مجله سیمدخت
0

مسابقات فوق‌العاده جالب از سراسر جهان (25 مورد)

بازدید 26

1. مسابقات قهرمانی فیگور 8 جهان

این رویداد موتورسواری که در پیست ایندیاناپولیس اسپیدروم برگزار می‌شود، شامل مسابقه‌دهندگانی است که با سرعت در اطراف پیست به شماره ۸ حرکت می‌کنند و در نهایت از مسیرهایی با یکدیگر عبور می‌کنند؛ همان‌طور که در خیابان‌ها به آن “کوبیدن چراغ قرمز” می‌گویند. این مسابقه، سه ساعت به طول می‌انجامد و مهارت و صبر هر راننده را در عبور از این تقاطع مرکزی به چالش می‌کشد.

2. تیراندازی

اگر احساس نمی‌کنید که تمامی 100٪ جلوی آینه حضور دارید، به خاطر داشته باشید که در بریتانیا این‌ها فقط برای این نبرد قهرمانی هستند. این مسابقه که ریشه‌هایش را در قرن دوازدهم دنبال می‌کند، مربوط به جذب بدترین چهره‌ای است که می‌توانید ایجاد کنید. احتمالاً مضحک به نظر می‌آید، اما حداقل می‌توانید از آن پاداشی به دست آورید.

3. مسابقات سیلی

در واقع همان چیزی را نمایان می‌کند که بر روی قلع نوشته شده است. این یک رویداد برای افراد با قلب ضعیف، پوست حساس، و دستان حساس نیست؛ زیرا این ورزش پرخطر برای مجازات شامل ضربه زدن به یکدیگر با ناک‌آوت کردن تعدادی از رقباست. برای ثبت‌نام در این رویداد، شما باید واقعاً مست باشید یا از ذهن خود دور باشید، مگر اینکه واقعاً به 2300 پوند نیاز داشته باشید.

4. آب جوستینگ

شما یک قایق، یک نیزه و یک رودخانه در اختیار دارید. چه چیزی برای شما در نظر گرفته شده است؟ یک ورزش. این ورزش، که منشأ آن به سال 1666 در Sète، فرانسه بازمی‌گردد، سخت‌تر از آنچه به نظر می‌آید به نظر می‌رسد. زمانی که رقیب خود را از سکوی قایق خارج می‌کنید، نیاز به قدرت قوی و زیرانداز دریایی ماهر دارید. این وضعیت تا حدودی شباهت دارد با رویدادهای دویدن در دوران قرون وسطی، با این تفاوت که بدون زره درخشان و با خطرات سقوط از اسب.

5. مسابقات قهرمانی کورن هول

بله، این لباس هاي‌ تیم اسـت. بله، این یک لوگوی ورزشی اسـت. و بله، یک کیسه ذرت را دریک سوراخ می‌اندازند. منابع می‌گویند کـه این بازی درحدود قرن چهاردهم در کشور آلمان شروع شد اما در کنتاکی دوباره کشف شد. دو بازیکن در حالی کـه سعی می کنند کیسه هاي‌ ذرت خودرا بـه سوراخ شلیک کنند، دور از “جعبه” ایستاده اند. از ان زمان بـه یک رویداد بزرگ تبدیل شده اسـت، حتی وجود یک کمیته ملی برای کنترل بر این ورزش.

6. مسابقه پرتاب تلفن

آیا تا به حال احساس کرده‌اید که پس از یک اختلاف یا ناامیدی از عدم پذیرش در طول یک تماس مهم، خواسته‌اید تلفن را فقط پرتاب کنید؟ این دقیقاً همان موضوعی است که این ورزش درباره‌اش است. در فنلاند، آن‌ها از این نوع ناامیدی یک ورزش ساخته‌اند که در آن شرکت‌کنندگان سالانه به یکدیگر ملحق می‌شوند تا ببینند کدامیک می‌تواند تلفن همراه خود را به فاصله‌ای دورتر پرتاب کند. با این حال، نگران تلفن‌هایشان نباشید. آن‌ها نمی‌توانند از هیچ دستگاهی که توسط کمیته فراهم نشده باشد، استفاده کنند و همه این تلفن‌ها به آن‌ها اهدا شده‌اند.

7. مسابقه توک توک

سریع، خطرناک، و شدید؛ این جهانی است که متعلق به مسابقات توکتوک می‌شود. توکتوک‌ها وسایل نقلیه‌ای سه چرخی و سبک هستند که در سریلانکا برای حمل و نقل استفاده می‌شوند. اگر تاریخ به ما چیزی آموخته باشد، باید بدانیم که انسان‌ها همیشه علاقه داشته‌اند با هر چیزی که چرخ دارد، رقابت کنند. با این حال، این مسابقه اسکوتر شما را فریب ندهد. این مسابقه شامل دو روز رانندگی در جاده‌های گردآلود و پر از موانع است، که برای این وسایل نقلیه در نظر گرفته نشده است.

8. فوتبال با صندلی برقی

سریع، خطرناک، و شدید؛ این جهانی است که متعلق به مسابقات توکتوک می‌شود. توکتوک‌ها وسایل نقلیه‌ای سه چرخی و سبک هستند که در سریلانکا برای حمل و نقل استفاده می‌شوند. اگر تاریخ به ما چیزی آموخته باشد، باید بدانیم که انسان‌ها همیشه علاقه داشته‌اند با هر چیزی که چرخ دارد، رقابت کنند. با این حال، این مسابقه اسکوتر شما را فریب ندهد. این مسابقه شامل دو روز رانندگی در جاده‌های گردآلود و پر از موانع است، که برای این وسایل نقلیه در نظر گرفته نشده است.

ورزش فوتبال با استفاده از صندلی‌های برقی، به افراد با توانمندی‌های متفاوت فرصتی را برای شرکت در یک ورزش رقابتی ارائه می‌دهد. اگرچه در این ورزش از صندلی‌های برقی برای بازی استفاده می‌شود، هرگز فراموش نکنید که این بازی هیچ‌گونه شباهتی به مسائل ماشین‌های پارک‌سپر ندارد. برای زدن توپ به دروازه و انجام “لگد زدن”، به مهارت و استراتژی بسیاری نیاز دارید.

9. جوستینگ

جوستینگ به اندازهٔ نمایشگاه‌های رنسانس رایج است، و در حالی که این برای بسیاری به تحقق یک رویای کودکی می‌انجامد، از قرون وسطی تغییرات چندانی نپذیرفته است. جوستینگ هنوز هم یک ورزش برای افراد ثروتمند است که می‌توانند یک زره کامل، اسبی، و مجموعه‌ای از کت و کفش‌های پیچیده را خریداری کنند. هدف این ورزش زدن ضربه به دشمن با استفاده از نیزه است، اما واقعیت این است که “بازکردن اسب” موجب تشدید حماسه و تنش در میدان جنگ می‌شود.

10. طناب پرش شدید

شـما ممکن اسـت بهترین بازیکن طناب پرش در خیابان خود بوده باشید، اما در مقابل این افرادی کـه یک بازی ساده کودکانه را بـه یک ورزش شدید تبدیل کرده اند، چیزی ندارید. شـما فقط نمی پرید و از روی طناب می پرید. اینبار، ژیمناستیک، پارکور، و هنرهای رزمی رابا هم ترکیب می کند تا بتوانید در عین بـه خطر انداختن جان خود، داوران را جذب کنید.

11. کشیدن گوش

اسکیمو یک بازی برای آزمایش تحمل درد شـما انجام می‌دهد. دو حریف با حلقه‌اي از رشته‌اي کـه گوش‌هایشان را بـه هم وصل میکند، روبروی هم قرار میگیرند و قصد دارند این رشته را از گوش یک دیگر جدا کنند. این ورزش بـه طرز فریبنده اي ساده بـه نظر می رسد اما عده اي از رقبا در واقع بعد از مسابقه بخیه زدند.

12. مسابقه همسری

این مسیر طاقت‌فرسا با موانع کـه منشا ان فنلاند اسـت، آزمونی واقعی برای قدرت، استقامت و روابط اسـت. هدف این اسـت کـه در حالی کـه همسرتان را حمل می کنید مسابقه را تمام کنید، با این امید کـه در نهایت طلاق نگیرید. افسانه هاي‌ زیادی این ورزش را احاطه کرده اند و از ان زمان در نیمکره شمال غربی گسترش یافته اسـت.

13. طرح چوب

در ژاپن، یک رقابت خاص ایجاد شده که می‌تواند هنر و صنعت دستی سنتی این کشور را به نمایش بگذارد. تراشکاری چوب یکی از اصلی‌ترین عناصر این رقابت است که برای به‌دست آوردن ورقه‌های بسیار نازک استفاده می‌شود. هدف اصلی این رقابت، دستیابی به نازک‌ترین ورقه با قوام و زمان مناسب است. و پیش از اینکه سوالی پیش بیاید، خیر، دستمال کاغذی به همان روش ساخته نمی‌شود.

14. بزکشی

ورزش‌های سنتی به خطرناک‌ترین، عجیب‌ترین و برترین ورزشکاران را به تصویر می‌کشند. بزکشی یک بازی سنتی در مناطق آسیای مرکزی است که دامداری یکی از رایج‌ترین شیوه‌های زندگی در آن مناطق است. سوارکاران مهارت‌های خود در سوارکاری با اسب را به نمایش می‌گذارند و در تعامل با سایر سواران به هم می‌افتند. آن‌ها برای پرتاب یک بز بدون سر به داخل یک سوراخ یا یک قدرت بزرگ دیگر به دعوا می‌پردازند. این بازی مانند چوگان است، با این تفاوت که بازیکنان از یک بز بدون سر استفاده می‌کنند.

15. مسابقه ماشین چمن زنی

همانطور که ذکر کردیم، تمایل بشر به مسابقه دادن در هر آنچه چرخ دارد، همیشه وجود داشته است. مسابقه ماشین‌های چمن‌زنی تا حد زیادی به انواع مختلف ماشین‌های چمن‌زنی که در مزارع عمل می‌کنند، مرتبط است. و اگر احساس می‌کنید در اینجا واقعاً به مهارتی نیاز ندارید، بهتر است از خود مسابقه‌دهنده فرمول یک، کیمی رایکونن، بپرسید.

16. Fierljeppen

هلندی‌ها با غرق شدن بیشتر زمین‌هایشان در آب، راهی برای عبور از این شکاف‌هاي‌ آبی بدون استفاده از پل پیدا کردند. Fierljeppen ترکیبی از پرش طول و خرک با میله اسـت. هدف عبور از آبراه و فرود در دورترین نقطه در طرف دیگر اسـت.

17. نورد پنیر

در کشور بریتانیا، لیست مسابقات عجیب و غریب بدون اشاره به مسابقه مشهور “پنیر رولینگ” کامل نمی‌شود. هر سال، هزاران تماشاگر به تپه‌های تند کوپر می‌آیند، جایی که شرکت‌کنندگان در تعقیب یک چرخ از پنیر گلاستر شرکت می‌کنند. اولین شخصی که پنیر را به پایین رساند، به عنوان برنده تشویق می‌شود و امیدوارم که پس از تلاطم و ضربات، از این تجربه لذت ببرند.

18. مسابقات قهرمانی شهرک

گوش کنید! گوش کنید! در لحظه‌ای که فکر می‌کردید نمی‌تواند جایی بیشتر پیدا کند، در بریتانیا رقابتی برای فریادهای شهری یا گویندگان رویدادها، اعلان‌ها و دستورالعمل‌های جاری وجود دارد. این رویداد، یک فهرست از افراد پرصدا و مغرور را به هم جمع می‌آورد که با سه‌شاخه‌ها و کت‌های بزرگ به تن پوشیده‌اند تا ظاهر را کامل کنند. آن‌ها بر اساس محتوا، وضوح، پایداری حجم و دیدگاه، تحت ارزیابی قرار می‌گیرند.

19. ترکیب دربی

ما منتظر بودیم که یک رقابت کمباین‌ها را ببینیم، اما این خودروهای بزرگ و پست، به یک هدف دیگر مناسب‌ترند: دربی تخریب. در این رویدادها، کمباین‌ها از بخش‌های “غیرضروری” خود رها می‌شوند تا بتوانند جلوی خودروها را تقویت کنند. سپس رانندگان با آسیب زدن به آن‌ها، آن‌ها را به حدی تخریب می‌کنند که یا توقف کنند یا حتی سرشان بریده شود.چ

20. برش سرعت اره برقی

تعداد زیادی از ورزش‌ها از تکامل حرفه‌ای واقعی تجربه می‌کنند، اما ما به این نتیجه می‌رسیم که سرعت برش اره برقی برای مدتی ثابت باقی خواهد ماند. در این رویداد، رقبا ملزم به برش دادن چوب‌های بیرون‌زده می‌شوند و تکنیک و سرعت خود را در طول کل طول چوب باید آزمایش کنند.

21. رارجی پری

“راراجی‌پاری”، یک ورزش بومی در کشور مکزیک، به نظر می‌رسد به سادگی قابل فهم باشد: توپ را با پا جلو می‌برید و سپس آن را تعقیب می‌کنید. اما اگر به شما اطلاع دهیم که این ورزش شامل مسابقه با تیم دیگر، دویدن صدها مایل و حضور پایداری تا 24 ساعت می‌شود، چه احساسی پیدا می‌کنید؟ “راراجی‌پاری” یکی از قدیمی‌ترین رقابت‌های استقامت در جهان است و امیدواریم در آینده شاهد برگزاری بیشتر این مسابقات باشیم.

22. مسابقه واشوب

هر سال، صدها نفر در رودخانه ماتسوکاوا تنها با سوار شدن بر روی وان لباسشویی چوبی، از ظروف چوبی به عنوان پارو استفاده کرده و در آب حرکت می‌کنند. این رویداد در سال 1955 آغاز شد، زمانی که انجمن گردشگری تصمیم گرفت یک تجربه منحصربه‌فرد را برای جذب مسافران ایجاد کند. از آن زمان تاکنون، شخصیت‌های متنوعی در این رویداد شرکت کرده‌اند، با امید به تجربه‌های تمیز و لذت‌بخش.

23. ورزش چوب بری

 

اگر استفاده از اره برقی برایتان به طور طبیعی به نظر می‌رسد، به سمت ریشه‌ها بازگردید. ورزش‌های چوبی شامل شش رویداد متفاوت می‌شوند – سه مورد برای مهارت‌های برش با اره و سه مورد برای مهارت‌های خردکردن. برش دقیق با اره، نیازمند تکنیک و سرعت است. این ممکن است به نظر بیاید ورزشی خاص باشد، اما تماشای ویدیوهای برش با اره بسیار جذاب و شیرین است!

24. بالینجرادا

بالینجرادا، از ریشه‌های کرواتی، یک ترکیب بین یک مسابقه رقابتی و یک رژه کارناوالی را ایجاد می‌کند. این رویداد “مهندسین” را به یکدیگر نزدیک می‌کند و ماشین‌های دست‌ساز و تیم‌های راننده‌شان می‌توانند از یک یا چند نفر تشکیل شده باشند. آن‌ها همچنین می‌توانند لباس‌های خاصی بپوشند تا در حالی که گاری‌هایشان در جاده‌های اصلی لغزنده‌اند، تماشاگران را در خیابان‌های فرعی سرگرم کنند.

25. توپ چرخه

Cycle Ball یک ترکیب از فوتبال و دوچرخه‌سواری است که به یک ورزش منحصربه‌فرد تبدیل شده است. در این ورزش، بازیکنان با استفاده از دوچرخه‌های ساخته‌شده به‌صورت ویژه، سعی می‌کنند توپ را به سمت دروازه مخصوص خود بفرستند تا گلزنی انجام دهند. این ورزش اگرچه برای بسیاری از ما به نظر عجیب می‌آید، اما در اروپا به‌طور کامل شناخته شده است و از بیش از صد سال پیش وجود دارد.

در پایان

آیا فکر می‌کنید در کدام یک از این رویدادهای ورزشی می‌توانید مهارت داشته باشید؟ اگر مهارت یا علاقه‌ای خاص دارید، کافیست به اطراف نگاه کنید. قطعاً کسی در جایی این تجربیات را به یک رقابت تبدیل کرده است. این را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید و ببینید آیا آنها بازی‌های غیرمعمول را می‌شناسند یا خیر!

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *