مجله سیمدخت
0

بهداشتی ترین روش شستن شورت برای نابودی قارچ و باکتری

بهداشتی ترین روش شستن شورت برای نابودی قارچ و باکتری
بازدید 34

بهداشتی ترین روش شستن شورت برای نابودی قارچ و باکتری برای حفظ سلامت بانوان بسیار حائز اهمیت است. یکی از مهم ترین موارد در حفظ سلامت بانوان، رعایت بهداشت شخصی به شمار می رود. شستشوی مرتب شورت زنانه یکی از راه های پیشگیری از عفونت های واژینال محسوب می شود. روش های مختلفی برای شستشوی شورت وجود دارد؛ که یکی از بهترین و ساده ترین آن ها شستشوی دستی با آب گرم یا ولرم است. رعایت برخی نکات کوچک و کم اهمیت در سلامت زنان و طول عمر لباس زیر تاثیر بسزایی دارد. بسیاری از افراد به دنبال بهترین روش برای از بین بردن لکه های موجود بر روی شورت هستند؛ به همین منظور ما قصد داریم در ادامه به مهم ترین نکات در این زمینه اشاره کنیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

بهترین شوینده برای لباس زیر زنانه

دو عامل بسیار مهم در ابتلا به بیماری ها و عفونت های واژینال، باکتری ها و قارچ ها محسوب می شوند؛ که شستشوی صحیح و اصولی، موجب از بین رفتن باکتری ها می شود و از آسیب رسیدن به آن جلوگیری می کند. این موضوع موجب می شود تا شورت از طول عمر بالاتری برخوردار باشد.

بهتر است نحوه خشک کردن شورت و لباس زیر نیز مورد توجه قرار گیرد؛ زیرا رطوبت به سرعت به بافت پارچه نفوذ کرده و عامل مهمی در رشد باکتری ها و قارچ ها محسوب می شود.

در چنین موقعیتی خانم ها با بروز انواع بیماری های دستگاه تناسلی مواجه می شوند. برای پیشگیری از چنین مشکلاتی بهتر است از شوینده مناسبی استفاده کرد و سپس آن را در هوای آزاد خشک کنید.

بهترین شوینده برای لباس زیر شامل موارد زیر است:

شستشو شورت زنانه با آب گرم

یکی از ساده ترین روش ها در از بین بردن باکتری ها استفاده از آب گرم است. استفاده از آب گرم می تواند باکتری های سطحی روی شورت را به سرعت از بین ببرد. در نظر داشته باشید که آب داغ بافت و الیاف آن را از بین برده و موجب کاهش خاصیت کشسانی شورت می شود؛ به همین دلیل بهتر است از آب داغ برای شستشوی شورت زنانه استفاده نکنید. در صورتی که شوینده مناسبی برای شستشوی لباس زیر در دسترس ندارید؛ می توانید از آب گرم یا ولرم استفاده کنید.

شستشو شورت زنانه با جوش شیرین

از قدیمی ترین روش ها برای شستشو و سفید کردن لباس زیر، استفاده از جوش شیرین است. این ماده در از بین بردن لکه های روی شورت بسیار کاربردی است. برای استفاده از جوش شیرین بهتر است ابتدا آن را با سرکه ترکیب کنید و سپس خمیر به دست آمده را روی لکه قرار دهید تا زمانیکه لکه به طور کامل از بین برود.

ترکیب دیگر برای از بین بردن لکه مخلوط جوش شیرین با مایع لباسشویی است؛ که می توانید این خمیر را 4 دقیقه روی لکه گذاشته و سپس آن را بشویید.

بهداشتی ترین روش شستن شورت

شستشو شورت زنانه با سرکه سیب

شستشو شورت زنانه با سرکه سیب علاوه بر از بین بردن باکتری ها و قارچ ها، موجب سفیدی و نرم شدن آن ها می شود و از بهداشتی ترین روش های شستشوست. برای استفاده از آن کافیست ترکیب سرکه سیب و مواد صابونی را داخل لگن ریخته و با قرار دادن شورت زنانه چند ساعت اجازه دهید تا خیس بخورد. سپس می توانید آن را شستشو دهید و در نهایت در محیط خشک آویزان کنید تا رطوبت آن به طور کامل از بین برود.

شستشو شورت زنانه با صابون

به افرادی که به دنبال بهترین و بهداشتی ترین شوینده برای شستشو لباس زیر هستند، استفاده از صابون پیشنهاد می شود. به راحتی می توانید برای از بین بردن لکه ها و سفید شدن آن از ترکیب صابون یا پودر صابون مخصوص با آب گرم استفاده کنید. قدرت شویندگی صابون بالا بوده و نسبت به سایر شوینده ها، ترکیبات شیمیایی آن کمتر است. استفاده از صابون آسیبی به بافت پارچه نمی رساند و مانند سایر شوینده ها ترکیبات قلیایی ندارد.

در حال حاضر صابون ها با برندهای متنوعی در بازار موجود هستند، که در از بین بردن زردی شورت نقش مهمی دارند. تنها کافیست شوینده را روی شورت خیس مالیده و پس از کمی ماساژ با آب سرد آبکشی کنید.

شستشو شورت زنانه با شامپو بچه

شامپو بچه دارای مواد قلیایی پایینی بوده و حساسیت کمتری نسبت به سایر شوینده ها ایجاد می کند. در نتیجه در دسته یکی از بهترین و بهداشتی ترین شوینده ها برای از بین بردن قارچ و باکتری ها قرار می گیرد.

بهترین ضدعفونی کننده لباس زیر

یکی از بهترین و موثرترین روش ها برای شستشوی لباس زیر، اضافه کردن یک ماده ضدعفونی کننده به شوینده های معمولی است. با این روش 99 درصد از میکروب ها و باکتری ها از بین می روند. توصیه می شود این مواد را در آبی با دمای کمتر از 20 درجه حل کنید تا بافت لباس آسیبی نبیند.

شستن شورت با لیمو

اسیدی بودن لیمو به از بین بردن لکه ها و سفید شدن شورت زنانه کمک می کند. اگر به دنبال ماده ای طبیعی و کاربردی برای از بین بردن لکه ها و تمیز کردن لباس زیرهای خود هستید، ترکیب آب لیمو با شوینده های ملایم بهترین گزینه شناخته می شود. تنها کافیست لباس ها را داخل محلول قرار داده و پس از آن بشویید، تا زردی و لکه های ایجاد شده از بین برود.

شستن شورت با نمک

از دیگر موادی که در از بین بردن لکه ها و باکتری تاثیرگذار است، نمک شناخته می شود. تنها کافیست در مواد شوینده ملایم خود مقداری نمک بریزید و اجازه دهید و لباس زیر خود را داخل آن قرار دهید. در انتها باید آن را شستشو دهید و خشک کردن آن را در هوای آزاد انجام دهید.

بهداشتی ترین روش شستن شورت

جوشاندن شورت

جوشاندن شورت یکی از روش هایی است که برخی از افراد برای از بین بردن قارچ و باکتری ها انتخاب می کنند، اما بهتر است بدانید که انجام این کار به هیچ عنوان توصیه نمی شود. لباس زیرها جنس بسیار ظریف و حساسی داشته و جوشاندن لباس موجب آسیب رسیدن آن ها می شود.

از جمله لباس زیرهایی که باید شستشوی آن با دقت بالایی صورت گیرد و دمای مناسبی برای شستشوی آن در نظر گرفته شود، لباس شورت لامبادا زنانه به شمار می رود. پس توصیه می شود به هیچ عنوان از آب داغ برای شستشو و از بین بردن باکتری انواع لباس زیر استفاده نکنید. امروزه با تولید شرت های لامبادا گیاهی از بهترین و طبیعی ترین جنس پارچه، مشکل بد بویی و حساسیت های پوستی آن نیز حل شده است؛ پس می توانید با خیالی آسوده آن را بر تن کنید.

شستن شورت در لباسشویی

یکی از راحت ترین گزینه ها برای شستشوی لباس زیر، استفاده از ماشین لباسشویی به شمار می رود، اما توصیه می شود شستشوی آن ها را به صورت دستی انجام دهید؛ زیرا لباس زیر به صورت مستقیم با پوست و ناحیه تناسلی در تماس است و محیط داخلی لباسشویی منبع انواع باکتری ها و میکروب ها است.

علاوه بر این برخی از انواع لباس زیر، مانند: لباس شورت لامباد زنانه از ظرافت و حساسیت بالایی برخوردار بوده و شستشو با ماشین لباسشویی آسیب زیادی به آن وارد می کند و در صورت آسیب امکان استفاده از لباس شورت لامبادا زنانه وجود ندارد.

در صورتی که قصد دارید شستشوی آن را با لباسشویی انجام دهید بهتر است ابتدا از مواد شوینده و ضدعفونی کننده برای محیط داخلی لباسشویی استفاده شود، تا تمامی میکروب های آن از بین رود. سپس شستشوی لباس زیر را جدا از سایر لباس ها داخل لباسشویی قرار دهید.

در این مقاله به نکات مهم برای بهداشتی ترین روش های شستشو شورت برای از بین بردن قارچ و باکتری اشاره شد. امیدواریم مطالب گفته شده برایتان مفید بوده باشد و اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کرده باشید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *