مجله سیمدخت
0

فیلر خط لبخند، لبخندی زیبا و جوان به شما هدیه می دهد

فیلر خط لبخند، لبخندی زیبا و جوان به شما هدیه می دهد
بازدید 76

دربارهٔ فیلر خط لبخند، عوارض و مزایای آن چه می‌دانید؟ لبخند زدن ممکن است باعث ایجاد خطوط در اطراف دهان شود. این خطوط که به عنوان خطوط خنده نیز شناخته می‌شوند، در دو طرف نیمه پایینی صورت قرار می‌گیرند و ناشی از لبخندهای مکرر هستند. این خطوط به خصوص در افراد مسن، لاغر و کسانی که چربی زیادی در صورت ندارند، بیشتر به چشم می‌آیند.

برخی افراد احساس می‌کنند که این خطوط باعث پیرتر به نظر رسیدن آنها می‌شود. یکی از راه‌های درمان این مشکل، استفاده از فیلر خط لبخند است. در این مقاله از مجله سیمدخت، تمامی عوارض، مزایا و مدت ماندگاری و هر چیزی که نیاز است در مورد فیلر خط لبخند بدانید، آموزش داده می‌شود.

خط لبخند چیست؟

خنده‌ از گوشه بینی شروع می‌شوند و تا گوشه دهان ادامه پیدا می‌کنند. در افراد مسن، خطوط خنده به دلیل از دست دادن حجم در محفظه نازولبیال صورت، شکل می‌گیرند. علاوه بر این، افتادگی پوست و ایجاد انواع چین و چروک پوست نیز از دلایل دیگر ایجاد خطوط لبخند عمیق‌تر در صورت می‌باشد.

از سوی دیگر، افراد جوان نیز ممکن است با این خطوط در کنار لب روبرو شوند که باعث پیرتر به نظر آمدن آنها و تأثیرات منفی بر زیبایی صورتشان می‌شود. در ادامه، با روش‌های درمانی و استفاده از فیلر برای کاهش خطوط لبخند آشنا خواهید شد.فیلر خط لبخند، لبخندی زیبا و جوان به شما هدیه می دهد

دلایل ایجاد خط لبخند

در این بخش از آموزش بهداشت و آرایش صورت، شما 6 دلیل اصلی را که باعث ایجاد خطوط لبخند می‌شوند، خواهید آموخت.

1. تأثیرات نور خورشید و تغذیه نامناسب: نور خورشید و تغذیه نامناسب می‌توانند باعث تشدید چروک‌های کنار دهان شوند که به عبارتی باعث ایجاد خطوط لبخند می‌شوند. برای جلوگیری از این اتفاق، استفاده از ضدآفتاب قبل از خروج از خانه توصیه می‌شود.

2. افتادگی پوست: افتادگی پوست باعث می‌شود که چربی‌های صورت به پایین بیایند و خطوط لبخند به وضوح بیشتری نمایان شوند.

3. حرکت بیشتر در نواحی اطراف دهان و چشم‌ها: در زمان خنده، نواحی اطراف دهان و چشم‌ها بیشترین حرکت را دارند که می‌تواند منجر به ایجاد چین و چروک‌های عمیق و خطوط لبخند شود.

4. کاهش حجم طبیعی صورت با سن: با پیر شدن، حجم طبیعی صورت کاهش می‌یابد که ممکن است باعث ایجاد خطوط لبخند شود.

5. کاهش تولید کلاژن: کاهش تولید کلاژن باعث از دست دادن حجم صورت و ایجاد خطوط لبخند می‌شود.

6. اثر زمان: با گذشت زمان، خطوط لبخند حتی در حالتی که خنده نیستید هم واضح تر می‌شوند.فیلر خط لبخند، لبخندی زیبا و جوان به شما هدیه می دهد

آشنایی با فیلر خط لبخند

فیلر یک راهکار کم تهاجمی برای کاهش چین و چروک‌های متنوع در صورت است، از خفیف تا شدید، بدون نیاز به جراحی پلاستیک یا بستری شدن. در اینجا، به آموزش واقعیت‌های مربوط به فیلر خط لبخند می‌پردازیم.

طبق گزارش medicaljasthetics، فیلر خط لبخند از نوعی پرکننده پوستی است که از اسید هیالورونیک (HA) ساخته می‌شود. این روش، به عنوان یکی از بهترین روش‌های بازگرداندن جوانی و زیبایی پوست شناخته می‌شود. پرکننده‌های پوستی و اسید هیالورونیک طبیعی، به ناحیه مورد نظر تزریق می‌شوند و منجر به جوانسازی پوست می‌شوند. فیلر مستقیماً حجم اطراف خطوط خنده را افزایش داده و باعث کاهش خطوط کنار لب می‌شود.

راهکار درمانی با استفاده از فیلر در خط لبخند به تنهایی نتایج بهینه را به ارمغان نمی‌آورد؛ زیرا این روش نهایتاً به سفتی پوست کمک نمی‌کند. در عوض، روش هایفوتراپی می‌تواند به سفت شدن و لیفت دادن به پوست اطراف گونه کمک کند. یکی از بهترین روش‌های برای افزایش سفتی پوست، استفاده از لیفت صورت با نخ است که امروزه بسیار محبوب و رایج شده است.فیلر خط لبخند، لبخندی زیبا و جوان به شما هدیه می دهد

راهنمای کامل درمان خطوط خنده با پرکننده لبخند

خنده خطوط لب، به صورت عمودی، منحنی، و پرانتزی، در دو طرف دهان، هنگام خنده یا حتی در زمانی که لبخند نمی‌زنید، ظاهر می‌شوند. این خطوط با کاهش تولید کلاژن در پوست ایجاد می‌شوند و به مرور زمان باعث از دست دادن حجم صورت و شلی پوست می‌شوند که نتیجه آن، ایجاد خطوط لبخند بر روی صورت است.

خطوط خنده با تزریق فیلرهای پوستی قابل درمان هستند. فیلرها به صورت مستقیم به خطوط صورت تزریق می‌شوند. این فیلرها به صورت نیمه دائمی و غیر دائمی وجود دارند، اما پرطرفدارترین نوع آنها، فیلرهای غیر دائمی هستند، زیرا اثر آنها موقتی است و به راحتی قابل برگشت است. با تزریق فیلر به زیر پوست، پوست حجیم می‌شود و خطوط لبخند صاف می‌شوند، بنابراین، خطوط لبخند به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابند.

نحوه انجام فیلر خط لبخند

در کلینیک پزشکی، انجام تزریق فیلر حدود 30 دقیقه زمان می‌برد. پزشک متخصص در ابتدا یک لایه از کرم بی حس کننده موضعی را بر روی پوست اعمال می‌کند یا در زمان تزریق، به فرمولاسیون پرکننده اضافه می‌کند تا هیچ گونه دردی احساس نشود. سپس با شروع از خطوط لبخند، تزریق را در دو طرف صورت انجام می‌دهد.

بعد از تزریق فیلر، شما می‌توانید فوراً مطب را ترک کرده و به روال روزانه خود بازگردید. این درمان غیر دائمی معمولاً تا 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد و نتایج آن پس از یک هفته قابل مشاهده هستند. با گذشت زمان، بدن فیلر را جذب کرده و خطوط لبخند به حالت قبلی خود بازمی‌گردند، بنابراین تجدید فیلر خط لبخند به صورت دوره‌ای توصیه می‌شود.فیلر خط لبخند، لبخندی زیبا و جوان به شما هدیه می دهد

عوارض تزریق فیلر چیست؟

به گزارش اداره غذا و دارو (FDA)، عوارض جانبی مرتبط با تزریق فیلر خط لبخند شامل عفونت، زخم در محل تزریق، واکنش آلرژیک، و نکروز پوست می‌باشند.

در بین عوارض شایع ترین تزریق فیلر، کبودی و تورم است که معمولاً پس از 4 تا 7 روز کاهش می‌یابد. این تورم و کبودی به وجود می‌آید زمانی که در طول تزریق، یک رگ خونی بزرگ زیر پوست آسیب می‌بیند. یکی از عوارض جدی‌تر تزریق فیلر، انسداد عروق است. زمانی که پرکننده مستقیماً به یک رگ خونی اصلی تزریق شود، جریان خون مسدود می‌شود که منجر به نکروز پوست یا بافت (بافت‌های مردگی) و حتی کاهش بینایی می‌شود.فیلر خط لبخند، لبخندی زیبا و جوان به شما هدیه می دهد

 تزریق فیلر خط لبخند ممکن است منجر به نابینایی و نکروز پوست شود

نابینایی و نکروز پوست، به عنوان عوارض ممکن از تزریق پرکننده یا همان فیلر در خطوط لبخند شناخته می‌شوند. اما باید توجه داشت که بیشتر مواقع نابینایی به دلیل تزریق فیلر در مناطق بینی رخ می‌دهد. زمانی که فیلر از رگ خونی عبور می‌کند و عصب‌های بینایی را فشار می‌دهد، باعث مشکل در بینایی می‌شود. نکروز پوست هم زمانی اتفاق می‌افتد که رگ‌های خونی که ناحیه را خونرسانی می‌کنند، مسدود شوند و باعث مرگ سلول‌های پوستی می‌شود.

بیشتر این مشکلات زمانی بروز می‌کنند که افراد به جای مراجعه به پزشکان متخصص و با تجربه، به مراکز غیرمجاز مراجعه می‌کنند. بنابراین بسیار مهم است که همواره به دکتر ماهر و مجرب مراجعه کنید.

نوع و اندازه سوزن تزریق نیز برای کاهش خطرات آسیب به عروق و انسداد آنها اهمیت دارد. داشتن دانش مناسب در زمینه آناتومی صورت، به پزشک این امکان را می‌دهد که مناطقی که عروق اصلی قرار دارند را شناسایی کند. آگاهی از مناطقی که باید اجتناب شود و مناطقی که ایمن هستند، به کاهش خطرات تزریق فیلر به عروق کمک می‌کند.

فیلرخط لبخند چه مزایایی دارد؟

 • بعد از استفاده از پرکننده‌ها، اکثر افراد بهبود قابل توجهی در ظاهر خود مشاهده می‌کنند و جوان‌تر به نظر می‌رسند.
 • تزریق فیلر به خطوط خنده، باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود و باعث می‌شود پوست سالم و شاداب به نظر بیاید.
 • استفاده از فیلر در خطوط خنده، به چهره شما ظاهری طبیعی می‌بخشد و آن را به شکلی غیر عادی و مصنوعی تغییر نمی‌دهد.
 • تزریق پرکننده به خط لبخند، یک روش مناسب برای کاهش خطوط ریز در دو طرف دهان است.
 • فیلر یک روش عالی برای کاهش خطوط لبخند محسوب می‌شود. این تزریق پرکننده یا فیلر به پوست حجم می‌دهد، کمک می‌کند چین و چروک‌ها را کاهش داده و تولید کلاژن را افزایش می‌دهد، که باعث می‌شود پوست سفت و محکم به نظر برسد.
 • استفاده از پرکننده خط لبخند یک روش سریع، ارزان و با نتیجه فوری است و جایگزین مناسبی برای جراحی‌های زیبایی است.
 • این نوع پرکننده علاوه بر نرم کردن خطوط صورت، تحریک تولید اسید هیالورونیک طبیعی را در پوست انجام می‌دهد و به عنوان یک مرطوب‌کننده داخلی برای آبرسانی پوست عمل می‌کند.
 • فیلر خط لبخند دارای خطر کمی است و عوارض جانبی کمتری دارد.
 • این نوع فیلر دارای زمان بهبود کمتری است و شما می‌توانید بلافاصله پس از آن به فعالیت‌های روزانه خود بپردازید.
 • معمولاً فیلر خط خنده ماندگاری بین ۶ تا ۱۲ ماه دارد.
 • این درمان دارای درد و ناراحتی کمی است و با استفاده از کرم بی‌حسی موضعی، درد آن را به حداقل می‌رساند.
 • استفاده از فیلر یا پرکننده در خط لبخند از مزایای درمان سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی برخوردار است.فیلر خط لبخند، لبخندی زیبا و جوان به شما هدیه می دهد

این روش مناسب چه کسانی است؟

این روش درمانی برای افرادی مناسب است که از خطوط، چین و چروک‌های قسمت اطراف دهان رنج می‌برند. با این روش، به وسیلهٔ تزریق پرکننده یا فیلر به خط لبخند، این خطوط به طور چشمگیری کاهش می‌یابند. افراد بزرگسالی که وضعیت سلامتی خوبی دارند و به بیماری‌های زمینه‌ای نیستند، می‌توانند از این روش درمانی برای کاهش خط لبخند استفاده کنند.

فیلر خط لبخند چقدر ماندگاری دارد؟

مدت زمان اثرگذاری فیلرها یا مواد پرکننده متفاوت است و بستگی به هر فرد دارد. برای اکثر افراد، فیلرهای مورد استفاده برای خطوط لبخند معمولاً حدود 6 تا 12 ماه ماندگاری دارند و نیازی به تجدید آنها نیست. اما مواد پرکننده‌ای که برای تزریق در پوست استفاده می‌شوند، معمولاً اثرات دائمی ندارند و با گذشت زمان تدریجاً جذب می‌شوند و نیاز به تزریق مجدد دارند. برای زمان مناسب تجدید فیلر، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و به دستورات او عمل کنید.

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *