مجله سیمدخت
0

زیباترین مکان های ژاپن

بازدید 28

1. دره کیوتسو و تونل نور، استان نیگاتا

منطقه تنگه کیوتسو در استان نیگاتا به عنوان یکی از عجایب طبیعی بزرگ با ستون‌های آتشفشانی شناخته می‌شود. این ستون‌های طبیعی به نام “ستون‌های درز” شناخته می‌شوند و این منطقه از این دیدگاه دارای یک منظره فوق‌العاده از رودخانه است. در سال 1988، به دلیل ایمنی نامناسب مسیرهای پیاده‌روی عمومی، ما تصمیم به ایجاد تونل نور به طول 750 متر به نام “یانسانگ” با همکاری تیم معماری MAD گرفتیم. این تونل به سمت دره انتهایی هدایت می‌شود تا بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی از زیبایی پانوراما و مناظر چشمگیر اطراف لذت ببرند.

2. کامیکوچی، ناگانو

کامیکوچی، یک فلات سبز در سواحل استان ناگانو در کوه‌های آلپ شمالی ژاپن قرار دارد که به عنوان یکی از دیدنی‌ترین مناظر کوهستانی در ژاپن شناخته می‌شود. این منطقه به بازدیدکنندگان فرصتی را می‌دهد تا از طبیعت زیبا با حداقل تلاش پیاده‌روی کنند. بسیاری از بازدیدکنندگان تنها در اطراف “پل کاپا” قرار می‌گیرند و دلایل منطقی برای این انتخاب وجود دارد. اولاً، ایستگاه اتوبوس در نزدیکی این منطقه قرار دارد. همچنین، این قسمت از کامیکوچی به مناظرهای فوق‌العاده ای دسترسی دارد. ساحل رودخانه که توسط قلعه‌ای از کوه‌ها احاطه شده است، در فصل پاییز با رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز سرخ پوشیده می‌شود.
پیشنهاد می‌شود با شروع از حوضچه آرام تایشو که در صبح زود با مناظر خیره‌کننده‌ای از طبیعت اطراف تأثیر می‌گذارد، به اکتشاف این منطقه بپردازید. از این نقطه، پیاده‌روی آسان و طی یک ساعت به کاپاباشی، که در زمین‌های باتلاقی قرار دارد، انجام می‌شود. این مکان یک فرصت خوب برای استراحت و صرف غذا در یکی از کافه‌ها یا رستوران‌های محلی را فراهم می‌کند. برای مسافرانی که برنامه‌ی یک روزه دارند، پیشنهاد می‌شود که به سمت جنگل‌های عمیق‌تر بروند. پیاده‌روی حدود 90 دقیقه از کاپاباشی شما را به سوی برکه جوی Myojin خواهد برد.

3. دره اویراس، آئوموری

تنگه زیبایی در کوه‌های آئوموری یکی از مقاصد برتر جاذبه‌های پاییزی ژاپن محسوب می‌شود. این مسیر که درازای 9 کیلومتر از Ishigeo تا Nenokuchi در دهانه دریاچه Towada تا حدی که به نمایش درآمده، فوق‌العاده زیباست. در واقع، مسیر پیاده‌روی اصلاً سخت نیست، اما جذابیت اصلی آن از مناظر طبیعی زیبایی است که در امتداد مسیر قرار دارد. جریان آرام و آراسته‌ی رود Oirase از میان جنگل‌های قرمز و نارنجی‌ای که با تخته‌های سنگی پوشیده شده‌اند، عبور می‌کند و به تعدادی آبشار زیبا که آب را به خود جذب می‌کنند، اضافه زیبایی می‌بخشد. این منظر در بهترین حالت پاییز ژاپنی به اوج خود می‌رسد.
برای انجام این مسیر پیاده‌روی، بهتر است حداقل سه ساعت زمان را در نظر بگیرید. به این ترتیب می‌توانید به انتهای مسیر در منطقه Nenokuchi برسید و در طول دریاچه Towada به دیدن چشمه‌ها و برگ‌های پاییزی ادامه دهید. همچنین، اگر حس استقامت کافی دارید، می‌توانید سوار بر یک قایق گشت و گذار شده و از زیبایی‌های دریاچه تووادا لذت ببرید. اما در صورتی که نتوانید کل مسیر 9 کیلومتری را طی کنید، نگران نباشید. در امتداد جاده‌ای که کنار رودخانه قرار دارد، ایستگاه‌های اتوبوس وجود دارند که شما را به هر نقطه‌ای از مسیر برسانند.

4. هنر

پارک فراگیر Mifuneyama Rakuen در استان ساگا، بیش از یک قرن پیش در سال 1845 تأسیس شد. اما تیم آزمایشگاه ان رابا با هنر دیجیتالی هیجان‌انگیز و نوآورانه‌ای کـه چگونگی تعامل ما با طبیعت را تغییر می‌دهد، زمینه را بـه آینده تبدیل کرده است.
بـه طور کلی، اکنون زمین پس از تاریک شدن هوا شبیه به یک جنگل جادویی به نظر می‌رسد. نمایشگاه‌هاي‌ مختلف در سرتاسر این ملک پراکنده شده‌اند. یک تصویر سورئال از یک آبشار ساکت در قسمتی منزوی از جنگل وجود دارد. یک باغ غلتکی از درختچه‌هاي‌ آزالیا با نورهای الکتریکی زیبا تابان می‌شود، به نظر می‌رسد گیاهان در حال تنفس هستند.
هنگامی که تاریکی شب فرا می‌گیرد، درختان شروع به درخشش ماورایی می‌کنند. کپورهای هولوگرافیک در آب‌های دریاچه طناب می‌زنند، گل‌هاي‌ دیجیتالی روی صخره‌ها به شکوفایی می‌رسند و خطوط خوشنویسی مشابه یک نقاشی بر روی تخته‌های سنگی مقدس ظاهر می‌شوند. این جادویی است که هیچ کجای دیگری در دنیا مانند آن وجود ندارد.

5. معبد کینکاکوجی، کیوتو

کینکاکوجی، که با نام معبد طلایی هم شناخته می‌شود، یک مکان مذهبی ذن بودایی است که با لایه‌هایی از طلا پوشیده شده، یک جاذبه باورنکردنی و درخشان در قلب کیوتو سنتی ایجاد کرده است. این معبد در واقع به قدری زیباست که در سال 1950، یک راهب جوان با الهام از رمان مشهور “معبد غرفه طلایی” یوکیو میشیما، تصمیم به سوزاندن آن گرفت.
از ابتدای مسیری شروع می‌کنید که در طول آن به معبد نزدیک می‌شوید و نمای بازتاب این مکان زیبا را قبل از ورود به داخل معبد مشاهده می‌کنید. بنابراین، آماده‌اید که برای چندین زاویه عکس‌برداری خود را آماده کنید. بهترین زمان برای بازدید از این معبد صبح زود یا دیربعد از ظهر است تا ترافیک کمتری وجود داشته باشد و درخشش طلا روی معبد کم‌تر تحت تأثیر قرار گیرد.

6. کوه فوجی، یاماناشی

بدیعتاً یکی از جذاب‌ترین نقاط ژاپن، کوه فوجی، تاج جواهر این سرزمین، برای هر گردشگر ضرورتی به شمار می‌آید. این کوه با مناظر زیبای خود جاذبه‌ای بی‌نظیر ایجاد کرده است و انتخاب مکان‌های مختلفی برای تماشای آن وجود دارد. در این میان، مناظر پارک آراکورایاما سنگن با بازتاب خیره‌کننده چوریتو، آثار هنری فوق‌العاده، و دریاچه کاواگوچی با بهترین زاویه‌ها، زیبایی بی‌نظیر این کوهستانی را به تصویر می‌کشند.
دریاچه کاواگوچی، یکی از پنج دریاچه اطراف کوه فوجی، با منظره زیبایی از این کوهستان همراه است، به ویژه در فصل زمستان که آسمان آرام و صاف است و تصویری از آتشفشان در آب انعکاس می‌شود. با این شرایط، تطابق تقریباً کامل کوه فوجی یک چشم‌انداز بی‌نظیر در طول تمام فصول سال ایجاد می‌کند، بدون توجه به جایی که از آن تماشا می‌کنید.

7. کوه هاگورو، یاماگاتا

کوه هاگورو، که در سه کوه مذهبی Dewa Sanzan جای دارد، از میان این مسیر زیارتی، به عنوان ساده‌ترین کوه آشنا است. این جا مانند آرمانشهری از جنگل، زندگی واقعی را به تصویر می‌کشد. پیاده‌روی تا قله‌ی مقدس، با پله‌های بالای 2500 عدد، بدون شک اراده و استقامت شما را به چالش می‌کشد. اما دقیقاً در اسکناس‌های کوهپایه‌ها که از دور زیبا به نظر می‌رسد، یک بنای بتکده چوبی پنج طبقه با جلوه‌ی دست‌ساز، پایه‌های ایستاده در سال 937 بنا شده است. این بتکده توسط جنگل بزرگی از درختان سرو احاطه شده است، که به اندازه 300 تا 600 سال عمر دارند.
این منظره جادویی تقریباً به واقعیت غیرممکن نزدیک است و بعد از پشت سر گذاشتن پیاده‌روی یک ساعته یا بیشتر، هنوز در ذهن شما باقی خواهد ماند. در میان درختان سرو که به آسمان آسمانی می‌روند و مسیر را به بالا هدایت می‌کنند، احساس فروتنی و کوچکی می‌کنید.

8. Shirakawa-go، استان گیفو

9. پارک ساحلی هیتاچی، ایباراکی

10. معبد موتونوسومی، یاماگوچی

مناظر مرتبط با تونل‌های دروازه‌های توری سرخ‌رنگ یک تماشای متداول در ژاپن به شمار می‌آید. این پدیده در مناطق مختلفی از ژاپن دیده می‌شود؛ به عنوان مثال، در کیوتو می‌توان به فوشیمی ایناری و در توکیو به معبد نزو اشاره کرد. با این حال، معبد موتونوسومی در ناگاتو به عنوان زیباترین نمونه معرفی می‌شود. این مکان زیارتی که در سال 1955 ایجاد شده است، از مجموعه‌ای 123 دروازه‌ی توری ساخته شده است که به سمت پایین از صخره‌های چشمگیر پیچیده و تماشایی را از اقیانوس به سوی بالا ارائه می‌دهد.
در مقابل اکثریت مکان‌های زیارتی که تنها ایستادگاهی برای افراد جهت قرار دادن سکه در جعبه نذری هستند، در اینجا شما باید تعهد مالی خود را در یک جعبه در قسمت بالای دروازه‌ی نهایی توری واقع که ارتفاع آن حدوداً شش متر است، قرار دهید. اگر موفق به این کار شوید، احتمالاً آرزوی شما به حقیقت پیوسته خواهد شد.

11. نارای، ناگانو

در طول مسیر تاریخی ناکاسندو، که مسیر کوهستانی ایستگاه «ادو» تا کیوتو را به هم متصل می‌کند، شهر زیبای کیسو با وجود داشتن دره‌ای خیره‌کننده، به یک منطقه دیدنی تبدیل شده است. این مکان یکی از بهترین نقاط برای درک جامعه دوره ادو (1603-1868) است، زیرا بسیاری از ساختارهای چوبی و معماری مربوط به آن دوران به خوبی حفظ شده‌اند، به حدی که می‌توان به عنوان یک پنجره به زندگی این دوره نگاه کرد.
تعداد زیادی از خانه‌های میراثی به رستوران‌ها، مغازه‌ها و مکان‌های مینشوکو (تخت‌خواب و صبحانه ژاپنی) تبدیل شده‌اند، در حالی که دو اقامتگاه تاریخی به نام‌های Nakamura Residence و Kamidonya Shiryokan همچنان به همان شکل گذشته خود باقی مانده‌اند. وقتی فصل پاییز فرا می‌رسد، نارای با رشته کوه‌های کیسو که با برگ‌های درخشان تاپانوراما را روشن می‌کنند، به عنوان مقصدی بسیار فتوژنیک و جذاب ظاهر می‌شود.

12. کومانو کودو، استان واکایاما

مسیرهای زیارتی تعیین‌شده توسط سازمان یونسکو، شامل مسیر کومانو کودو در شبه‌جزیره کی در استان واکایاما را تشکیل می‌دهند. این مسیر، که به طول 70 کیلومتر از ارتفاعات سبز و جنگل‌های انبوه گذشته و به مقاصد مختلف از جمله زیارتگاه‌ها و معابد باستانی رسیدگی می‌کند، به یک مجموعه زیبا و تاریخی تبدیل می‌شود. از جمله مقاصد مشهور در این مسیرها، می‌توان به کومانو ناچی تایشا اشاره کرد، که به همراه یک بتکده سه‌طبقه با رنگ سرخ و ناچی نو تاکی با ارتفاع 133 متر، به عنوان بلندترین آبشار ژاپن شناخته می‌شوند.

13. تنگه تاکاچیهو، میازاکی

تنگه تاکاچیهو در منطقه میازاکی، به بهترین شکل از طبیعت آبی و خلاب خود نمایش می‌دهد. در اینجا، شما قادر به اجاره یک قایق پارویی کوچک هستید و در رودخانه آرام گوکاسه، یک سفر دریایی پر از عشق را تجربه خواهید کرد. این تجربه نیز در یک پارک رخ نمی‌دهد، بلکه تنگه به طبیعت پر زیبایی پر از شگفتی‌های طبیعی متصل است. شما در این مکان توسط جنگل‌های سرسبز افرا و آبشاری به ارتفاع 17 متر به نام “مینای نو تاکی” به احاطه خواهید شد.
اگر تمایل دارید در خشکی بمانید، مناظر این تنگه همچنان از دید بالا زیبا هستند. علاقه‌مندان به کوهنوردی می‌توانند در طول مسیر تفرجگاه تاکاچیهو، با پیاده‌روی 1 کیلومتری، به تماشای منظره‌ای بی‌نظیر بپردازند. این منظره در فصل تابستان با روشنایی آفتاب یا در فصل پاییز با برگ‌های سبز سبز بهترین لذت را به ارمغان می‌آورد.

14. قلعه هیمجی، استان هیوگو

احتمالاً قلعه هیمجی یکی از مشهورترین قلعه‌های ژاپن محسوب می‌شود. به گونه‌ای که حتی به عنوان نمادی برای ایموجی‌ها هم شناخته می‌شود. قلعه هیمجی، که به نام “حواصیل سفید” نیز مشهور است، یک سازه با فرم غول‌آسای و رنگ سفید است، که به شگفتی و معجزه‌آسایی توانسته از جنگ‌ها و آسیب‌های طبیعی جان سالم به در ببرد. تاریخچه این قلعه به قرن هفدهم بازمی‌گردد، اما در سال 2015 با بازسازی مجدد، امکان را فراهم کرده تا بازدیدکنندگان معماری بازسازی شده را تحسین کنند.

15. سواحل ایشیگاکی، اوکیناوا

تصور کنید ساحلی با شن و ماسه سفید و آبی کریستالی که حتی برای مشاهده ماهی‌ها نیازی به تجهیزات غواصی ندارید. در پارگی گرمسیری اوکیناوا، یک زنجیره از جزایر واقع بین ژاپن و تایوان، نیازی به تخیل ندارید. از میان 49 جزیره مسکونی، ایشیگاکی به سادگی یکی از جاذبه‌های دیدنی ترین جزایر است، با ترکیبی زیبا از کوه‌ها، جنگل‌ها و سواحل شنی که همگان را از افراد فعال و ماجراجو تا کسانی که استراحت در ساحل را ترجیح می‌دهند، راضی می‌کند.
روز را با برنزه کردن و شنا در ساحل یونه هارا سپری کنید یا به جهان زیرآبی خلیج کابیرا نگاهی اندازید، جایی که می‌توانید با استفاده از تورهای قایق با کف شیشه‌ای، با موجودات دریایی در ارتباط باشید.

16. تپه بودا در گورستان ماکومانای تاکینو، هوکایدو

تسلیم نمایید به نشاسته‌ی تادائو آندو، تا زیبایی را از جنبه‌های فقدان و اندوه به ارمغان آورد. آندو مجسمه‌ساز، با ایده‌آل خود را در قبرستان ماکومانای تاکینو ساپورو، دایره‌ای به شکل زیبایی طراحی کرد. این قبرستان با اطرافی پر از یک ماده صنعتی به نام بتن که نمادی از خشونت و کسالت در اطراف خود دارد، در مقابل مجسمه‌ی بودا با قامتی بلند تا 13.5 متر واقع شده است. آندو به مجسمه‌ی بودا اجازه داده که سر خود را از بالای یک تپه مصنوعی بیرون آورد.
بتن صنعتی، ماده معتاد به آفرینش آندو، به تناسب با اسطوخودوس اطراف قبرستان در تضاد است و بدن بودایی را پوشش می‌دهد. تنها راه برای تماشای کامل مجسمه، ورود به تونل تاریک و توخالی به طول 40 متر از طریق یک تونل است. زمانی که نور «طبیعی» به انتهای تونل می‌رسد، بودا همیشه در حال نشستن بر آنجا برای شما آشکار می‌شود، و شما با این مناظر معنوی و تاثیرگذار در معرض ارتباط قرار خواهید گرفت.

17. یاکوشیما، کاگوشیما

در سواحل استان کاگوشیما، یاکوشیما به نواحی بهشتی برای عاشقان طبیعت تبدیل شده است. بهترین راه برای آشنایی با جزیره‌ی کوچکی که تماشای آن الهام‌بخش صحنه‌های فیلم «شاهزاده مونونوکه» از گیبلی می‌شود، انجام سفرهای چند روزه است. زمانی که در مسیرهای خاکی پوشیده از گیاهان خزه‌ای قدم می‌گذارید و به تماشای طبیعت پرداخته، دنیای بی‌روح زندگی مدرن را به یاد نمی‌آورید.
یاکوسوگی، قدیمی‌ترین درختان باقی‌مانده در ژاپن با بیش از 1000 سال عمر، به چشم می‌خورد. مسیرهای متعددی برای افراد با سطوح مختلف تجربه وجود دارد، از یک پیاده‌روی ساده به مدت یک ساعت تا سفرهای شبانه‌روزی هیجان‌انگیز به مدت 20 ساعت. جاذبه‌های برجسته شامل امکان سفر یک شبه برای دیدن درخت سرو باستانی جومونسوگی است که تخمین زده می‌شود بین 2000 تا 7200 سال قدمت دارد.

18. هیولاهای برفی زائو، یاماگاتا

زائو، به علاوه اینکه یکی از بهترین مقصدهای اسکی برای افراد علاقه‌مند به پیست‌های اسکی محسوب می‌شود، همچنین یک منطقه زیبا از داستان‌های زمستانی و یا حتی یک صحنه ترسناک از فیلم‌های ترسناک است. دامنه‌های اطراف پوشیده از برف و درختان، به وسیلهٔ باد مدل شده‌اند، به طوری که انگار آدم‌برفی‌های غول‌پیکر و پرش‌کنان به چشم می‌آیند. حتی هیولاها در ماه ژانویه جشن مخصوص خود را با تشریفات نورپردازی و شعله‌وری برگزار می‌کنند تا این جشن‌ها به صورت کامل درخشان شوند.

19. جزایر اوگاساوارا، توکیو

فقط با یک قدم زدن و سواری بر قایق به مدت 24 ساعت دور از توکیو، جزایر اوگاساوارا به چشمان شما خواهد آمد، این مجموعه از جزایر که برخی از بهترین سواحل غواصی، مسیرهای پیاده‌روی و سواحل شنی ژاپن را در بر دارد، مشاهده می‌شود. چیچیجیما، یکی از جزایر اصلی، به‌عنوان مقصدی محبوب برای تماشای دلفین‌ها و نهنگ‌ها شناخته می‌شود.
جزایر در واقع به‌طور واقعی دورافتاده هستند، این به شما اجازه می‌دهد تا استراحت کنید، از ارتباطات خود دست بردارید و از هوای نیمه‌گرمسیری دور از زحمات شهر نهایت لذت را ببرید. مینامیجیما، که در سواحل چیچیجیما قرار دارد، تنها با راهنمای تور قابل دسترسی است، اما صخره‌های عجیب و غریب و سواحل شنی سفید به هر حال ارزش تلاش بیشتری را دارند.

20. کوراکوئن، اوکایاما

کوراکوئن در اوکایاما به همراه کنروکوئن در کانازاوا و کایراکوئن در میتو، یکی از سه باغ بزرگ ژاپن را تشکیل می‌دهند، این افتخاری سنتی از قرن نوزدهم به بعد برگزار می‌شود. چشم‌انداز غلتشی که تقریباً 144000 متر مربع را پوشش می‌دهد، نمونه‌ای برجسته از زیبایی‌های سنتی دوره ادو (1603-1868) را ارائه می‌دهد. این باغ در گذشته به دلیل جنگ و بلایای طبیعی آسیب دیده بود، اما به طور مداوم بر اساس نقشه‌های تاریخی بازسازی شده است.
کوراکوئن به‌عنوان یکی از بزرگترین باغ‌های چشم‌انداز در ژاپن، به اندازه‌ای گسترده است که مناظر چمن‌های بزرگ، حوض‌های آب، درختان آلو و گیلاس و جرثقیل‌های ژاپنی را در بر می‌گیرد. این باغ در تمام فصول سال زیبایی‌های خیره‌کننده ای را ارائه می‌دهد، به لطف تنوعی از گیاهان که با دقت انتخاب شده‌اند تا در طول سال گل‌هایی در آن باقی بمانند. منظره باشکوه قلعه اوکایاما در زمینه، این ترکیب شگفت‌آور را تکمیل می‌کند.

و در پایان

هر گاه به هر نقطه از ژاپن سفر کنید، همواره با مناظر شگفت‌انگیزی که توسط خود طبیعت به وجود آمده است، روبرو خواهید شد. طبیعت پرسود به همراه مقاصد گردشگری محبوبی است که شامل ساختمان‌های تاریخی و اماکن فرهنگی قدیمی می‌شوند که در گذشته بنا شده‌اند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *