مجله سیمدخت
0

اعداد شگفت‌انگیز فروش بازی‌های پلی‌استیشن لو رفت

اعداد شگفت‌انگیز فروش بازی‌های پلی‌استیشن لو رفت
بازدید 61

اخیراً اطلاعاتی از میزان فروش بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن در اثر حمله سایبری به استودیوی Insomniac Games منتشر شده است.

گروه Rhysida با حمله به استودیوی Insomniac Games، به فاش شدن اطلاعات زیادی درباره این استودیو پرداخته است. این اطلاعات شامل جزئیاتی از برنامه‌ی انتشار بازی‌های آینده این استودیو و اسنادی مربوط به فروش بازی‌های سونی نیز می‌شود. از جمله بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن، بازی Spider-Man 2 به عنوان آخرین اثر انحصاری سونی، تا تاریخ ۳۰ اکتبر ۲۰۲۳، حدود ۵ میلیون نسخه فروخته شده است.

فروش بازی‌های پلی‌استیشن

اسناد نشان می‌دهند که مبلغ ۳۱۵ میلیون دلار برای توسعه این بازی هزینه شده و اینسامنیاک گیمز انتظار دارد تا ۱۰ و نیم میلیون نسخه از آن فروخته شود و با سودی معادل ۷۵ میلیون دلار به استودیو باز گردد.

در همین زمینه، فروش بازی اول این سری تا نوامبر ۲۰۲۰ نزدیک به ۲۰ میلیون نسخه داشته است. باید افزود که فروش ۱.۵ میلیون نسخه این بازی روی رایانه‌های شخصی تا مارس ۲۰۲۳ نیز اعلام شده است. همچنین، اسپایدرمن: مایلز مورالز تا ژوئیه ۲۰۲۱ حدود ۶.۵ میلیون نسخه فروخته شده دارد. به طور مشابه، فروش بازی Horizon Zero Dawn تا آوریل ۲۰۲۳ حدود ۲۴.۳ میلیون نسخه را شامل می‌شود. دنباله‌ی این بازی یعنی Horizon Forbidden West نیز تا ژوئیه ۲۰۲۳ حدود ۸.۴ میلیون نسخه فروخته شده است.

اعداد شگفت‌انگیز فروش بازی‌های پلی‌استیشن لو رفت

اطلاعاتی از میزان فروش سری بازی “لست آو آس” هم منتشر شده است. نسخه اول این سری تا ماه مه ۲۰۱۹ در کل حدود ۲۰ میلیون نسخه فروخته شده است. جالب است بدانید که فروش تنها ۸.۴ میلیون نسخه از این میزان به نسخه پلی‌استیشن ۳ بازی مرتبط بوده و فروش بیشتری با نسخه پلی‌استیشن ۴ داشته است. “لست آو آس ۲” نیز تا سپتامبر ۲۰۲۲ حدود ۱۰ میلیون نسخه فروخته است. یکی از انحصاری‌های سونی، بازی “گوست آو سوشیما” نیز تا ژوئیه ۲۰۲۲ تقریبا ۹.۷ میلیون کپی فروخته دارد.

آمار فروش سری “گاد آو وار” نیز به نمایش درآمده است. “گاد آو وار رگناروک” به طور کلی تا نوامبر ۲۰۲۳، ۱۵ میلیون نسخه فروخته است. “گاد آو وار ۲۰۱۸” نیز تا سپتامبر ۲۰۲۲ حدودا ۲۳ میلیون فروخته شده است، که سهم نسخه رایانه‌های شخصی این بازی تقریبا یک میلیون نسخه است. “گاد آو وار ۳” نیز تا اواسط ۲۰۱۹ حدودا ۱۳.۵ میلیون نسخه فروخته است. در این میان، “گاد آو وار ۱”، “گاد آو وار ۲”، نسخه اسنشن، “گوست آو اسپارتا”، “Chains of Olympus” و “کالکشن گاد آو وار” تا مه ۲۰۱۲ به ترتیب ۴.۶، ۴.۲، ۳.۰، ۱.۲، ۳.۲ و ۲.۴ میلیون نسخه فروش داشته‌اند.

فروش سری “گرن توریسمو” نیز از حمله سایبری به استودیوی Insomniac Games در امان نمانده و لو رفته است. “گرن توریسمو اسپورت” به عنوان یکی از پرفروش‌ترین بازی‌ها در اسناد لو رفته تا مارس ۲۰۱۹ بیش از ۱۲.۷ میلیون نسخه فروخته است. در این میان، “گرن توریسمو ۱”، “گرن توریسمو ۲”، “گرن توریسمو ۳”، “گرن توریسمو ۴”، “گرن توریسمو ۵”، “گرن توریسمو ۶” و نسخه‌ی “کانسپ توکیو ۲۰۰۱” نیز تا سپتامبر ۲۰۱۷ به ترتیب آمار فروش ۱۵.۵، ۹.۳، ۱۴.۸،۱۳.۱۶، ۱۷.۳، ۵.۲ و ۱.۵ میلیون نسخه را به نام خود ثبت کرده‌اند.

اعداد شگفت‌انگیز فروش بازی‌های پلی‌استیشن لو رفت

آمار فروش اثرهایی چون “دیز گان”، “دث استرندینگ” و “بلادبورن” نیز منتشر شده است. “دیز گان” تا سال مالی ۲۰۲۱، تقریبا ۷.۲ میلیون نسخه فروخته دارد. همچنین، “دث استرندینگ” با ۴.۸ میلیون نسخه و “بلادبورن” با ۷.۶ میلیون نسخه به فروش رفته‌اند. آثار دیگری نیز از جمله “آنچارتد ۴”، “آنچارتد کالکشن”، “رچت اند کلنک”، “دیترویت”، “آنتیل داون”، “inFamous Second Son”، “درایوکلاب”، “لاست لگسی” و “LittleBigPlanet 3” نیز به ترتیب ۱۸.۶، ۹.۹، ۷.۰، ۵.۳، ۴.۰، ۵.۳، ۴.۹، ۵.۳ و ۵.۵ میلیون نسخه فروخته‌اند. در پایان، بازی “ریترنال” نیز با فروش یک میلیون نسخه، مختص نسخه پلی‌استیشن ۵ است.

منبعReddit

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *