مجله سیمدخت
0

چگونه بعد از بیدار شدن در نیمه شب به خواب برگردیم؟

چگونه بعد از بیدار شدن در نیمه شب به خواب برگردیم؟
بازدید 14

هر چند که برخی از افراد به خوش‌شانسی خاصی دست پیدا کرده‌اند و به راحتی می‌توانند با بستن چشمان خود به خواب بروند، اما برخی دیگر با مشکل بی خوابی آشنا هستند.

تلاش برای به دست آوردن خواب ممکن است به وحشتناکی برسد، به ویژه اگر این مسئله تأثیر منفی بر کیفیت زندگی شما بگذارد. تعداد زیادی از افراد در سراسر جهان با مشکلات بی خوابی روبرو هستند. برای برخی از افراد، دوره‌های بی خوابی ممکن است گاه به گاه بدون ایجاد مشکلات جدی به خود بپایانند، در حالی که برای دیگران ممکن است ماه‌ها طول بکشد.

چگونه بعد از بیدار شدن در نیمه شب به خواب برگردیم؟

اگر با مشکلات خوابیدن روبه‌رو هستید، اقدامات مختلفی را می‌توانید امتحان کنید؛ از تغییر در رژیم غذایی قبل از خواب گرفته تا استفاده از دوش آب گرم. با این حال، ممکن است به دلیل عواملی همچون استرس، اضطراب، و شرایط دمایی اتاق خواب، با بی خوابی مواجه شوید.

در صورتی که در نیمه شب به طور ناگهانی بیدار می‌شوید، اقدامات خاصی را می‌توانید انجام دهید تا به شما کمک کنند تا به سرعت دوباره به خواب بروید. اما یک اقدام خاص وجود دارد که هرگز توصیه نمی‌شود انجام دهید.

ممکن است در لحظه‌ای که با بی خوابی مواجه می‌شوید، فکر کنید که باید در تخت‌خواب بمانید و تلاش کنید برای خوابیدن، اما این کار ممکن است مشکل را تشدید کند.

چگونه بعد از بیدار شدن در نیمه شب به خواب برگردیم؟

اما بدترین کنشی که در چنین شرایطی می‌توانید انجام دهید، چک کردن گوشی خود است؛ حتی اگر تنها به منظور بررسی ساعت باشد. این اقدام ممکن است باعث افزایش استرس شود و در نتیجه، فرآیند خوابیدن را دشوارتر کند. به علاوه، اگر ساعت را در تلفن همراه خود بررسی کنید، ممکن است وسوسه شوید که به برنامه‌های دیگر نیز نگاهی بیندازید که از آرامش و ورود به خواب شما باز می‌دارند.

نور آبی که از صفحه نمایش دستگاه‌های الکترونیکی مانند گوشی‌های هوشمند و تلویزیون‌ها تابیده می‌شود، می‌تواند چرخه طبیعی خواب را به هم بزند؛ به همین دلیل است که قبل از خواب، مناسب است این دستگاه‌ها را کنار بگذارید.

چگونه بعد از بیدار شدن در نیمه شب به خواب برگردیم؟

به جای آن، اگر در نیمه شب از خواب بیدار می‌شوید، در ابتدا تلاش کنید در تخت‌خواب بمانید تا بررسی کنید آیا ممکن است دوباره به خواب بروید یا خیر. در صورت عدم موفقیت، به مکانی دیگر بروید.

اگر پس از 10 یا 15 دقیقه نتوانستید دوباره به خواب بروید، بهتر است از تخت‌خواب بلند شوید. در یک مکان آرام و راحت در خانه حضور یابید و یک فعالیت آرام و با کمترین حرکت را شروع کنید. مثل خواندن یک کتاب یا انجام یک فعالیت آرام‌بخش، تا زمانی که دوباره حس خواب‌آلودگی کنید و سپس به تخت‌خواب بازگردید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *