مجله سیمدخت
0

تتر در طوفان: آیا بزرگترین استیبل کوین سقوط خواهد کرد؟

تتر در طوفان: آیا بزرگترین استیبل کوین سقوط خواهد کرد؟
بازدید 10

در یک مصاحبه، برد گارلینگهاوس، مدیرعامل شرکت ریپل، اعلام کرده است که دولت آمریکا تتر، که بزرگترین صادرکننده استیبل‌کوین از نظر ارزش بازار است، را به عنوان هدف خود قرار داده است. این اقدام ممکن است منجر به بروز اختلالات قابل توجهی در بازار ارزهای دیجیتال شود.

گارلینگهاوس تتر را به عنوان بخشی اساسی از اکوسیستم ارزهای دیجیتال معرفی کرده و اظهار داشته که اقداماتی که دولت آمریکا ممکن است در برابر تتر انجام دهد، تأثیرات گسترده‌ای بر روی این بازار خواهد داشت.

این ادعا در حالی مطرح شده است که گزارش‌هایی درباره سوءاستفاده سازمان‌های تروریستی و کشورهای تحریم‌شده از تتر برای فرار از محدودیت‌های مالی آمریکا منتشر شده است.

از سوی دیگر، مقامات آمریکایی نیز بر استفاده‌ی روسیه از تتر به عنوان یک راه برای دور زدن تحریم‌ها تأکید کرده‌اند. همچنین، گزارش سازمان ملل متحد نشان می‌دهد که تتر به عنوان وسیله‌ای برای پول‌شویی، به ویژه در پلتفرم‌های آنلاین غیرقانونی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با این نگرانی‌ها، تتر ادعا می‌کند که با رعایت استانداردها، همکاری مستقیم با مجریان قانونی دارد و در مبارزه با فعالیت‌های مالی غیرقانونی مشارکت می‌کند.

اطلاعات موجود نشان می‌دهد که ارزش بازار تتر (USDT) بیش از ۱۱۰ میلیارد دلار است و این ارز دیجیتال همچنان به عنوان یکی از پیشروهای استیبل‌کوین‌ها در بازار کریپتو باقی مانده است. در سه ماهه اول امسال، این شرکت به سود خالص قابل‌توجهی، به مبلغ ۴.۵۲ میلیارد دلار دست یافته است.

در همین حال، شرکت ریپل علی‌رغم جنجال‌های مربوط به تتر، قصد دارد وارد بازار استیبل‌کوین‌ها شود. ماه گذشته، این شرکت اعلام کرد که به زودی استیبل‌کوین اختصاصی خود را معرفی خواهد کرد.

اطلاعات بیشتری در مورد این استیبل‌کوین هنوز منتشر نشده است، اما قرار است نام آن در ماه ژوئن اعلام شود. نکته‌ی جالب این است که استیبل‌کوین ریپل پیش از راه‌اندازی، هدف حملات سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بوده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *