مجله سیمدخت
0

قیمت دلار به دنبال ثبت رکورد جدید؛ تتر از مرز 57 هزار تومان عبور کرد

قیمت دلار به دنبال ثبت رکورد جدید؛ تتر از مرز 57 هزار تومان عبور کرد
بازدید 19

هنگامی که دلار در مسیر قیمت‌های بالای خود حرکت می‌کند، هر واحد تتر در صرافی‌های ایرانی با قیمت بالای ۵۷٬۰۰۰ تومان معامله می‌شود. برخی کارشناسان نیز پیش‌بینی می‌کنند که این روند صعودی در ماه‌های آینده ادامه خواهد داشت.

به گزارش ارزدیجیتال، هر واحد تتر در بازارهای داخلی ارز دیجیتال با قیمت ۵۷٬۳۷۵ دلار معامله می‌شود. طبق نمودار تکنیکال تتر، در ۳۰ روز گذشته رشدی حدود ۱۳.۵درصدی را تجربه کرده و روند بازار تتر/تومان در این مدت عمدتاً صعودی بوده است.

قیمت دلار به دنبال ثبت رکورد جدید؛ تتر از مرز 57 هزار تومان عبور کرد

این افزایش قابل توجه در قیمت تتر در حالی رخ داد که از اوایل آبان تا روزهای ابتدایی دی، قیمت آن به طور پایدار بین ۵۳٬۰۰۰ تا ۵۰٬۰۰۰ تومان قرار داشت.

افزایش یک ماه اخیر در قیمت دلار به طور مشخص از تشدید تنش‌ها در منطقه و افزایش ریسک‌های سیاسی تأثیر گرفته است. برخی تحلیلگران اقتصادی، حضور تقاضای آخر سالی در بازار را نیز جزو دلایل افزایش قیمت دلار این روزها می‌دانند.

سعید لیلاز مهرآبادی، استاد دانشگاه، روزنامه‌نگار و تحلیلگر اقتصادی، در یادداشتی که در خروجی خبرآنلاین منتشر شده است، درباره روند قیمت دلار در کشور نوشته است:

عامل اصلی افزایش قیمت دلار را در ماه‌های آینده باید در افزایش نرخ نقدینگی و تورم جستجو کرد. اگر نرخ رشد نقدینگی مطابق با ادعای دولت در حدود ۲۵درصد باقی بماند، متوقعیم که نرخ تورم به ۳۰درصد برسد و با فرض ثابت‌ماندن درآمد نفت، در ماه‌های آینده با افزایش ۳۰درصدی قیمت دلار روبرو شویم. اگر تحولات سیاسی خارج از کنترل رخ ندهد و تنها بر مبنای مولفه‌های اقتصادی تحلیل کنیم، انتظار می‌رود قیمت دلار تا پایان سال آینده بین ۶۵ تا ۷۵هزار تومان باشد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *