مجله سیمدخت
0

خلاصهٔ فصل دوم از سریال لوکی: حادثهٔ پایانی

خلاصهٔ فصل دوم از سریال لوکی: حادثهٔ پایانی
بازدید 122

موشکافی قسمت پایانی فصل دوم سریال لوکی

خلاصهٔ فصل دوم از سریال لوکی: حادثهٔ پایانی

لوکی، پس از انتقال به گذشته، از اوبی سؤال کرد: “چه اقدامات دیگری می‌توانیم انجام دهیم؟” در واقع، لوکی قصد داشت با ایجاد یک حلقه زمانی، گزینه‌های مختلف را آزمایش کند. پس از تلاش‌های فراوان، لوکی به این نتیجه رسید که اگر بتواند یک دستگاه پیشرفته‌تر از دستگاه ساخته شده توسط اوبی بسازد، احتمال موفقیت در نجات مولتی‌ورس افزایش می‌یابد. از توانایی لغزش زمانی‌اش برای یادگیری علوم پیشرفته مانند فیزیک کوانتوم و هر چیزی که برای حل مشکل Temporal Loom لازم است، بهره‌مند شد. پس از گذشت چندین قرن (در واقعیت کلمه)، خدای شرارت به همان نقطه از زمان بازگشت و ویکتور تایملی را برای تثبیت وضعیت Temporal Loom آماده کرد. در حین پیشرفت به‌طور مرتب، آنها با یک چالش بزرگ مواجه شدند.

نقض نظم خط زمانی مقدس باعث ایجاد بی‌نهایت خط زمانی منشعب‌شده شده بود. به زبان ساده‌تر، Temporal Loom در هر سناریو قرار بود به نابودی برود، زیرا نمی‌توانست بی‌نهایت خط زمانی منشعب‌شده را در خود جای دهد. این حقیقت تلخ باعث شد که لوکی بیشتر در گذشته گمراه شود و به همان لحظه‌ای برگردد که برای اولین بار با کانگ روبرو شده بود (در پایان فصل اول). او با ایجاد یک حلقه زمانی تلاش کرد تا سیلوی را از قتل او که باقی مانده بود، منصرف کند، اما همه لوپ‌ها فقط به یک نتیجه منجر شدند و آن مرگ کانگ و بهم خوردن نظم مولتی‌ورس بود. لوکی فهمیده بود که امکان تغییر گذشته وجود ندارد، بنابراین تصمیم گرفت داستان را از نو بنویسد. او دوباره به وقایع قسمت چهارم بازگشت و با استفاده از قدرت‌های خود، Temporal Loom را نابود کرد و کنترل تمامی خطوط زمانی منشعب‌شده را به‌دست آورد.

در واقع، همه چیز طبق برنامه او پیش رفت و لوکی همچون کمیک‌ها به عنوان خدای داستان‌ها یا به‌طور ساده‌تر جانشین او که باقی مانده، تبدیل شد. در حال حاضر لوکی یکی از ق

درتمندترین شخصیت‌های دنیای سینمایی مارول محسوب می‌شود و بدون شک نقش کلیدی در شکست دادن کانگ فاتح و پایان دادن به جنگ مولتی‌ورسی جدید در فیلم‌های “Avengers: The Kang Dynasty” و “Avengers: Secret Wars” را ایفا خواهد کرد. شاید تلخ‌ترین حقیقت، سکانس پایانی این باشد که لوکی هرگز نمی‌تواند از سرنوشت خود فرار کند، زیرا با نشستن بر تخت پادشاهی، بزرگترین ترس او که تنها بودن است، به واقعیت پیوست.

درخت مولتی‌ورس چیست؟

خلاصهٔ فصل دوم از سریال لوکی: حادثهٔ پایانی

لوکی با تبدیل شدن به خدای داستان‌ها، تمامی خطوط زمانی منشعب‌شده را به یک درخت مولتی‌ورسی تبدیل کرد که ریشه در افسانه‌های نورس دارد. این درخت در افسانه‌های نورس به نام Yggdrasil شناخته می‌شود و تمام نه قلمرو را بهم وصل می‌کند. ارزش ذکر دارد که این درخت تنها به افسانه‌های نورس اشاره نمی‌کند، بلکه نماد نقش لوکی در داستان کراس اوری Avengers: Secret Wars نیز محسوب می‌شود. در این کمیک، پس از پایان جنگ مولتی‌ورسی، خدای داستان‌ها بر خطوط زمانی باقی‌مانده حکمرانی می‌کرد.

چه اتفاقی برای رنسلیر افتاد؟

خلاصهٔ فصل دوم از سریال لوکی: حادثهٔ پایانی

پایان فصل دوم از سریال لوکی نهایتاً سرنوشت راونا رنسلیر را آشکار کرد. او توسط هانتر X-5 پرون پس از وقایع قسمت پنجم دنبال شد. هنوز دلیل دقیق بر بلاهایی که بر رنسلیر آمده است مشخص نیست، زیرا با وجود مواجهه با الایث (Alioth)، امکان زنده ماندن او وجود دارد. به عبارت دیگر، مطابق یکی از قوانین ناگفته مارول، تا زمانی که جسد یک شخصیت را نبینید، نباید به مطمئن بودن از مرگ آن شخصیت اطمینان حاصل کنید.

آیا موبیوس به وقایع فیلم Ant-Man 3 اشاره کرد؟

خلاصهٔ فصل دوم از سریال لوکی: حادثهٔ پایانی

به دنبال اقدام فداکارانه لوکی، سازمان ماموریت جدید سازمان TVA وظیفه نظارت بر نسخه‌های مولتی‌ورسی کانگ فاتح را برعهده گرفته است. در یکی از صحنه‌ها، موبیوس در حین گزارش دادن به هانتر B-15 اشاره به حضور کانگ در خط زمانی ۶۱۶ (خط زمانی اصلی دنیای سینمایی مارول) می‌کند، که به دلیل ناشناخته بودن به آن تبعید شده است. در واقع، این نسخه مولتی‌ورسی کانگ، همان آنتاگونیست ناامیدکننده فیلم مورد انتظار “آنت-من و واسپ: کوانتومانیا” است که به دلایل نامشخصی توسط رهبران شورای کانگ به قلمرو کوانتومی تبعید شده بود.

آیا TVA در ساختاردهی آینده دنیای سینمایی مارول نقش ایفا خواهد کرد؟

خلاصهٔ فصل دوم از سریال لوکی: حادثهٔ پایانی

چند ماه پیش، یک اطلاعات‌دهی به نام MyTimeToShineHello خلاصه‌ای از داستان ممکن فیلم‌های “Avengers: The Kang Dynasty” و “Avengers: Secret Wars” را منتشر کرد. این افراد اظهار کردند که در سلسله کانگ، انتقام‌جویان خط زمانی اصلی دنیای سینمایی مارول با شورای کانگ مبارزه خواهند کرد و از آنان شکست می‌خورند. سپس در فیلم بعدی یعنی “جنگ‌های مخفی”، سازمان TVA نسخه مولتی‌ورسی از انتقام‌جویان به رهبری اسپایدرمن توبی مگوایر، ولورین هیو جکمن و ددپول رایان رینولدز را به مقابله با شورای کانگ و نجات انتقام‌جویان خط زمانی اصلی می‌فرستد.

این سناریو با گزارشات اخیر از KC Walsh تا حدی همخوانی دارد. بر اساس این گزارش، در قسمت پایانی سه‌گانه ددپول، مأموران TVA پس از دستگیری ددپول به اتهام دستکاری زمان، به دنیاهای نابود یا در معرض نابودی سفر کرده و با تشکیل گروهی از قهرمانان قدرتمند، به جنگ‌های مخفی پایان می‌دهند و از فروپاشی مولتی‌ورس جلوگیری می‌کنند. ولورین هیو جکمن نیز از خط زمانی منقرض‌شده فاکس قرن بیستم انتخاب شده است و به‌محض منتقل شدن به زندان برای اولین بار با ددپول روبرو می‌شود. این گروه از قهرمانان می‌تواند همان نسخه مولتی‌ورسی انتقام‌جویان باشد که در جزئیات داستانی MTTSH آورده شده است.

با وجود اینکه استودیو مارول هنوز اطلاعات رسمی ارائه نکرده است، تهیه‌کننده اجرایی فصل دوم سریال لوکی، کوین رایت، درباره نقش احتمالی سازمان TVA در آینده دنیای سینمایی مارول گفتگو کرده است.

آخرین شایعاتی که به گوشم رسیده، ایده‌ای بسیار جالب و جذاب است. ما در واقع با بخش کوچکی از دنیای مارول، مانند شخصیت‌های موبیوس، هانتر B-15 و قاضی رنسلیر مواجهیم. این سناریو واقعاً به چشم می‌آید و تصویر کردن چنین موقعیتی برای داستان‌ها واقعاً جذاب است. سازمان TVA که برای اولین بار در فصل اول سریال لوکی به دنیای سینمایی مارول معرفی شد، در واقعیت همواره مواد زیادی برای روایت داستان فراهم کرده است. بنابراین، سایر فیلمسازان باید تصمیم بگیرند که چگونه می‌خواهند از سازمان TVA در داستان خود بهره‌مند شوند.

چه اتفاقی برای موبیوس افتاد؟

خلاصهٔ فصل دوم از سریال لوکی: حادثهٔ پایانی

پس از تضحیک لوکی، موبیوس تصمیم گرفت از سازمان TVA جدا شده و یک زندگی جدید در خط زمانی مقدس برای خود بنا کند. اگرچه، اگر شایعات و گمانه‌زنی‌ها صحت داشته باشند، موبیوس به نقش اصلی در اقتباس لایو اکشن جنگ‌های مخفی خواهد پرداخت. به‌طور کلی، به گفته MTTSH، داستان فیلم Deadpool 3 فوراً پس از واقعه پایانی فصل دوم سریال لوکی آغاز می‌شود. به نظر می‌رسد که خبری به TVA می‌رسد که نسخه‌های مختلف کانگ در حال جمع‌آوری شدن هستند تا جنگ مولتی‌ورسی جدید را آغاز کنند. در پاسخ به این وضعیت، اعضای سازمان TVA برای مقابله با آنها به دنیاهای نابود شده یا در معرض نابودی سفر می‌کنند و یک گروه بزرگ از قدرتمندترین قهرمانان را تشکیل می‌دهند. همچنین، ادعا شده است که آقای پارادوکس جایگزین موبیوس خواهد شد، زیرا به دلایلی مارول او را از فیلمنامه Deadpool 3 حذف کرده است. با این حال، نگران نباشید، چرا که موبیوس قرار است در فیلم‌های آینده انتقام‌جویان حضور بیشتری داشته باشد.

چه اتفاقی برای سیلوی افتاد؟

خلاصهٔ فصل دوم از سریال لوکی: حادثهٔ پایانی

سیلوی به احتمال زیاد به زندگی سابق خود ادامه می‌دهد. البته تا زمانی که دستگاه سفر در زمان کانگ را دارد، می‌تواند به راحتی به هر خط زمانی سفر کند و زندگی جدیدی را آغاز کند. او درنهایت به چیزی که می‌خواست رسید، بنابراین احتمال اینکه دوباره بخواهد مقابل کانگ‌ فاتح قرار بگیرد و شانه به شانه انتقام جویان برای نجات مولتی‌ورس بجنگد کمی دور از ذهن به‌ نظر می‌رسد.

چرا استودیو مارول بازگشت لوکی را تایید نکرد؟

خلاصهٔ فصل دوم از سریال لوکی: حادثهٔ پایانی

متأسفانه، قسمت پایانی فصل دوم سریال لوکی همچنان هیچ سکانسی پس از تیتراژ را به تصویب نرساند. مانند سایر پروژه‌های مارول، بازگشت لوکی با یک نوشته ساده مانند “Loki Will Return” تأیید نشد. بنابراین، هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که خدای داستان‌ها به دنیای سینمایی بازمی‌گردد. همانطور که پیش‌تر اشاره شد، بهترین سناریو برای بازگشت لوکی ممکن است در یکی از فیلم‌های آینده انتقام‌جویان، مانند Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars باشد. در کل، در دنیای ابرقهرمانان و کمیک‌ها، هر امکانی وجود دارد و مارول باید راهی پیدا کند تا بدون آسیب زدن به داستان سریال لوکی، خدای داستان‌ها را مقابل کانگ فاتح مواجه کند (که این بار کانگ اصلی است).

از اولین حضور لوکی در دنیای سینمایی مارول تا دنباله Thor: The Dark World و Avengers: Infinity War، او بارها از مرگ فرار کرده است، بنابراین منطقی است که همچنان بازگشت او به دنیای سینمایی مارول را شاهد باشیم. از سوی دیگر، تهیه‌کننده سریال قبلاً به احتمال رویارویی مجدد لوکی و ثور اشاره کرده است. به همین دلیل هنوز داستان‌های زیادی برای گفتن وجود دارد.

هر دو فصل سریال لوکی هم‌اکنون در دیزنی پلاس پخش می‌شوند. فیلم‌های بسیار پرانتظار Avengers: The Kang Dynasty و Avengers: Secret Wars نیز برنامه‌ریزی شده‌اند و به ترتیب در تاریخ‌های ۱ مه ۲۰۲۶ (۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۵) و ۷ مه ۲۰۲۷ (۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۶) اکران خواهند شد، البته اگر به‌خاطر برنامه‌های مارول دوباره تاخیر نکشند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *