مجله سیمدخت
0

11 تا از بهترین موسسات آموزش طراحی لباس و مد در دنیا و ایران

11 تا از بهترین موسسات آموزش طراحی لباس و مد در دنیا و ایران
بازدید 3586

بهترین موسسات آموزش طراحی لباس و مد در دنیا و ایران کدامند؟ امروزه یکی از شاخه های پرطرفدار که درآمد خوبی دارد رشته طراحی لباس و مد است. این مساله در سراسر دنیا به صورت روز افزون در حال رشد است. به همین دلیل، آگاهی از بهترین موسسات آموزش طراحی لباس و مد در دنیا و ایران می تواند مسیر شغلی و مالی شما را تغییر دهد. با مجلۀ سیمدخت همراه باشید.

11 تا از بهترین موسسات آموزش طراحی لباس و مد در دنیا و ایران

فارغ از اینکه آموزش طراحی لباس و مد را در ایران شروع می کنید و یا در خارج از کشور ایران، مهم این است که بتوانید انتخاب شایسته و مناسبی داشته باشید تا در ادامه مسیر بهترین نتیجه را بگیرید. ما در ادامه 11 تا از بهترین موسسات آموزش طراحی لباس و مد در دنیا و ایران معرفی مرده ایم که عبارتند از:

 • موسسه فناوری مد، ایالات متحده

مکان: نیویورک آمریکا

FIT، بخشی از دانشگاه ایالتی نیویورک، برای بیش از 75 سال یک رهبر شناخته شده بین المللی در آموزش حرفه ای در طراحی، مد، تجارت و فناوری بوده است. FIT با ارائه ترکیبی غیرمعمول از تجربیات عملی و نظریه بر پایه هنر و علوم، طیف گسترده ای از برنامه های مقرون به صرفه را ارائه می دهد که نوآوری، همکاری و دیدگاه جهانی را تقویت می کند. FIT از موقعیت مکانی خود در شهر نیویورک استفاده می کند تا محیطی پر جنب و جوش و خلاق برای یادگیری، اکتشاف و تحقیق فراهم کند. این کالج نزدیک به 50 رشته را ارائه می دهد و مدرک AAS، BFA، BS، MA، MFA و MPS را ارائه می دهد و دانشجویان را برای موفقیت حرفه ای و رهبری در اقتصاد خلاق جدید آماده می کند.

 • کالج مد لندن، انگلستان

مکان: لندن

کالج مد لندن یک مدرسه هنری دولتی در سطح عالی در لندن، انگلستان است. این کالج تشکیل دهنده دانشگاه هنر لندن است . این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، دوره های کوتاه مدت، دوره های تحصیلی در خارج از کشور و آموزش کسب و کار در زمینه مد و موضوعات مرتبط را ارائه می دهد. حامی سوفی، دوشس ادینبورگ است .

 • کالج هنر و طراحی رسانه وستفال ایالات متحده

مکان: فیلادلفیا

کالج هنرهای رسانه ای و طراحی آنتوانت وستفال دانشگاه درکسل، مدرسه ای در فیلادلفیا است که به دانشجویان این فرصت را می دهد تا در زمینه های معماری، طراحی، هنرهای رسانه ای، هنرهای نمایشی، و تاریخ هنر و هنر رشد کنند. این کالج هنرهای رسانه ای و طراحی آنتوانت وستفال در دانشگاه درکسل جامعه ای پویا است که به دنبال معنا بخشیدن به دنیا و تغییر آن از طریق قدرت فعالیت های خلاقانه، کارآفرینانه و علمی است. ماموریت کالج هنرهای رسانه ای و طراحی آنتوانت وستفال باز کردن خلاقیت متفکران انتقادی، سازندگان و خالقانی است که ایده ها را به هم متصل می کنند و مشکلات دنیای واقعی را حل می کنند، مشاغل و زندگی را متحول می کنند.چشم انداز کالج هنرهای رسانه ای و طراحی آنتوانت وستفال شکل دادن به آینده شیوه های خلاقانه بین رشته ای، مشارکت های عادلانه و تعامل فراگیر برای غنی سازی محوطه دانشگاه، جوامع و جهان ما است.

 • دانشکده هنر، طراحی و معماری ، فنلاند

مکان: اسکاندیناوی

مدرسه طراحی اسکاندیناوی در سال 2020 با تمایل به ارائه آموزش طراحی فنلاندی برتر در سطح بین المللی تأسیس شد. بخشی از Teho-Opisto هست که از سال 2009 دوره های مقدماتی را برای تحصیل در رشته هنر، طراحی و معماری در فنلاند تدریس می شود. Teho-Opisto که توسط معمار Sini Koivisto تأسیس شده است، به بزرگترین ارائه دهنده دوره های مقدماتی در فنلاند است. 1000 دانشجو با موفقیت به تحصیل ادامه می دهند و 90 درصد آنها با موفقیت همراه بوده است.

 • سنترال سنت مارتینز، انگلستان

مکان: لندن

سنترال سنت مارتینز، انگلستان بیش از یک قرن تمرین پیشگام دارد و با افتخار این سنت تحریک را ادامه داده است.  به عنوان دو کالج تاسیس شده در قرن نوزدهم شروع کرده است: مدرسه هنر سنت مارتین و مدرسه مرکزی هنر و صنایع دستی (که در سال 1966 به مدرسه مرکزی هنر و طراحی تبدیل شد). هر دو به اهمیت اساسی یادگیری از طریق ساختن اعتقاد داشتند و به دلیل رویکرد رادیکال خود به هنر و طراحی شناخته شده بودند – ارزش هایی که امروزه در هسته آموزش ما باقی مانده اند. در سال 1989، این دو کالج با هم ادغام شدند و Central Saint Martins را تشکیل دادند.

11 تا از بهترین موسسات آموزش طراحی لباس و مد در دنیا و ایران

 • پارسونز: مدرسه مد، هنر و طراحی، ایالات متحده

مکان: نیویورک

مدرسه طراحی پارسونز، یک کالج خصوصی هنر و طراحی است که در محله گرینویچ ویلیج شهر نیویورک واقع شده است . پارسونز که در سال 1896 پس از جدا شدن گروهی از هنرمندان مترقی از آکادمی های هنری منهتن در اعتراض به استقلال خلاقانه محدود تأسیس شد ، یکی از قدیمی ترین مدارس هنر و طراحی در نیویورک است.

پارسونز اولین مدرسه ای بود که برنامه هایی را در زمینه طراحی مد ، طراحی داخلی ، تبلیغات ، طراحی گرافیک و طراحی نور ارائه کرد.  پارسونز اولین مدرسه آمریکایی بود که با تأسیس آتلیه پاریس در سال 1921 ، یک مدرسه اقماری در خارج از کشور تأسیس کرد . یکی از بخش های مدرسه جدید شد . این مدرسه که در پنج بخش سازماندهی شده است، برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد را در طیفی از رشته ها در هنر و طراحی ارائه می دهد و دانش آموزانی نیز می توانند کلاس ها و رشته های اضافی را در سایر کالج های The New School ترکیب کنند.

 • Istituto Marangoni International، ایتالیا

مکان: میلان

یک رویارویی منحصر به فرد بین میراث ایتالیایی و مد معاصر
مطالعه مد در Istituto Marangoni Milano یک سفر همه جانبه در میراث اولین مدرسه Istituto Marangoni است که توسط مد و لباس های آماده ایتالیایی معاصر احاطه شده است. دانش آموزان با فرهنگ “ساخت ایتالیا” و آخرین روند مد، الهام گرفته از طراحی و تحقیقات تجربی و ترکیب تجملات دست ساز و توجه به جزئیات با جلوه های چشمگیر، درگیر خواهند شد. شهر و مدرسه با بهره گیری از تخصص دیرینه و نگرش خلاقانه و آینده نگر نسبت به طراحی و تجارت، موقعیت ممتازی را در عرصه مد جهانی به دست آورده اند. دانش‌آموزان در IM Milano این فرصت را دارند تا در پروژه‌های آموزشی ویژه‌ای که با شرکت‌های مد پیشرو توسعه داده شده‌اند، شرکت کنند، تجربه‌ای ارزشمند که به آنها کمک می‌کند تا در مرحله بعدی سفر مد خود پیشرفت کنند.

 • کالج مد Bunka، ژاپن

مکان: توکیو

کالج مد Bunk یک مدرسه حرفه‌ای ژاپنی است که در طراحی مد و رشته‌های مرتبط تخصص دارد. دفتر مرکزی آن در شینجوکو ، توکیو قرار دارد و بیش از 70 شعبه در سراسر ژاپن دارد. این کالج در سال 1919 توسط ایزابورو نامیکی به عنوان یک مدرسه لباس دوزی برای دختران به نام مدرسه خیاطی نامیکی تأسیس شد ، در زمانی که لباس های سبک اروپایی برای زنان فقط برای خانواده های مرفه در دسترس بود. در سال 1936، نام مدرسه به کالج مد Bunka تبدیل شد و شروع به انتشار So-en ، اولین مجله مد ژاپن کرد.

 • موسسه ملی فناوری مد، هند

مکان: دهلی

موسسه ملی فناوری مد، هند NIFT که در سال 1986 تأسیس شده است. این مؤسسه پیشگام آموزش مد در کشور هند است و پیشرو در ارائه نیروی انسانی حرفه ای به صنعت نساجی و پوشاک بوده است. این یک موسسه قانونی در سال 2006 توسط قانون پارلمان هند با رئیس جمهور هند به عنوان “بازدید کننده” ساخته شد و دارای پردیس های کامل در سراسر کشور است. طی سال‌ها، NIFT به عنوان ارائه‌دهنده خدمات دانش به اتحادیه و دولت‌های ایالتی در زمینه توسعه طراحی و موقعیت‌یابی بافندگی‌ها و صنایع دستی کار کرده است.

 • کالج هنر و طراحی ساوانا ، ایالات متحده

مکان: جورجیا شهر ساوانا

کالج هنر و طراحی ساوانا در سال 1978 توسط ریچارد جی بوده است. دانشجویان از سراسر ایالات متحده و خارج از کشور. برنامه درسی با اهداف دوگانه آموزش عالی هنر و آماده سازی شغلی موثر برای دانش آموزان ایجاد شد. امروزه، با چندین مکان و ارائه آموزش از راه دور آنلاین، SCAD با جدیت به این اهداف پایبند است.SCAD به طور قانونی در 29 سپتامبر 1978 در ایالت جورجیا تأسیس شد. هیئت امنایی تأسیس شد و جستجو برای یافتن یک دانشکده شایسته و یک مرکز مناسب آغاز شد.

مکان: ایران شهر اصفهان

گروه آموزشی صدر اندیشه کار رسمی خود را از ابتدای سال 93 آغاز کرده دارای تیم حرفه ای و با تجربه‌ در زمینه های آموزش طراحی لباس در اصفهان – آموزش هنر و عکاسی – آموزشگاه کامپیوتر اصفهان icdl را دارا می باشد. این موسسه زیر نظر سازمان فنی و حرفه ای است و به صورت مستقل عمل می کند. آموزشگاه صدر اندیشه عضو سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور- عضو صنف آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای- عضو انجمن انفورماتیک ایران – عضو انجمن کامپیوتر ایران می باشد. این موسسه به عنوان یکی از بهترین موسسات آموزش طراحی لباس و مد در ایران و شهر اصفهان اقدام به برگزاری دوره های با کیفیت و حرفه ای و پروژه محور بر اساس متد روز دنیا با ارائه مدرک معتبر فنی و حرفه ای می کند. بیشتر هنرجویان در پایان دوره طراحی لباس موفقیت های چشمگیری داشته اند و توانسته اند در حوزه مد و لباس در ایران و خارج از ایران به درآمد و شهرت برسند.
منبع :  mastersportal.com

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *