مجله سیمدخت
0

برترین مجموعه‌های تلویزیونی مناسب کودکان در سال 2023

بازدید 42

برترین انیمیشن‌های کودکانه: استفاده از انیمیشن معمولاً راهی آسان‌تر برای انتقال پیام‌ها به کودکان است. این برنامه‌ها به دلیل موسیقی و رنگ‌های زنده‌ای که به ارمغان می‌آورند، ذهن کودکان را تحریک کرده و به آنها در یادگیری بهتر کمک می‌کنند. در این بخش از مجله تفریحی “سیمدخت”، لیستی از برترین سریال‌های انیمیشنی را برای شما عزیزان منتشر کرده‌ایم.

بهترین برنامه های تلویزیونی خارجی کودکان

برترین برنامه‌های تلویزیونی برای کودکان هرگز تنها مختص کودکان نیستند. همان‌طور که هر فردی که بزرگ می‌شود می‌داند، بزرگسالان نیز باید این برنامه‌ها را تماشا کنند – یا حداقل یک نگاهی به آن‌ها بیندازند در حین استفاده از فرصت‌های مختلف.
این به این معناست که حداقل تا حدی، نمایش‌هایی که برای کودکان ساخته شده‌اند، باید به معیارهای والدین توجه کنند، نه اینکه تنها به جذابیت سطحی بپردازند. آن‌ها باید پیام‌های مهمی را برای کودکان انتقال دهند، خلاقیت را تشویق کنند یا حداقل جوک‌های خوبی ارائه دهند.
هر نامزدی در این فهرست از بهترین نمایش‌های کودکان که در حال حاضر پخش می‌شوند، به این معیارها پاسخ می‌دهد. از کارتون‌های کلاسیک تا جواهرات نوین مدرسه، برنامه‌های آموزشی تا نمایش‌های سرگرم‌کننده و منحصر به فرد، همه در این فهرست وجود دارند و می‌توانند توجه بچه‌ها را به خود جلب کنند.
آن‌ها را بررسی کنید، سپس به فهرست بهترین فیلم‌های انیمیشن و بهترین فیلم‌های دیزنی تمام دوران ما مراجعه کنید، زمانی که نیاز به چیزی دارید که توانایی جلب توجه جوانان را برای مدت طولانی‌تری داشته باشد.

1. از StoryBots بپرسید

گفت‌وگوی مستقیم: برنامه “StoryBots” به عنوان یکی از موفق‌ترین برنامه‌های کودکانه شناخته می‌شود. در اپیزودهای این برنامه، شخصیت‌های بیپ، بوپ، بینگ، بنگ و بو به سوالاتی پاسخ می‌دهند که می‌توانند مانند: چگونه چشم‌ها کار می‌کنند؟ چرا ما بازیافت می‌کنیم؟ چگونه سرما می‌خوریم؟
سبک داستان‌سرایی در این برنامه به شکل طنزآلود، شوخ‌طبعانه و سرگرم‌کننده است، اما پاسخ‌هایی که ارائه می‌شوند، به جدیت و بر پایه‌ی اطلاعات علمی می‌پردازند. این ترکیب بین سرگرمی و آموزش باعث شده است که “StoryBots” به دستاوردهای متعددی از جمله جوایز امی برسد. بازیگران صداپیشگان این برنامه، به ویژه برای بزرگترها، لذت‌بخش هستند و شامل جان لجند، “عجیب آل” یانکوویچ، واندا سایکس و اسنوپ داگ می‌شود

2. جستجو و کاوش

فرزند کوچک شما با اشتیاق و انگیزه به دنیای ماجراجویی‌های ABC Mouse، 123 Mouse و Do-Re-Mi Mouse روی می‌آورد و هنگام کشف و یادگیری درباره جهان، لذت می‌برد. هر بخش با مدت زمان ۱۲ دقیقه‌ای طراحی شده است تا با توجه به توجه کوتاه و فضای ذهنی پرسروا و کنجکاوی کودکان، تاثیر بهتری داشته باشد. این مجموعه تلویزیونی توسط مؤسسه آموزشی ABCmouse Early Learning Academy تولید شده و دو فصل با هشت قسمت را می‌توان به صورت رایگان تماشا کرد.

3. ضرب و شتم اشکالات

بیت باگز داستان زندگی حشراتی را به تصویر می‌کشد که در یک دهکده‌ای شبیه به محیط زندگی ریچارد اسکاری مستقر شده‌اند. این حشرات در این مکان پرجنب و جوش، با تمام اتفاقات و وقایع مختلفی که رخ می‌دهد، چگونه رفتار می‌کنند؟ به علاوه، موسیقی‌هایی که عمدتاً توسط گروه بیتلز ساخته شده‌اند، نیز در این داستان به کار گرفته شده است. اگر به نظر بی‌خودی و سادگی می‌آید، این ترتیب ساده و آسان به این مجموعه فرصت می‌دهد تا به مسائل و پرسش‌هایی که ذهن جوانان را درگیر می‌کند، پاسخ دهد و به طور فرهنگی و سرگرم‌کننده به این موضوعات می‌پردازد.

4. پاترول PAW

هر والدینی از قوه PAW آگاهی دارند: این انیمیشن برای کودکان عاشق سگ‌ها یک جاذبه‌ای است که به سختی می‌توانند از آن دوری کنند. در حالی که تأکید بر ارزش دوستی و تلاش می‌شود، توله‌های دوست‌داشتنی در PAW Patrol به منظور محافظت از Adventure Bay در مقابل همه‌ی مشکلاتی که پیش می‌آید، با هم همکاری می‌کنند. چه کسی می‌تواند در برابر این توله‌های جالب و بامزه، همچنین غیرقابل پیش‌بینی مقاومت کند؟

5. آبی

این محصول جذاب استرالیایی، با بازی خانواده‌اي از کفش‌هاي‌ پاشنه‌دار آبی انسان‌نما، سعی نمی کند هیچ درس بزرگی از زندگی بـه فرزندانتان بیاموزد، بـه جز یکی: مهم نیست چند سال دارید، همیشه برای بازی وقت بگذارید. بلوی و خواهر کوچکترش، بینگو، در هر اپیزود کوچک‌تر، بـه هوس‌هاي‌ تخیل خود میپردازند، چه تظاهر بـه پیرزن بودن یا رقصیدن با پری‌هاي‌ نامرئی، و اغلب والدین خودرا بـه سرگرمی می‌کشانند.
این بـه طور اشتباه شیرین اسـت، اما بـه اندازه کافی هوشمندانه اسـت که بـه بزرگسالانی که در حال تماشای ان هستند چشمک بزند – یک نمایش خانوادگی عالی

6. کیپو و عصر جانوران شگفت انگیز

این مجموعه انیمیشنی خارق‌العاده کیپو اوک، دختر 13 ساله‌اي را دنبال میکند که وادار می شود از امنیت یک شهر زیرزمینی فرار کند تا خطرات یک دنیای دیستوپیایی را دنبال کند. اپیزودها هوشمندانه، خلاقانه، بـه طور جدی عجیب و کاملاً شگفت انگیز هستند. اگر کودک شـما علاقه اي بـه داستان هاي‌ علمی تخیلی دارد، این نمایش برای اوست.

7. خوک پپا

پپا یک خوک اسـت! همراه با یک برنامه تلویزیونی موفق، این خوک انسان‌نما یک آلبوم و حتی یک برنامه زنده نیز دارد. موفقیت قابل درک اسـت: کوچولوها عاشق قسمت هاي‌ کوتاه و پنج دقیقه اي این سریال نیک جونیور هستند که پپا و دوستان و خانواده اش را دنبال می کند.
ان رابا انیمیشن هاي‌ رنگی جذاب، که بـه نظر می رسد می توانند ابله هاي‌ کودکانه باشند، و همچنین ان لهجه هاي‌ شایان ستایش بریتانیایی، جفت کنید، و چه کسی می تواند در برابر ان مقاومت کند؟

8. Shaun the Sheep

این سریال از ذهن هایی که والاس و گرومیت را برای شـما بـه ارمغان آورد، گوسفندی باهوش غیر معمول را دنبال می کند که با دوستانش در مزرعه ماسی باتم زندگی می کند. شان همیشه موفق می شود مشکلی را پیدا کند و با روش هاي‌ خلاقانه و خنده دار خودرا از ان رهایی بخشد – اینکار ضرری ندارد.

9. صوفیه اول

اگر نمایشی که داستان یک جوان شاهزاده خانم با ارزش را روایت می‌کرد، به تنهایی کافی برای جلب توجه نبود، حال با حضور خانواده سلطنتی دلپذیر و داستان‌های دیزنی، این سریال واقعاً قرارداد جذابی را برای خود در دست گرفت. شاهزاده سوفیا، با شخصیت شیرین و اشتیاق ماجراجویی‌اش، دل جوانان را در همه‌ی جاها می‌جلبد، و با صداهای معروف آریل وینتر از “خانواده مدرن”، وین بردی و تیم گان، به شخصیت‌های داستان روحیه و زنده‌ای می‌بخشند.

10. هی آرنولد!

با اشاره به مناطق بروکلین و سیاتل، این مجموعه دهه 90 به زندگی یک جوان فوتبالیست شهرنشین، پدربزرگ و مادربزرگ خوش‌حالش، همسایه‌های پانسیون و دوستانش از مدرسه P.S. 118 می‌پردازد. تجارب بچه‌ها – از کشف افسانه‌های شهری تا کمک به طردشدگان محله یا دلتنگی‌های دختران کلاس ششم – همچنان جذابیت خود را حفظ کرده‌اند و این کلاسیک نیکلودئون مطمئناً در مقابل زمان پایداری دارد.
تمام جوانان نیویورکی باید این مجموعه را تجربه کنند، بنابراین زمان خود را برای تماشای ماراتن هولو اختصاص دهید. ما قول می‌دهیم که پشیمان نمی‌شوید.

11. Star Wars: The Clone Wars

این مجموعه انیمیشن به منطقه‌ای اشاره دارد که برای طرفداران جنگ ستارگان اجازه تماشا را دارد – که تقریباً همه، از کودکان تا بزرگترها، از جمله والدین، شامل می‌شوند. در این نمایش‌ها، حماسه جنگ ستارگان با جزئیات دقیقی دنبال می‌شود، از جمله اتفاقات آنچنانی که در زمان و مکان تداوم داشته است و برای زمان‌های خاصی مثل زمان شام در مورد اتفاقات بی‌اهمیت و نیز نقش و کارکردهای افراد مختلف آماده می‌شود.
مهم است بدانید که این سریال حماسی در سال 2008 آغاز شد و در مدت هفت فصل پخش شد. در سال 2020 با بیش از 100 قسمت به اتمام رسید. همچنین، طرفداران باید نیز به تماشای سری اسپین آف جدید به نام “Star Wars: The Bad Batch” که در سال 2021 نمایش داده شد، توجه کنند.

12. درخشان و درخشان

بودن دوقلو کاملاً جالب است، اما تصور کنید یک جن دوقلو باشید! حالا این واقعاً شگفت‌انگیز است! Shimmer و Shine در تلاش هستند تا از توانایی‌ها و جادوها برای برآورده کردن آرزوها، با کمک دوست نزدیک خود BFF به نام Leah که خود جن نیست، حداکثر استفاده را ببرند. اما طبیعتاً، این خانم‌های اسطوره‌ای در حین این مسیر مواجه به چالش‌ها می‌شوند. هی، آنها در حال یادگیری رازها هستند، در نهایت!

13. خیابان سیسمونی

المو، بیگ برد، کوکی هیولا و سایر اعضای باند ماپت تا چندین دهه مرور زمان بر روی صحنه بوده‌اند و همچنان به خانواده‌ها آموزش می‌دهند که چگونه به خیابان مسمی بروند. این نمایش به کودکان نه تنها مهارت‌های شمارش و خواندن را آموزش می‌دهد، بلکه در مورد مفاهیم دوستی، همدلی، به اشتراک گذاشتن و مدیریت احساسات در موقعیت‌های مختلف نیز ارزش‌های آموزنده‌ای را منتقل می‌کند. با گذشت زمان، این نمایش با افزوده شدن شخصیت‌های متنوع‌تر و توسعه اعضای خانواده، توانسته است محبوبیت خود را حفظ کند.

14. باب اسفنجی شلوار مربعی

یک نمایش استثنایی از نیکلودئون، «باب اسفنجی»، مخاطبان را به عمق اقیانوس و تا پایین بیکینی، شهری که قهرمان جذاب، پر انرژی و رنگارنگ ما آن را خانه‌اش می‌نامد، می‌برد.
در این نمایش شیرین و همزمان ساده‌لوح، باب اسفنجی از خانه آناناسی‌اش خارج می‌شود تا به ماهیگیری ژله‌ای در پارک بپردازد، به دسته‌ی لذیذ پتی افتد، و وقتی را با شریک جنایی‌اش، پاتریک استار، سپری کند. البته، همسایه‌اش به نام Squidward Tentacles نیز در حالت عادی نیست و شما ممکن است در حال اذیت کردن او باشید. اما در میان همه اتفاقات، همیشه مراقب باشید وقتی باب اسفنجی پشت فرمان می‌شیند، زیرا همان‌طور که خانم پاف می‌فرمایند، باب اسفنجی به هیچ وجه بهترین راننده قایق نیست.

15. فینیاس و فرب

این مجموعه از کانال دیزنی پر از ماجراهای جذاب و هیجان‌انگیز است. در این سریال، فینیاس با ایجاد هیجان‌های جدید به تفریحات خود می‌پردازد و فرب مغز باهوش، ابزارهایی خلاقانه اختراع می‌کند تا ایده‌هایش را به واقعیت تبدیل کند. در همین حال، پری پلاتیپوس به طور مخفیانه در تلاش است تا نقشه‌های شیطانی دکتر دوفنشمیرتز را به تعویق بیاندازد. او سعی دارد او را از اجرای طرح‌های بد خود باز دارد و…
در پایان

انتخاب بهترین فیلم‌ها برای کودکان 1 تا 3 ساله به معیارهای خاصی وابسته است. هر یک از این فیلم‌ها به نحوی نیازمند تعامل باشد، اما در هنگام انتخاب فیلم‌های کودکان نوپا باید از ترسناکی زیاد یا قرار دادن شخصیت‌ها در معرض خطر بیش از حد پرهیز کرد، زیرا این مسائل ممکن است باعث ایجاد اضطراب در کودکان شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *