مجله سیمدخت
0

هکر ۱۸ ساله بازی GTA VI به حبس ابد در بیمارستان روانی محکوم شد

هکر ۱۸ ساله بازی GTA VI به حبس ابد در بیمارستان روانی محکوم شد
بازدید 14

آریون کورتاج، جوان ۱۸ ساله‌ای که به مدت ۹۰ دقیقه از گیم‌پلی بازی GTA VI را فاش کرد، به حبس ابد در زندانی بیمارستانی محکوم شده است. این هکر جوان عضو گروه بزرگ $Lapsus بود که نقش کلیدی در افشای ویدیوهای بازی Grand Theft Auto VI ایفا کرده بود.

قاضی بریتانیایی اعلام کرده است که آریون کورتاج هنوز تصمیم دارد به فعالیت‌های جرمی سایبری ادامه دهد و به این دلیل به عنوان یک تهدید خطرناک برای جامعه شناخته شده است.

به گزارش بی‌بی‌سی، کورتاج در گذشته به حملات سایبری علیه شرکت‌های معروفی مانند راکستار گیمز (توسعه‌دهنده‌ی جی تی ای ۶)، انویدیا و اوبر پرداخته بود.

باید توجه داشت که آریون کورتاج دارای اوتیسم است و شرایط لازم برای محاکمه‌ی قانونی را فراهم نکرده است. به همین دلیل، از هیئت‌منصفه‌ی دادگاه خواسته شده است تا تصمیم بگیرد آیا کورتاج مسئول اعمالی است که انجام داده یا خیر.

هکر ۱۸ ساله بازی GTA VI به حبس ابد در بیمارستان روانی محکوم شد

تصویر منتشرشده از آریون کورتاج

شب گذشته، قاضی دادگاه اعلام کرد که آریون کورتاج، در حین بازداشت، اقدام به رفتارهای خشونت‌آمیز نموده و ده‌ها گزارش از آسیب‌های فیزیکی و خسارت‌های مالی ناشی از اعمال وی ثبت شده است. همچنین، خود آریون کورتاج به‌صراحت اعلام کرده که تمایل دارد به سرعت به فعالیت‌های جرمی سایبری بازگردد.

بر اساس مستندات پرونده، قاضی اعلام کرد که آریون کورتاج ملزم به سپری کل دوران باقی‌مانده‌ی عمر خود در داخل زندانی بیمارستانی است؛ مگر این‌که پزشکان تشخیص دهند که وی برای جامعه مشکل ساز نیست.

آریون کورتاج، که سال گذشته ۹۰ دقیقه از گیم‌پلی بازی Grand Theft Auto VI را فاش کرد، در شرایطی که پس از هک کردن شرکت‌هایی نظیر انویدیا و اپراتور بریتانیایی BT با قید وثیقه آزاد شده بود، این اقدامات را انجام داد. افشای گیم‌پلی جی تی ای ۶ باعث ضرر بالغ‌بر پنج میلیون دلار به راکستار گیمز شد.

در دوران آزادی مشروط، کورتاج در یک هتل تحت حفاظت پلیس اقامت داشت اما با بهره‌گیری از دانگل Amazon Fire Stick، گوشی هوشمند، کیبورد و ماوس، موفق به حمله‌ی سایبری به راکستار گیمز شد و پس از این حمله دوباره دستگیر شد.

قاضی همچنین یک نوجوان ۱۷ ساله را که در گروه $Lapsus همراه با کورتاج حضور داشت، به محکومیت به ۱۸ ماه انجام خدمات اجتماعی رایگان و ممنوعیت استفاده از فیلترشکن محکوم کرد.

اولین تریلر رسمی بازی Grand Theft Auto VI چند هفته پیش منتشر شد و توانست رکوردهای زیادی را به دنبال داشته باشد. وکلائ کورتاج در تلاش بودند تا به دادگاه اظهار کنند که اقدامات وی هیچ تأثیری بر روی موفقیت تریلر Grand Theft Auto VI نگذاشته است، چراکه این تریلر توانسته بود به بازدید چشمگیری دست یابد. با این حال، قاضی بیان کرد که گروه هکری $Lapsus با اعمال خود به شماری از شرکت‌ها و افراد آسیب زده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *