مجله سیمدخت
0

10 نکته ضروری برای مراقبت از ناخن برای مانیکور به سبک اسپا در خانه

بازدید 54

یکی از نکات قبل از لاک ژل زدن و مانیکور رسیدگی به ناخن هاست. به هر اندازه که بستر ناخن برای لاک آماده‌تر باشد، به همان اندازه ژلیش ناخن دوام بیشتری خواهد داشت.

10 essential nail care tips for a spa-style manicure at home

(10 نکته ضروری برای مراقبت از ناخن برای مانیکور به سبک spa-style در خانه)

راهنمای نهایی مراقبت از ناخن شما برای داشتن ناخن های قوی و سالم، بدون نیاز به مراجعه به سالن
فاکتور مراقبت از ناخن چقدر در لیست کارهای زیبایی شما قرار دارد؟ صادق باش! ممکن است یک رژیم پوستی 10 مرحله‌ای سخت‌گیرانه داشته باشید، اما چند نفر از ما زمان، انرژی و هزینه‌ی مشابهی را صرف مراقبت از ناخن می‌کنیم؟

قبل از شروع به فکر کردن در مورد طراحی زیبا ناخن، مراقبت از ناخن را در نظر بگیرید. ناخن‌های مرتب به شما نشان می‌دهند که خاص به نظر می‌رسید وفردی مرتب هستید، به همین ترتیب، یک سشوار خشک یا یک رژ لب قرمز بلافاصله سطح اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. نه تنها این، بلکه ناخن های قوی و سالم (همراه با بهترین کرم های دست) این قدرت را دارند که دست ها را جوان تر و شاداب‌تر نشان دهند. با چند ترفند ساده برای مراقبت از ناخن و تغییراتی در سبک زندگی، می‌توانید نوک ناخن‌ های شکسته، شکننده و جویده شده را به ناخن های ظریفی تبدیل کنید که انگار به تازگی از سالن خارج شده‌اید.

10 نکته برای مراقبت از ناخن برای ناخن های قوی و سالم

1. با ناخن های خود مانند صورت خود رفتار کنید.

مرطوب کردن روزانه پوست عالی است. اما این مرحله ضروری اغلب در مورد مراقبت از ناخن نادیده گرفته می‌شود، اگر ناخن‌های شما مرتباً می‌شکنند و پوسته پوسته می‌شوند، احتمالاً برای هیدراته شدن فریاد می‌زنند. هر روز مقداری از کرم دست خود را به بستر ناخن هدایت کنید. روش دیگر، پس از استفاده از سرم‌ها و کرم‌های روتین مراقبت از پوست در شب، از مقدار اضافی آن استفاده کنید تا کمی بیشتر به ناخن‌هایتان توجه کنید. به این ترتیب، از محصول یدکی به خوبی استفاده می‌کنید و دست‌ها و ناخن‌های شما را در در موقعیت بهتری قرار می‌دهد.

2. سوهان خود را ارتقا دهید.

مادربزرگ شما احتمالاً در کیف دستی‌اش مقداری از تخته‌های سنباده کدر نگهداری می‌کرده است، اما آن دسته‌های مقوایی درشت در واقع می‌توانند باعث پارگی‌های کوچک ناخن شوند، بنابراین این روزها بهتر است سوهان کریستالی را انتخاب کنید.”مارگارت دابز”، متخصص پا، می‌گوید: سوهان کریستالی باعث تقویت ناخن‌های سالم و قوی می‌شود و آنها را کمتر مستعد شکستن می‌کند. هزینه اولیه ممکن است بیشت از آن تخته های سنباده قدیمی باشد، اما نسخه کریستالی آن سال ها و سال ها دوام خواهد آورد، بنابراین سرمایه گذاری ارزشمندی است.

3. از آب اجتناب کنید.

شستن چند بار دست‌ها در روز اجتناب‌ناپذیر است، به همان اندازه که بخواهیم از شستن ظرف‌ها خودداری کنیم. قرار گرفتن در معرض آب، بیش از حد ناخن را ضعیف می‌کند (فقط به این فکر کنید که ناخن‌هایتان پس از غوطه‌ور شدن طولانی در وان چقدر خمیده می‌شوند)، بنابراین وقتی در حال شستشو هستید، بهتر است با پوشیدن دستکش از دست‌ها و ناخن‌های خود محافظت کنید. زمان زیادی که در آب سپری می‌شود منجر به شکنندگی و کنده شدن ناخن‌ها می‌شود و به صورت کاملا سطحی، به این معنی است که هر لاک بعدی دیگر دوام نخواهد داشت.

4. ژلیش‌های خود را نکنید.

کندن بقایای یک مانیکور ژله ای براق به طرز عجیبی به آدم  احساس رضایت می‌دهد و نسبت به سالن کمتر کثیف و وقت گیر است، اما آسیبی که ایجاد می‌کند می‌تواند ماندگار باشد. با کندن ژلیش ‌های خود،صدف روی ناخن خود را نیز از بین می‌برید، که ناخن های شما را نازک و ضعیف می کند.  اما مهم است که بدانیم چگونه ناخن های ژلیش را در خانه با خیال راحت و بدون آسیب رساندن به ناخن های خود پاک کنیم.

ابتدا از سوهان ناخن استفاده کنید تا مهر و موم لایه رویی براق را به آرامی سمباده و صاف کنید. سپس یک تکه پنبه آغشته به استون را روی هر ناخن قرار دهید و نوک آن را در مربع های فویلی بپیچید تا همه چیز در جای خود ثابت بماند. اجازه دهید ناخن ها حداقل 15 دقیقه خیس بخورند – لاک باید طوری به نظر برسد که گویی بلند شده است و وقتی آماده شد با یک پنبه تازه آغشته به استون از بین می‌رود. برای هر لکه ژل باقیمانده، از یک چوب کوتیکول چوبی استفاده کنید تا آنها را به آرامی از بین ببرید. هنگامی که تمام ژل برداشته شد، باید رطوبت را به ناخن ها و کوتیکول های خود به کمک روغن ها برگردانید، که ناخن ها را سالم نگه می‌دارد.

5. شکل مناسب را انتخاب کنید.

“میشل همفری”، مانیکوریست مشهور می‌گوید: «شکل ناخن در طول سال‌ها متنوع‌تر شده است، اما همه شکل‌ها برای همه مناسب نیستند، و این اغلب به طول و شکل بستر ناخن بستگی دارد. اگر سعی می‌کنید مانیکور را خود انجام دهید، از سبک‌های تند و کوتاه مدت مانند ناخن‌های بلند و نوک تیز یا استیلتو اجتناب کنید تا شکل طبیعی‌تر و بیضی داشته باشند. این یک سبک چاپلوس جهانی است که تمیز، آراسته و براق به نظر می‌رسد. حتی می‌تواند انگشتان کوتاه‌تر را بلندتر کند، بنابراین دست‌های شما باریک‌تر به نظر می‌رسند. میشل می‌گوید: «بیضی به بیشتر افراد می‌آید و یکی از قوی‌ترین شکل‌های ناخن برای ناخن‌های طبیعی است.

6. در یک جهت حرکت کنید.

سعی کنید ناخن‌هایتان را به صورت رفت و برگشتی سوهان بزنید، آن و تحریک پوستی همراه آن را تصور کنید. این باعث آسیب‌های مشابهی می‌شود و لبه ناخنی را که فرسوده شده و مستعد پوسته پوسته شدن می‌شود، باقی می‌گذارد. سوهان خود را بردارید و از هر گوشه بیرونی به داخل (وسط) ناخن شکل دهید.

7. بگذارید ناخن هایتان نفس بکشد.

هر چند وقت یکبار استراحت دادن به ناخن‌ها برای مراقبت از ناخن ها حیاتی است. اما، اگر طاقت ندارید، به جای آن یک لاک قابل تنفس مانند رنگ هوایی تنفس پذیر Barry M انتخاب کنید، که به ناخن اکسیژن، بخار آب و مواد مغذی ضروری اجازه می‌دهد تا از بستر ناخن عبور کنند و انها را سالم و هیدراته نگه دارند.

8. تاپ کت را مجدداً باز کنید.

هیچ چیزی بهتر از این نیست که از مانیکور تازه اعمال شده و ماهرانه شما بیشتر خور را نشان دهد. مانیکوریست‌های حرفه‌ای توصیه می‌کنند که یک روز در میان تاپ کت خود را دوباره بمالید تا درخشندگی دوباره‌ای به ناخن ها بدهد و از خراشیده شدن جلوگیری شود.

9. رفع لکه

“آدام اسلی”، تکنسین ناخن توصیه می‌کند: «اگر ناخنی را لک کرده‌اید و نمی‌خواهید دوباره شروع کنید، انگشت دیگری را خیس کنید و به آرامی روی لکه بمالید، سپس یک لایه رویی بزنید تا رنگ آن صاف و یکدست شود». به طور مشابه، اگر یک تراشه را مشاهده کردید، نیازی به حذف کل لاک و شروع مجدد نیست. به آرامی اطراف تراشه را صاف کنید، سپس یک مهره پولیش را به شکاف بمالید. لایه دوم نازک لاک را روی کل ناخن بمالید تا مخلوط شود و با پوشش بالایی ببندد.

10. کوتیکول های روغنی

شاید تنها و مهم ترین اقدام مراقبت از ناخن استفاده از روغن کوتیکول هر روز باشد. این به تقویت گردش خون، رشد بهتر، تقویت ناخن های ضعیف و طولانی شدن عمر مانیکور شما کمک می کند. کوتیکول روغنی را به جای کرم کوتیکول انتخاب کنید زیرا این روغن نفوزپذیری بیشتری دترد تا رطوبت را به ناخن شما برساند. قلم روغن کوتیکول ابزاری مفید برای قرار دادن کیف دستی برای مراقبت از ناخن در حین حرکت است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *