مجله سیمدخت
0

از چه سوزنی برای تاتو خطوط ظریف استفاده کنید

از چه سوزنی برای تاتو خطوط ظریف استفاده کنید
بازدید 38

چه مبتدی در صنعت تاتو باشید و چه یک حرفه ای باتجربه، انتخاب وسیعی از گروه بندی های مختلف سوزن تاتو ، قطر، مخروط و تعداد سوزن ها می تواند یک سردرد جهنمی برای درک باشد. در واقعیت، زمانی که منطقی شد، تعجب خواهید کرد که چرا از ابتدا آن را دریافت نکردید!

انواع سوزن تاتو

وقتی به صفحه ای از سوزن های تاتو در یک وب سایت یا یک کاتالوگ نگاه می کنید، با تمام گزینه های مختلف موجود می تواند کمی سخت به نظر برسد. با این حال نیازی به نگرانی نیست! اینجا جایی است که یادگیری شروع می شود. همینطور برای خرید دستگاه تاتو و لوازم تاتو با کیفیت کافیست به فروشگاه تتو بومرنگ مراجعه کنید.

همه این گزینه‌ها در شش گروه اصلی سوزن‌های تاتو قرار می‌گیرند: آسترهای گرد، سایه‌زن‌های گرد، سایه‌بان‌های مگنوم، شیدرهای منحنی مگنوم، شیدرهای تخت و دو پشته. در زیر به جزئیات بیشتر در مورد هر نوع می پردازیم.

سوزن لاینر گرد

پین‌های روی سوزن‌های آستر گرد در یک الگوی گرد لحیم می‌شوند تا کار تاتو شفاف و تمیز ایجاد شود. ضخامت خط به تعداد آستر گردی که انتخاب می‌کنید (به عنوان مثال 01 بسیار ظریف، 14 بسیار ضخیم) و همچنین ضخامت/سنج هر پین بستگی دارد (اندازه‌های سوزن تاتو را در زیر ببینید). سوزن های آستر، پس از فرو رفتن در جوهر، تنها مقدار کمی جوهر را خارج می کنند و سپس روی پوست کار می کنند. اگر جوهر بیش از حد خارج شود، آستر کاری بسیار کار خواهد بود.

معمولاً برای: کار نقطه‌ای استفاده می‌شود. تمام آسترها هم جسورانه و هم پیچیده کار می کنند. اسکریپت و حروف ژاپنی، سنتی و نو سنتی.

از چه سوزنی برای تاتو خطوط ظریف استفاده کنید

سوزن های شیدر گرد

شیدرهای گرد بسیار شبیه به آسترهای گرد هستند با این تفاوت که پین‌ها آنقدر نزدیک به هم قرار نمی‌گیرند. به این معنی که علاوه بر ایجاد خطوط ضخیم تر، می توان از آنها برای پرکردن رنگ و سایه های اولیه نیز استفاده کرد.

معمولاً برای: برخی از کارهای خط استفاده می شود. اسکریپت و حروف. سایه زدن و پرکردن رنگ اصلی، ژاپنی، سنتی و نو سنتی.

سوزن شیدر مگنوم

سایه‌زن‌های مگنوم برای تقریباً همه کارهای سایه‌زنی، گروه‌بندی یا نوع سوزنی ترجیح داده می‌شوند. مگنوم‌ها جوهر زیادی را در خود نگه می‌دارند و ارائه می‌کنند، که آنها را برای مناطق وسیعی از بسته‌بندی رنگ و سایه‌زنی عالی می‌کند. عبور کمتری روی یک ناحیه مورد نیاز است تا جوهر کار کند به این معنی که آسیب کمتری به پوست وارد شود. انواع مختلفی از سوزن های مگنوم وجود دارد. زیر را ببینید.

معمولاً برای: سیاه و خاکستری استفاده می شود. انواع بسته بندی سایه و رنگ.

سوزن های شیدر مگنوم منحنی

سایه زن های مگنوم منحنی ، همچنین به عنوان مگنوم های نرم، مگنوم های لبه نرم و مگنوم های گرد شناخته می شوند ، به همین ترتیب استفاده می شوند با این تفاوت که پین ​​ها طوری چیده شده اند که در مرکز قوس می شوند. به این معنی که لبه‌های سوزن با انطباق بیشتری در امتداد پوست قرار می‌گیرند و امکان پخش بهتر جوهر و یک خط یکدست‌تر را فراهم می‌کنند. همچنین کمتر به پوست آسیب می رساند و به سایه های نرم کمک می کند.

معمولاً برای: سیاه و خاکستری استفاده می شود. انواع بسته بندی سایه و رنگ.

سوزن های سایه زن مگنوم دو پشته

نه به اندازه روزگاری که شاید زمانی بود. پین‌های مگنوم‌های دو پشته یا دو پشته، بسیار محکم‌تر در کنار هم قرار می‌گیرند. این به هر کار سایه‌زنی یا رنگی پیچیده کمک می‌کند، جایی که هنوز می‌خواهید به عنوان یک مگنوم با پین‌های زیاد عمل کند، اما نه به اندازه‌ای که پخش شده باشد.

معمولاً برای: سایه‌زنی و بسته‌بندی رنگ استفاده می‌شود. مشکی و خاکستری.

سوزن شیدر تخت

سوزن های شیدر تخت پین هایی هستند که در یک خط مستقیم روی میله سوزن لحیم می شوند. این سوزن ها برای آستر استفاده می شوند زیرا شکل آنها به آنها اجازه می دهد جوهر بیشتری را به پوست برسانند. این به معنای خطوط واضح تر و تیره تر تنها با یک ضربه است. سوزن‌های تخت بزرگ‌تر را می‌توان برای پر کردن رنگ و سایه‌زنی استفاده کرد، زیرا فقط با یک بار عبور جوهر بیشتری را به سرعت تحویل می‌دهند. سوزن های تخت برای سایه های پیچیده مانند الگوهای هندسی و برخی کارهای ماندالا خوب هستند. سوزن های شیدر تخت نیز در آرایش نیمه دائمی رایج است.

معمولاً برای: برخی از کارهای خط استفاده می شود. سایه زنی کوچک و بسته بندی رنگ مشکی و خاکستری.

اندازه سوزن تاتو توضیح داده شده است

اکنون شما همه چیز را در مورد گروه بندی یا انواع مختلف سوزن می دانید، وقت آن است که به قطر سوزن ها که به عنوان گیج نیز شناخته می شوند نگاه کنید.

گیج سوزن تاتو به طور مستقیم با جریان جوهر مرتبط است. هرچه گیج یا قطر باریک تر باشد، جریان جوهر کنترل شده و ظریف تر است. گیج با یک عدد (معمولاً 8، 10 یا 12) و قطر با اندازه گیری میلی متر نشان داده می شود. اگرچه منظور آنها یکسان است! تولید کنندگان سوزن و تامین کنندگان تاتو بسته به اینکه سوزن ها از کجا هستند و به عنوان مثال کشور/زبان فروخته می شوند، از هر دو اصطلاح استفاده می کنند.

گیج #8 (قطر 0.25 میلی متر)

یکی از سوزن‌سنج‌های کوچک‌تر موجود (اما نه کوچک‌ترین) که گاهی به آن Bugpins نیز گفته می‌شود. هنگامی که می خواهید جریان آهسته جوهر برای کارهای پیچیده یا دقیق داشته باشید استفاده می شود. برخی از سوزن‌های گیج #8 برای بیشتر کارهای خود استفاده می‌کنند، زیرا دوست دارند جوهر بیشتری را در یک زمان نگه دارند (زیرا پین‌ها محکم‌تر فشرده می‌شوند).

گیج شماره 10 (قطر 0.30 میلی متر)

اندازه سوزن بسیار رایج. به آن دو صفر نیز می گویند. در همه سبک‌های تاتو و گروه‌بندی‌های سوزنی محبوب هستند زیرا اساساً اندازه گیج وسط هستند (در صورت پذیرش 8، 10 و 12 به عنوان سه گیج اصلی). جریان جوهر در سوزن‌های 0.30 میلی‌متری همچنان یک جریان ثابت و کنترل‌شده است، اما به اندازه یک #8 یا 0.25 میلی‌متر محدود و کند نیست.

از چه سوزنی برای تاتو خطوط ظریف استفاده کنید

گیج #12 (قطر 0.35 میلی متر)

درست مانند سوزن های 0.30 میلی متری. گیج های #12 در همه گروه های سوزنی و سبک های تاتو بسیار محبوب هستند. هرکسی که به سوزن‌های #12 یا 0.35 میلی‌متری مراجعه می‌کند، ممکن است آنها را استاندارد بنامد. در آستر و کارهای سنتی رایج است زیرا جریان جوهر سریع تری دارند. برای خطوط پررنگ و بسته بندی رنگ/سایه دادن به مناطق بزرگ عالی است.

تعداد سوزن های تاتو

این ساده است! تعداد سوزن های تاتو اساساً به معنای تعداد پین هایی است که برای تشکیل گروه بندی استفاده می شود. برای مثال، 1209RL به معنای 12 سنج است (برای اطلاعات گیج به بالا مراجعه کنید)، 09 به معنای 9 عدد سوزن (یا 9 پین برای ایجاد یک گروه بندی گرد استفاده می شود). این شبیه به این خواهد بود:09 سوزن آستر گرد.

خرید سوزن تاتو و آنچه باید به آن توجه کنید

آیا سوزن ها از قبل استریل شده اند؟

می‌توانیم تأیید کنیم که همه سوزن‌های فروخته شده در تتو بومرنگ ه‌صورت جداگانه بسته‌بندی شده‌اند و استریل شده‌اند. بیشتر سوزن‌های این روزها باید از قبل استریل شوند. شما باید همیشه این را بررسی کنید. در غیر این صورت، قبل از انجام هر گونه تاتو روی پوست انسان، باید خودتان آنها را با استفاده از اتوکلاو به درستی استریل کنید. سوزن های استریل شده با تاریخ انقضا برای زمانی که استریل تمام می شود مشخص می شود.

آیا سوزن ها خوب ساخته شده اند؟

مطمئن شوید که سوزن ها/سوزن ها مستقیم و محکم روی میله سوزن لحیم شده اند. سوزن‌های کج یا خمیده می‌توانند باعث آسیب جدی به پوست شوند، اگر متوجه نشوید که از آن استفاده می‌کنید. آنها همچنین جوهر را به درستی نگه نمی دارند یا پراکنده نمی کنند و برای شما یک کابوس کامل ایجاد می کنند.

آیا این سوزن ها با تجهیزات من کار می کنند؟

مطمئن شوید که بررسی کنید سوزن هایی که می خواهید بخرید با تنظیمات شما مطابقت دارند. مطمئن شوید که به جای سوزن تاتو به کارتریج تاتو نیاز ندارید. همچنین مطمئن شوید که لوله‌ها یا نوک‌های مناسبی برای مطابقت با اندازه، اندازه و نوع سوزن خود دارید یا خریداری می‌کنید. همینطور برای حفاظت از سوزن از ترانس دستگاه تاتو مناسب استفاده نمایید.

آیا این سوزن های تاتو برای کاری که می خواهم انجام دهم مناسب هستند؟

اگر به طور خاص نیاز به انجام کارهای خطی براق دارید، نمی خواهید 15 سوزن مگنوم بخرید. اگر نیاز به پر کردن رنگ بزرگ یا سایه‌زنی ملایم دارید، همین امر صدق می‌کند. نمی خواهید در نهایت متوجه شوید که چند سوزن آستر گرد کوچک خریداری کرده اید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *