سرمایه‌گذاری‌ها قرار گرفته‌اند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *