مجله سیمدخت
0

دولت چین، تنسنت را با قانون جدیدش ۴۳ میلیارد دلار ارزان‌تر کرد

دولت چین، تنسنت را با قانون جدیدش ۴۳ میلیارد دلار ارزان‌تر کرد
بازدید 24

حکومت چین اقدامات سختگیرانه‌ای را در زمینه بازی‌های آنلاین اجرا کرده است. پس از تصویب یک سری قوانین جدید جهت محدود کردن بازی‌ها و کاهش هزینه‌های بی‌مورد، ارزش بازار بازی‌های آنلاین چین تا حدود ۴۳٫۵ میلیارد دلار کاهش یافت.

پیش‌نویس دستورالعمل‌های جدید اداره‌ی انتشارات و مطبوعات چین تاثیراتی منفی بر سهام شرکت‌های بزرگی چون تنسنت، NetEase و Bilibili، که از بزرگترین پلتفرم‌های بازی‌های آنلاین جهان هستند، داشته است.

با توجه به اطلاعات ارائه شده توسط برخی تحلیل‌گران، این حرکت نظارتی جدید در صنعت بازی آنلاین، چیزی بود که بازار از پکن انتظار داشت.

شرکت تنسنت که مالک ویچت است و بیش از یک پنجم درآمد سه ماهه‌ی سوم خود را از بازی‌های آنلاین چینی به دست آورده، با کاهش ۱۲٫۴ درصدی ارزش سهام به ۲۷۴ دلار هنگ‌کنگ روبرو شده است، که کمترین میزان از نوامبر ۲۰۲۲ است.

تحلیلگران بیان داشته‌اند که این حرکت نظارتی جدید مشخصاً نشان‌دهندهٔ حمایت مقامات از صنعت بازی آنلاین است و به عنوان یک راهنمای آموزنده برای ایجاد نوآوری در بازی‌های با کیفیت بالا عنوان شده است.

پیش‌نویس دستورالعمل‌های تازه که توسط رگولاتوری ارشد بازی در چین منتشر شده، تعیین می‌کند که صاحبان بازی‌های آنلاین باید از انجام یا پذیرش تراکنش‌های بالا یا گران‌قیمت در پلتفرم‌های مجازی، چه از طریق مزایده و چه از طریق فعالیت‌های سوداگرانه، خودداری کنند.

ویگو ژانگ، نایب‌رئیس تنسنت گیمز، اظهار کرد: «این اقدامات جدید به مدل کسب‌وکار و بازی آنلاین تغییری ایجاد نمی‌کنند، بلکه حمایت مقامات از صنعت بازی آنلاین را نشان می‌دهند و راهنمایی‌های آموزنده‌ای برای ایجاد نوآوری در بازی‌های با کیفیت بالا ارائه می‌دهند.»

در جلسات سالانه قانون‌گذاری چین در سال ۲۰۲۱، شی جین پینگ، رئیس جمهور این کشور، اعتیاد به بازی‌های آنلاین را به عنوان یک عامل موثر در افزایش نزدیک‌بینی و تأثیرات نامطلوب بر سلامت روانی جوانان چینی تشخیص داد.
در پایان سال ۲۰۲۱، اداره‌ی انتشارات و مطبوعات پیشنهاد داد که افراد زیر ۱۸ سال مجاز به بازی کردن در بازی‌های آنلاین نباشند و حداکثر زمان مجاز برای بازی‌های آنلاین برای این گروه از افراد، سه ساعت در هفته باشد. همچنین، تصمیم گرفته شد که این فعالیت تنها در بازه زمانی ۸ تا ۹ شب جمعه‌ها، آخر هفته‌ها و تعطیلات عمومی مجاز باشد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *