مجله سیمدخت
0

پنج خطرناک‌ترین حقیقت در مورد دشمنان بازی Alan Wake 2

پنج خطرناک‌ترین حقیقت در مورد دشمنان بازی Alan Wake 2
بازدید 24

مبارزات در بازی Alan Wake 2 به تعداد کمی محدود شده‌اند، اما این کمیت کم با ترسناکی خارق‌العاده دشمنان و تنش فوق‌العاده در مبارزات جبران شده است. در این مقاله، قصد داریم تا به ترسناک‌ترین دشمنان بازی Alan Wake 2 نگاهی بیندازیم.

تغییر در سبک و نحوه روایت داستان در بازی Alan Wake 2 باعث شده است که این سری بازی به بلوغ برسد. داستان ترسناک در بازی، یکی از جنبه‌هایی است که علاقه‌مندان را به خود جذب کرده است و استودیو رمدی (Remedy) با کارگردانی سم لیک (Sam Lake) با زیرکی و هوشیاری خاص خود، این قسمت گم‌شده را به داستان آلن اضافه کرده است. عناصر ترسناک در بازی Alan Wake 2 فراوان بوده و دشمنان مختلفی که با آنها در مسیر شخصیت‌های آلن و ساگا اندرسون (Saga Anderson) روبرو می‌شویم، این ترس را تشکیل می‌دهند. در نسخه‌های قبلی نیز دشمنان ترسناکی وجود داشتند، اما با تغییر در سبک بازی، لایه‌ای جدید از ترسناکی به دشمنان بازی افزوده شده است.

در طراحی دشمنان بازی Alan Wake 2، کار تا انتها انجام شده است. دشمنان بازی، از دشمنان معمولی تا باس‌ها، به شکلی بسیار ترسناک طراحی شده‌اند که هر لحظه از بازی، احساس مخاطره و ترس را در شما ایجاد می‌کنند. در ادامه، قصد داریم به ترسناک‌ترین دشمنان بازی Alan Wake 2 از نظر ظاهر، محیط اطراف آنها و البته درجه سختی مبارزه با آنها پرداخته و جزئیات بیشتری را بررسی کنیم.

نایتینگیل (Nightingale)

پنج خطرناک‌ترین حقیقت در مورد دشمنان بازی Alan Wake 2

مقابله با نایتینگیل، اولین باس در بازی Alan Wake 2، نسبت به دیگر مبارزات نسبتاً دشوار است و توانایی به خوبی احساس تنگی در یک نقطه را به شما منتقل می‌کند. در مقایسه با سایر بازی‌های استودیو رمدی و نسخه ابتدایی این سری، بازی Alan Wake 2 در بخش مبارزات تفاوت‌های چشمگیری دارد. این بازی به طور کلی اکشن کمتری دارد و این ویژگی باعث می‌شود تنش در مبارزات آن نسبت به سایر بازی‌ها بیشتر باشد. این ویژگی به ویژه در دو بخش ابتدایی داستان اهمیت زیادی پیدا می‌کند. در این مراحل اولیه، وقتی که به دنیای بازی Alan Wake 2 وارد می‌شوید، مواجهه با محیطی چالش‌برانگیز و یافتن نقاط ضعف دشمنان هنوز کار آسانی برای شما نیست.

در طی داستان ساگا و قبل از رسیدن به نایتینگیل، تعداد زیادی مبارزه نکرده‌اید و در مقابل آن‌ها قرار گرفتن به دلیل فضای باز جنگل چالشی ندارد. اما وقتی به نایتینگیل، اولین باس بازی، می‌رسید، همه چیز تغییر می‌کند. در مقابل یک دشمن قدرتمند و ترسناک، در یک فضای تاریک و تنگ و پر از شاخ و برگ درختان قرار می‌گیرید. نایتینگیل از این فضا و قدرت‌های تاریک خود به شکل مداوم استفاده کرده و شما را با حرکات فریبنده خود اذیت می‌کند. این وضعیت باعث می‌شود مبارزه با نایتینگیل بسیار دشوار‌تر از هر مبارزه‌ای دیگر در بازی باشد.

تصور کنید در یک فضای تاریک و بسته، یک موجود عظیم الجثه و نیمه‌عریان، تنها یک درخت را در دست گرفته و با سرعت وحشتناک از تاریکی به سمت شما حرکت می‌کند! ضربات نایتینگیل بسیار قوی و دوربرد دارند و این باعث می‌شود شما با تنها یک حرکت او به مرگ نزدیک شوید. علاوه بر این، مهمات در منطقه جنگلی نایتینگیل بسیار محدود است و شما را مجبور به فرار مداوم می‌کند. نایتینگیل بدون شک یکی از دشوارترین و همچنین ترسناک‌ترین دشمنان بازی Alan Wake 2 محسوب می‌شود.

تیکن تروور (Taken Thrower)

۵ مورد از ترسناک ترین دشمنان Alan Wake 2

مبارزات در فواصل دور، به خصوص زمانی که دشمن با محیط یکپارچه می‌شود، بسیار زمان‌بر و خسته‌کننده هستند. دشمن بعدی که به نام تیکن تروور شناخته می‌شود، نه تنها تبرها را از زوایای مختلف به سمت شما پرتاب می‌کند، بلکه به صورت ناگهانی به جهاتی غیر قابل پیش‌بینی جابجا می‌شود و به طور مداوم به سمت شما نزدیک می‌شود یا از شما فاصله می‌گیرد.

علاوه بر این، این دشمن ترسناک در Alan Wake 2 از قوانین معمولی این سری بازی پیروی نمی‌کند. اگر چراغ قدرت را به سمت او بگیرید، نه تنها ضعف نمی‌کند، بلکه یک نسخه مشابه از خود را ایجاد می‌کند و با قدرت بیشتر از هر دو نسخه با شما حمله می‌کنند. انیمیشن تقسیم شدن این دشمن به تنهایی ترسناک است و باعث می‌شود شما احساس کنید که ناتوان در مقابل او هستید!

تیکن دایور (Taken Diver)

پنج خطرناک‌ترین حقیقت در مورد دشمنان بازی Alan Wake 2

فصل پنجم داستان، یا به عبارت دیگر “The Old Gods”، یکی از ترسناک‌ترین بخش‌های بازی است. در این فصل، ترس و نگرانی با سرعت کم به سوی شما نقل مکان می‌کنند و به خوبی احساسات ترس را در شما به وجود می‌آورند. اما داستان از آنجا که ما برای اولین بار با ترسناک‌ترین دشمن بازی آشنا می‌شویم، پر تنش‌تر می‌شود.

تیکن دایور، که به عنوان ترسناک‌ترین دشمن بازی Alan Wake 2 شناخته می‌شود، بخش زیادی از ترسناک بودن خود را به طراحی خاص ظاهری خود مدیون است. ظاهر این دشمن یک ترکیب منحصر به فرد از دو پیرزن است که از بخش پایین تنه به یکدیگر متصل شده‌اند! این دشمن عجیب و غریب که سرعت کمی دارد، در خود غرق شده و از نقطه‌ای دیگر که با نگاه به افکت آب مانند اطراف او قابل پیش‌بینی است، ظاهر می‌شود. باید به یاد داشته باشید که غرق شدن و دوباره ظاهر شدن تیکن دایور ممکن است به معنای مبارزه چالش برانگیز شما با او باشد. این دشمن از لحاظ ظاهر ترسناک‌ترین حالت را دارد، اما مبارزه با آن به اندازه‌ای سخت نیست.

سینتیا ویور (Cynthia Weaver)

پنج خطرناک‌ترین حقیقت در مورد دشمنان بازی Alan Wake 2

در چپتر پنجم داستان ساگا، ترسی که به دنبال تجربه تکرارنشدنی است، با موسیقی جذاب و صداگذاری ترسناک در باس فایتی گنجانده شده است. مبارزه با سینتیا دراز است و به نحوی عالی شما را ترسناک می‌کند، این ویژگی آن را به یکی از برترین دشمنان بازی تبدیل کرده است. سینتیا، که قبلاً نماد نور در دنیای آلن ویک بوده است، حال به نیروهای تاریک پیوسته و نه تنها در هوا معلق است، بلکه در فواصل دور از شما حمله می‌کند.

فضای تاریک و مهیب آن، ترس شما را افزایش می‌دهد، اما وقتی که به مرحله دوم مبارزه وارد می‌شویم، سینتیا واقعاً وجود و قدرت خود را نشان می‌دهد. او از درون زمین بیرون می‌آید، سریع به سوی شما حمله می‌کند و شما را تهدید می‌کند. به همراه این همه، نباید به صدای ترسناک سینتیا فراموشی وابسته کرد، که به اعتقاد ما بهترین صداگذاری در تمام بازی دارد و به شما به شکل مداوم با صدای خود آزار می‌دهد.

گلیچینگ شدو (Glitching Shadow)

پنج خطرناک‌ترین حقیقت در مورد دشمنان بازی Alan Wake 2

داستان آلن نیز با دشمنان ترسناک فراوانی پر شده است، اما وقتی شما در محیط‌های تاریک به سر می‌برید، هر چیز ترسناک به نظر می‌رسد و نیازی به افزودن دشمنان به سایه‌هایی که به شما آزار می‌دهند، نیست. در داستان آلن، تشخیص سایه‌های بی‌خطر از دشمنان واقعی بسیار دشوار است و شما هیچگاه به آن عادت نمی‌کنید. این موضوع باعث می‌شود که مهمات خود را به دفعات هدر بدهید و در مقابل دشمنان واقعی بی‌سلاح باقی بمانید.

این وضعیت وقتی طاقت‌فرسا می‌شود که دشمن شما یک گلیچینگ شدو باشد که با سرعت به سمت شما حمله کرده و از یک سلاح سرد سایه‌ای (!) استفاده کند. ضربات این دشمن آلن بسیار وحشتناک هستند و هر ضربه می‌تواند شما را نیازمند تعداد زیادی پک سلامتی کند. به علاوه، گلیچینگ شدو خود را بر روی آلن پرتاب کرده و اگر منور (Flare) در دست نداشته باشید، باید به کاهش شدید سلامتی خود انتظار بیافکنید.

با وجود اینکه تنوع در دشمنان افزایش یافته است، کاهش مبارزات در بازی Alan Wake 2 نسبت به نسخه ابتدایی، حال و هوای متفاوتی را به این بازی بخشیده است که عمومیت بازی‌بازان را راضی نگه داشته است. در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا ترسناک‌ترین دشمنان بازی Alan Wake 2 را بررسی کنیم، که جزء جذاب‌ترین بخش‌های این بازی حساب می‌شوند. نظر شما چیست؟ کدام بخش از بازی Alan Wake 2 را بیشتر دوست داشتید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *