مجله سیمدخت
0

نحوه ی صحیح استفاده از ریمل

بازدید 71

اما چرا ریمل این خاصیت را دارد ؟

زیرا مژه ها به خودی خود دارای رنگ کم رنگی هستند ، و با زدن ریمل مژه هایتان پرو پر رنگ تر جلوه می کنند البته در بعضی از افراد استثنا ست، آنها دارای مژه های پررنگ و پری هستند

حال نحوه ی صحیح ریمل زدن را برایتان توضیح می دهیم 

در ابتدا نگاه خود را به سمت پایین بیاندازید، در این حالت مژه‌هایتان را از ریشه تا انتها با ریمل به دقت برس بکشید تا اندازهٔ مژه‌هایتان کشیده شود. و اگر می‌خواهید مژه‌هایتان پرتر به نظر برسند، این کار را دو یا سه بار انجام دهید، نه بیشتر زیرا در صورت استفاده زیاد مژه‌هایتان به داخل یکدیگر می‌روند و شکل زیبایی را به شما نمی‌بخشد.
به یاد داشته باشید که برس کشیدن به مژه‌هایتان باید به سمت بالا و خارج باشد تا نگاه شما در دیگران اثر کند و آنها جذب شما شوند. و اجازه دهید تا ریمل تان از حالت خیسی خارج شده و خشک شود و بعد اگر کارهای دیگری را که مد نظر دارید بر روی چشمانتان انجام دهید.
برای اینکه چشمانی مانند یک غزال داشته باشید، توصیه می‌کنیم که قسمت بیرونی چشمتان را با ریمل بیشتری بورس بکشید.
برای اینکه یک نگاه و چشمان خاص داشته باشید، توصیه می‌کنیم دفعهٔ اول ریمل خود را با رنگ مشکی استفاده کنید، ولی در دفعهٔ بعدی از ریمل‌های رنگی استفاده کنید و ریمل رنگی را هم مثل ریمل مشکی از ریشه تا انتها بورس بکشید.
در نهایت اگر می‌خواهید ریمل تان باعث شود که مژه‌هایتان خیلی بلند شود و در ضمن حالت طبیعی خود را نیز حفظ کند، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از استفاده از ریمل، از فر مژه استفاده کنید و بعد ریمل خود را بکشید. همچنین ازاینکه برس ریمل را چند بار پشت سر هم بکشید خودداری کنید. معمولاً مدتی که می‌توان از یک ریمل استفاده کرد چهار ماه است و بعد از آن ریمل خشک می‌شود و باید آن را دور انداخت.
اجازه ندهید که دیگران از ریمل شما استفاده کنند زیرا به این ترتیب میکروب و ویروس وارد ریمل شما می‌شود. به هنگام آرایش حتماً نکات بهداشتی را رعایت فرمائید.

اما باید از چه نوع ریملی استفاده کرد ؟

ریمل‌ها به انواع مختلفی مانند ریمل‌های حجم‌دهنده، بلندکننده مژه‌ها و حتی ریمل‌های حاوی مژه خورده در درونشان تقسیم می‌شوند. اما کدام یک از این انواع برای شما بهتر است؟
توصیه‌ی ما به شرح زیر است:
– اگر دارای مژه‌های کوتاه هستید، بهتر است از ریمل‌های بلندکننده مژه استفاده کنید.
– افرادی که مژه‌های ضعیفی دارند، می‌توانند از ریمل‌های حاوی مژه خورده در درونشان استفاده کنند.
– در صورت دارا بودن مژه‌های کم رنگ، ریمل‌های حجم‌دهنده مناسب‌تر خواهند بود.
برای داشتن ماندگاری بیشتر در طول روز، ریمل‌های ضدآب را توصیه می‌کنیم، به ویژه در تابستان که عرق شدید می‌شود و می‌تواند ریمل را به سمت پایین براند.
اگر به ریمل حساسیت دارید یا چشمانتان آلرژی دارد، می‌توانید ریمل‌های مخصوص این موارد را انتخاب کنید. همچنین ریمل‌های دارای دو سر مخصوصاً طراحی شده برای بهتر دیده شدن چشمانتان هستند؛ یک سر از این نوع ریمل‌ها حاوی مایع سفید برای محافظت و تقویت مژه‌ها است و سر دیگر حاوی مایع ریمل است.

اما چه رنگی را برای ریمل خود استفاده کنیم ؟ آبی ، سبز ، بنفش و … چه رنگی ؟

رنگ ریملی که انتخاب می‌کنید، به عوامل مختلفی وابسته است، از جمله رنگ چشم‌ها، پوست، رنگ لباس و همچنین رنگی که در زمان خاص مد روز است. این مسائل باعث می‌شوند که انتخاب رنگ مناسب ریمل پیچیده باشد. اما رنگ مشکی یک گزینه‌ی محبوب است که بیشتر در بازار دیده می‌شود. دلیل این محبوبیت نیز این است که رنگ مشکی به اکثر فرم‌های چهره می‌پوشد و در اکثر مواقع مناسب است.

برای اینکه یک نگاه خاص به خود ببخشید ، توصیه می کنیم که با رنگ ها بازی کنید ، اما چطور ؟

اگر چشمان شما سبز هستند، مناسب است از ریمل با رنگ‌های مشابه چشمانتان، مانند سبز یا بنفش، استفاده کنید. اگر چشمان آبی یا خاکستری دارید، بهتر است از ریمل‌های با رنگ‌های مشابه چشمانتان، مانند قهوه‌ای، آبی، یا آبی‌های پررنگ مثل آبی نفتی یا بنفش، استفاده کنید. افرادی که چشمان قهوه‌ای یا مشکی دارند، می‌توانند از ریمل‌های با رنگ‌های سبز، آبی یا قهوه‌ای استفاده کنند. البته باید تاکید کنم که تمام افراد با هر رنگ چشمی که دارند، می‌توانند از ریمل با رنگ مشکی نیز استفاده کنند.
منبع:صدرا فرجی

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *