مجله سیمدخت
0

فیلیپین برای تقویت توان دفاع سایبری خود، به دنبال متخصصان امنیت سایبری است

بازدید 56

ارتش فیلیپین به دنبال جلوگیری از حملات سایبری به دستگاه‌های دولتی که در دنیای امروز از لپ‌تاپ و گوشی همراه‌شان می‌آید، نقشه‌ای برای استخدام جنگجویان سایبری ارائه کرده است. فرمانده ارتش فیلیپین، رومئو براونر، اعلام کرده است که ارتش این کشور قصد دارد نه تنها از سربازان پیاده‌نظام بلکه از متخصصان سایبری نیز بهره‌برداری کند.

به گزارش رویترز، براونر اعلام کرده است که قوانین استخدام در ارتش فیلیپین تغییر خواهند کرد تا کارشناسان آنلاین را جذب کنند و از آنان برای حفاظت از داده‌های آنلاین دولتی استفاده کنند. او افزوده است که این جنگجویان سایبری به دنبال دفاع از کشور در برابر حملات سایبری هستند و نیازی به قدرت بدنی بالا ندارند.

براونر به خبرنگاران گفته است: «هر روز با حملات سایبری مواجه می‌شویم و این حملات، اگر چه تاکنون موفق نبوده‌اند، از خارج از کشور انجام می‌شوند.» او نام کشوری که ممکن است از آن حملات سایبری صورت بگیرند را فاش نکرده است، اما به نظر می‌رسد که این حملات به تنش‌های بین فیلیپین و چین مرتبط باشند. فیلیپین در سال جاری آموزش دفاع سایبری را به عنوان یک بخش جدی از استراتژی دفاعی خود در نظر گرفته است.

رومئو براونر، فرمانده ارتش فیلیپین، اعلام کرده است که اقدام به متوقف کردن ساخت دکل‌های مخابراتی در اردوگاه‌های نظامی می‌کند. او به این دلیل این تصمیم را گرفته است که اکثر اردوگاه‌های نظامی فیلیپین تحت نظر تأسیسات غول مخابراتی دولتی چین، چاینا تلکام، قرار دارند.

براونر امیدواری کرده است که با دریافت تجهیزات راداری از ژاپن، قادر باشد در آب‌های سرزمینی و منطقه انحصاری اقتصادی کشورش مدیریت بیشتری اعمال کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *