مجله سیمدخت
0

اینها جیب‌بُرترین شهرهای اروپا برای گردشگران هستند!

اینها جیب‌بُرترین شهرهای اروپا برای گردشگران هستند!
بازدید 19

این تحقیق به سفارش شرکت بیمه “کوت زون” در بریتانیا انجام شده است، جایی که محققان پنج مقصد گردشگری محبوب هر کشور را بر اساس گزارش‌هایی که از جیب‌بوری بازدیدکنندگان دریافت کرده‌اند، بررسی نمودند.

نتایج این مطالعات نشان می‌دهند که ایتالیا می‌تواند به عنوان «بهشت جیب‌بُرها» شناخته شود؛ زیرا بیشترین موارد جیب‌بُری در مکان‌های گردشگری محبوب این کشور گزارش شده است.

پس از ایتالیا، که یکی از مقاصدهای اصلی گردشگری در اروپا است، کشورهای فرانسه و اسپانیا به ترتیب در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند.

1. فواره معروف تروی در رمِ ایتالیااینها جیب‌بُرترین شهرهای اروپا برای گردشگران هستند!

بررسی‌های شرکت بیمه «کوت زون» نشان داده است که گردشگران هنگام بازدید از برخی از جاذبه‌های گردشگری در قاره اروپا به خصوص باید مراقب خطر جیب‌بُری باشند.

به عنوان مثال، خطر جیب‌بُری در بازدید از جاذبه‌های گردشگری شهر رم، پایتخت ایتالیا، بیشتر از دیگر شهرهای این کشور است. فواره مشهور تروی در رم به خصوص یکی از مکان‌هایی است که خطر جیب‌بُری در آن بالاست.

هر سال، گردشگران حدود یک میلیون یورو سکه به عنوان یک سنت معمولی را به داخل حوض این فواره می‌اندازند.

2. برج ایفل در پاریساینها جیب‌بُرترین شهرهای اروپا برای گردشگران هستند!

پاریس، پایتخت فرانسه، یکی از مقاصد مهم گردشگری در اروپا است. با این حال، این شهر از نظر خطر جیب‌بری، در رتبه دوم اروپا قرار دارد.

جیب‌برها به طور گسترده در محوطه اطراف برج ایفل، یکی از جاذبه‌های گردشگری محبوب پاریس، حضور دارند. همچنین، گردشگران باید در بازدید از کلیسای نوتردام و موزه‌های لوور و اورسی نیز به طور خاص مراقب جیب‌های خود باشند.

با توجه به برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۴ در ماه‌های آینده، پیش‌بینی می‌شود که پاریس میزبان تعداد بیشتری از گردشگران نسبت به سال‌های گذشته باشد.

نکته جالب این است که یکی از شاهکارهای تاریخ سینمای فرانسه به کارگردانی روبرت برسون، «جیب‌بر» نام دارد که در سال ۱۹۵۹ ساخته شده است.

3. آلمان و اسپانیا در جایگاه مساویاینها جیب‌بُرترین شهرهای اروپا برای گردشگران هستند!

کشورهای اسپانیا و آلمان در بررسی‌های شرکت بیمه «کوت زون» از نظر خطر جیب‌بری در مناطق گردشگری، به نتایج مشابهی دست یافته‌اند.

بارسلون به عنوان یکی از شهرهای پرخطر از نظر جیب‌بری شناخته می‌شود و به همین دلیل، خیابان معروف «لا رامبلا» در صدر فهرست اماکن مورد علاقه جیب‌برها قرار گرفته است. کلیسای مشهور «ساگرادا فامیلیا» در بارسلون نیز از جمله مکان‌هایی است که گردشگران هنگام بازدید از آن باید به جیب‌های خود توجه ویژه‌ای داشته باشند.

از سوی دیگر، خطر جیب‌بری هنگام بازدید از دروازه براندنبورگ در برلین، پایتخت آلمان، مانند دیگر جاذبه‌های گردشگری اروپا بالا است.

4. آمستردام هلنداینها جیب‌بُرترین شهرهای اروپا برای گردشگران هستند!

منطقه معروف «رد لایت» در آمستردام، پایتخت هلند، یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای گردشگرانی است که به این شهر سفر می‌کنند. با این حال، گردشگران در این محله بیش از هر جای دیگری در هلند در معرض خطر جیب‌بری قرار دارند.

واقع شدن این محله در مرکز شهر بی‌شک در این موضوع بی‌تاثیر نیست. احتمالاً یکی از دلایلی که مقامات آمستردام به دنبال انتقال این محله به خارج از شهر هستند، همین حضور جیب‌برها است.

سایر جاذبه‌های گردشگری در هلند که از نظر جیب‌بری خطرناک شناخته می‌شوند نیز در آمستردام قرار دارند. به عنوان مثال، خانه آن فرانک، دختر نوجوانی که در دوران اشغال هلند توسط نازی‌ها به قتل رسید، نیز یکی از مکان‌های گردشگری است که خطر جیب‌بری در آن بالا است.

کارشناسان گردشگری به مسافران توصیه می‌کنند همواره مراقب اموال خود باشند و اشیای گران‌قیمت را در هتل یا محل اقامت خود باقی بگذارند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *