مجله سیمدخت
0

تبدیل فیلم‌های دوبعدی به مدل‌های سه‌بعدی با هوش مصنوعی

بازدید 35

شرکت انویدیا با مدل هوش مصنوعی جدید خود به نام “Neuralangelo” قادر است ویدیوهای دوبعدی را به مدل‌های سه‌بعدی تبدیل کند.

این مدل، با دریافت ویدیوهایی که با گوشی هوشمند ضبط شده‌اند، قادر است آن‌ها را به اشیاء سه‌بعدی تبدیل کند. به عنوان مثال، با استفاده از این هوش مصنوعی، می‌توانید ویدیویی که از یک مجسمه یا ساختمان گرفته شده است را به سادگی به یک مدل سه‌بعدی تبدیل کنید. Neuralangelo با انتخاب چندین فریم از ویدیو که از زوایای مختلف سوژه را نمایش می‌دهند، مدل سه‌بعدی آن را ایجاد می‌کند و بدین ترتیب تصویری دقیق از عمق، ابعاد و شکل سوژه به دست می‌آید.

شرکت انویدیا از فناوری قدیمی خود به نام “Instant NeRF” استفاده می‌کند تا بتواند جزئیات دقیقی مانند بافت، الگو و تنوع رنگ را به صورت سه‌بعدی بازآفرینی و ثبت کند. تیم توسعه‌دهنده‌ی این مدل بر این باور است که قابلیت‌های Neuralangelo در ثبت بافت‌های پیچیده مانند زبری و صافی نسبت به روش‌های قبلی بهبود یافته است. این مدل حتی برای ایجاد مدل‌های مجازی از ویدیوهای گرفته شده. با گوشی‌های هوشمند نیز بسیار مفید است و به این ترتیب راهکاری ساده برای ایجاد سرگرمی‌های سه‌بعدی و پروژه‌های مرتبط در دسترس عموم قرار می‌دهد. انویدیا ادعا می‌کند که این مدل هوش مصنوعی جدید توانایی ساخت

یک صحنه سه‌بعدی کامل را در زمان کوتاهی، به‌طور مثال حدود دو ساعت، دارد.مینگ‌یو لیو، یکی از نویسندگان مقاله مربوط به مدل هوش مصنوعی Neuralangelo، می‌گوید: “این مدل به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد اشیاء مانند مجسمه‌های کوچک یا ساختمان‌های بزرگ را به محیط‌های مجازی قابل استفاده در بازی‌ها یا موارد دیگر تبدیل کنند.”

ویدیویی که از عملکرد Neuralangelo منتشر شده است، به‌خوبی قابلیت‌های این فناوری را به تصویر می‌کشد. این هوش مصنوعی حتی قادر است منظره‌های بزرگی را از زاویه‌ی دوربین پهپاد ایجاد کند، که این قابلیت بازسازی مکان‌های واقعی را برای توسعه‌دهندگان آسان‌تر می‌کند. از دیگر کاربردهای این مدل هوش مصنوعی جدید انویدیا می‌توان به رباتیک، واقعیت مجازی، معماری و هنر اشاره کرد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *