مجله سیمدخت
0

دادگاه ترکیه مدیرعامل صرافی تودکس را به “حبس بیش از ۱۱ هزار سال” محکوم کرد.

بازدید 49

بنیان‌گذار صرافی ورشکسته‌ی تودکس به تحمل بیش از ۱۱ هزار سال زندان محکوم شد. فرخ فاتح اوزر، رهبر این صرافی که در ترکیه فعالیت می‌کرد، به ۱۱٬۱۹۶ سال زندان محکوم شده است. او از اتهامات سنگینی از جمله کلاهبرداری و سرقت دارایی کاربران متهم بود.

گزارش‌ها نشان می‌دهند که دادگاه در استانبول ترکیه، برادران اوزر را نیز به حکم‌های مشابه محکوم کرده و همه آن‌ها مجبور به سپری زمان در زندان شده‌اند. دادگاه ترکیه ادعا می‌کند که این افراد یک سازمان جنایی را رهبری کرده و در کارهایی مانند پولشویی و کلاهبرداری دست داشته‌اند.

فرخ فاتح اوزر که از ترکیه فرار کرده بود و به آلبانی پناه رفته بود، در دادگاه اخیر اعترافی به اتهامات خود نکرد و ادعا کرد که بی‌گناه است. او در اوایل سال ۲۰۲۳ پس از طی کردن روند قانونی، توسط دولت آلبانی به ترکیه تحویل داده شد.

در دادگاه آخر، اوزر اظهار کرد: “من به اندازه‌ای باهوش هستم که می‌توانم هر سازمانی را در دنیا رهبری کنم. این ویژگی در شرکتی که در سن ۲۲ سالگی تأسیس کردم، واضح است. اگر شرکت من یک سازمان جنایتکار بود، به اندازه‌ای آماتور عمل نمی‌کردم.”

هنوز مشخص نیست که واقعیتاً فروپاشی صرافی تودکس به چه میزان به سرمایه‌گذاران آسیب زده است و وکیل شاکیان در پرونده این مقدار را به ۳۶۵ میلیون لیر (۱۳ میلیون دلار) ارزیابی کرده است. اما رسانه‌های ترکیه اعدادی مانند دو میلیارد دلار نیز ارائه داده‌اند. مؤسسه تحقیقاتی Chainalysis ادعا کرده که فروپاشی تودکس معادل ۲٫۶ میلیارد دلار رمزارز را از دست داده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *