مجله سیمدخت
0

با ارزش ترین جواهرات یشم (21 جواهر)

بازدید 47

یشم به مدت هزاران سال به عنوان یک مورد تمرکز برای جواهرسازان خدمت کرده است. از النگوهای آن گرفته تا آویزها، یشم می‌تواند در رنگ‌های متنوعی از سفید درخشان تا سبز تیره ظاهر شود و دارای شفافیتی نزدیک به ماورایی است. بنابراین، نسبت به اینکه چرا بسیاری از افراد جواهرات یشم را نمادی از ثروت و وضعیت اجتماعی می‌شمارند، آسان می‌شود. در این بخش از مجله تفریحی، ما یک مجموعه از جواهرات یشم با ارزش را منتشر کرده‌ایم.

1. گردنبند جیدیت، مروارید پرورشی آب شیرین، الماس و گردنبند پلاتین

فروش: 6 دسامبر 2016
فروخته شده توسط: حراج هریتیج
قیمت چکش: 20000 تومان
این یک گردنبند زیبا و بسیار پیچیده از یشم است که با استفاده از مرواریدهایی که پرورش داده شده‌اند، الماس‌ها و پلاتین ترکیب شده است. در مجموع، این گردنبند دارای 1.95 قیراط الماس می‌باشد و طول کل آن 48 اینچ است.

2. انگشتر یشم، الماس و طلا یشم

فروش: 9 دسامبر 2013
فروخته شده توسط: حراج هریتیج
قیمت چکش: 20000 تومان
آیا به یک انگشتر با طراحی اشیک و کلاسیک علاقه دارید؟ بدون نیاز به مطالعه جلوهای آن، معرفی می‌کنیم: این انگشتر شامل یک کابوشون یشم با وزن قابل توجه، که به وسیله الماس‌ها احاطه شده است، است. جنس این انگشتر از طلا با عیار 11 و طلای 18 عیار تشکیل شده و دارای 3.25 قیراط الماس با تراش کامل می‌باشد. علاوه بر این، این انگشتر همراه با گزارش AGL ارائه می‌شود که تایید می‌کند که یشم آن طبیعی و بدون شواهد گوهرشناسی در مورد اشباع رنگ آن وجود دارد. باید توجه داشت که بسیاری از محصولات یشم اصلی هستند، اما رنگ شده‌اند. حضور رنگ در این مورد می‌تواند اصالت یشم را تایید کند.

3. دستبند یشم و طلا جیدیت برای تیفانی و شرکت

فروش: 29 آوریل 2014
فروخته شده توسط: حراج هریتیج
قیمت چکش: 22500 دلار
این دستبند النگو با یک لولایی ریشه نیلوفر آبی، تولید شده توسط Tiffany & Co، از طلای 18 عیار و یشم ساخته شده است. این دستبند نه تنها دارای وزن قابل توجهی است، بلکه به عنوان یک اثر هنری استثنایی نیز شناخته می‌شود. تفاوت کمی در طراحی این دستبند با سایر دستبندهای یشم وجود دارد، زیرا از جایگزین کردن یک جواهر یشم جامد با النگوهای لولایی استفاده می‌کند.

4. گوشواره جیدیت، الماس و پلاتین

فروش: 9 دسامبر 2013
فروخته شده توسط: حراج هریتیج
قیمت چکش: 25000 تومان
این گوشواره‌های زیبای یشم دارای الماس‌های درخشان و لامپاگون احاطه شده‌اند. این گوشواره‌ها یک نمونه نادر هستند، زیرا بیشتر جواهرات یشم به شکل گردنبند یا دستبند طراحی می‌شوند. همچنین، دارای گیره‌ای هستند که پوشیدن آنها را آسان می‌کند.

5. طلسم فرقه مار آرنولد شوارتزنگر

فروش: 17 دسامبر 2019
فروخته شده توسط: حراج هریتیج
قیمت چکش: 33000 تومان
نگاهی به این طلسم شگفت‌آور از جماعت مار بیندازید، به‌ویژه به دلیل استفاده از آن در فیلم‌برداری “کونان بربر” که توسط نویسنده و کارگردان فیلم، جان میلیوس، انجام شد. این طلسم جزء مجموعه تاثیرگذار نویسنده/کارگردان فیلم بود. طلسم جماعت مار ارزانی به خود دارد، اما منشأ آن چیزی است که آن را منحصر به فرد می‌کند.

6. آرت دکو جیدیت جید، یاقوت کبود، الماس، مروارید دانه ای و گردنبند پلاتین

فروخته شده: 6 دسامبر 2021
فروخته شده توسط: حراج هریتیج
قیمت چکش: 35000 تومان
این گردنبند زیبا و منحصر به فرد ترکیبی از یشم، یاقوت کبود، الماس و موارد دیگر دارا می‌باشد. در این گردنبند، 0.70 قیراط یاقوت کبود و 0.15 قیراط الماس با تراش تک وجود دارند. اما اصلی‌ترین جلبه‌ای که این گردنبند دارد، متمرکز بر روی یشم حکاکی شده و آرت دکو در آن است.

7. گردنبند منگوله جید تیفانی و کو

فروخته شده: 6 دسامبر 2021
فروخته شده توسط: حراج هریتیج
قیمت چکش: 37500 دلار
این گردنبند منحصر به فرد با طراحی خاص دارای یشم نفریت است که ارزش بیشتری نسبت به یشم سنتی دارد. این گردنبند با استفاده از مهره‌ها، منگوله‌ها و طلا زیبا تزئین شده و دارای جذابیتی فوق‌العاده است، همچنین در جعبه‌ی تیفانی و کو به شما تحویل داده می‌شود.

8. آویز جید، الماس، پلاتین و طلا

فروش: 2 می 2011
فروخته شده توسط: Cecilia H. Caldwell Trust
قیمت چکش: 50,787.50 دلار
یک آویز یشم با طراحی پیچیده که از الماس، پلاتین و طلا تشکیل شده است. این آویز شامل الماس‌های تمام تراش به مجموع وزن 0.90 قیراط است و دارای گزارش کاملی از کیفیت بسیار خوب یشم خود می‌باشد.

9. آویز یشم طبیعی شفاف

فروش: 26 مارس 2016
فروخته شده توسط: Linwoods Auction
قیمت چکش: 97500 دلار
رنگ سبز شدید و طبیعی این آویز یشمی آن را بسیار چشم‌گیر کرده، به ویژه شفافیت بی‌نظیر این سنگ قیمتی. این آویز تقریباً بیشتر به یک زمرد شبیه است تا یشم، که ارزش آن را بسیار بیشتر می‌کند.

10. دستبند ویکتوریایی جید و الماس

فروش: 7 مارس 2021
فروخته شده توسط: فدرال G Liquidation
قیمت چکش: 110000 دلار
بیشتر جواهرات یشم به سبک چینی عتیقه ساخته می‌شوند، اما این دستبند با طلا 14 عیار تزئین شده است. این دستبند یشمی و الماسی ویکتوریایی، با یراق‌آلات و الماس‌هایی تزئین شده است. در مجموع، 11 کابوشون یشم با وزن 34.1 قیراط در آن وجود دارد.

11. گردنبند زنجیری قابل تبدیل دیوید وب

فروش: 19 ژانویه 2022
فروخته شده توسط: جاشوا کدنر
قیمت چکش: 150000 تومان
این گردنبند زنجیری قابل تبدیل بسیار شگفت‌انگیز و مدرنی با زمرد، یاقوت کبود، و البته یشم ساخته شده است. یشم ستاره این گردنبند است که در یک کابوشون سفید بی‌نظیر حک شده است.

12. گردنبند مهره یشم

تاریخ فروش: 12 آوریل 2022
فروشنده: دویل نیویورک
قیمت پایانی: 160000 تومان
این گردنبند دارای یک زنجیره زیبا با مهره‌های یشم کاملاً همسان می‌باشد. تنوع بسیار زیادی در انواع یشم وجود دارد، که به ندرت می‌توان یک زنجیره کامل با مهره‌های یشمی که کاملاً همخوانی داشته باشند، پیدا کرد.

13. آویز جید “بودا” با الماس و طلا

فروش: 5 سپتامبر 2020
فروخته شده توسط: GWS Auctions, Inc.
قیمت چکش: 170000 تومان
این آویز زیبای یشمی بودا با ارزش 170000 دلار براساس یشم نوع A به فروش رسید. این آویز نه تنها دارای 120.86 قیراط یشم تایپ شده بود، بلکه همچنین دارای گزارش شناسایی رسمی از آزمایشگاه سنگ‌های قیمتی هنگ کنگ است.

14. دستبند جیدیت نوع A

فروش: 18 ژانویه 2019
فروخته شده توسط: Diamond N Jewelry Auctioneers Inc.
قیمت چکش: 198000 دلار
این النگو یشم یشم در درجه اول بـه دلیل یشم زیبای نوع A ان ارزشمند اسـت کـه شفافیت سبز سفید درخشانی را نشان می‌دهد کـه در برخی مکان ها بـه رنگ سبز تیره میرسد. این النگو اصلی یشمی اسـت.

15. دستبند یشم چند رنگ

فروش: 21 ژوئن 2014
فروخته شده توسط: Royal Fine Antiques Asia
قیمت چکش: 200000 تومان
این یک دستبند آنتیک، چند رنگ یشم با رنگ هاي‌ کمیاب و پر زرق و برق اسـت. قدمت دستبند یشم بـه دوره سلسله هان برمی گردد و همچنین ان را بـه یک عتیقه تبدیل کرده اسـت. این دستبند بـه قدری قهوه اي تیره و قرمز اسـت کـه تقریبا شبیه عقیق اسـت.

16. دستبند جید سلسله هان

فروش: 25 اکتبر 2014
فروخته شده توسط: Royal Fine Antiques Asia
قیمت چکش: 200000 تومان
النگوها و خطوط زرق و برق دار در این دستبند یشم منحصر به فرد، سلسله هان را به یک یافته بی‌نظیر و ارزشمند تبدیل کرده‌اند. باید توجه داشت که این النگوها در اندازه‌های خاصی تولید شده‌اند، بنابراین اگر می‌خواهید یک دستبند با ارزش 200000 دلاری را بپوشید، باید اندازه مناسب را با دقت انتخاب کنید.

17. گردنبند جید و الماس 14 کیلویی

فروش: 29 نوامبر 2019
فروخته شده توسط: US Jewelry Liquidations
قیمت چکش: 258000 دلار
اگرچه قیمت پخش این مورد 128,000 دلار بود، اما این گردنبند به قیمت 258,000 دلار به فروش رفت. این قطعه شامل هر دو یشم و الماس می‌باشد و همچنین از طلا با عیار 14 استفاده شده است. این یک قطعه مدرن و پر از زرق و برق است که زیبایی یشم سبز درآن به وضوح به چشم می‌آید.

18. النگو یشم سبز

فروش: 2 فوریه 2019
فروخته شده توسط: Lin Lin Kuriyama
قیمت چکش: 260000 تومان
این یک النگو یشم سبز سنتی و بسیار درخشان است که به شدت پرتراکم و شفاف است. در واقع، آن به عنوان یک مجموعه فروخته شد که امکان دارد از همان تکه یشم کنده شده باشد. یکی از نکات قابل توجه در مورد النگو، این است که باید از یک تکه یشم بزرگ و یکپارچه حکاکی شود، به این معنی که باید مقدار کافی یشم برای این کار در دسترس باشد. شما نمی‌توانید این کار را با الماس انجام دهید.

19. النگو یشم حکاکی شده چینی

فروش: 24 سپتامبر 2017
فروخته شده توسط: Antique Reader Inc.
قیمت چکش: 270000 تومان
همه‌ی یشم‌ها سبز نیستند. در واقع، برخی از جالب‌ترین نمایش‌های یشم شامل رنگهای متعدد هستند. در این مورد، النگویی با ترکیب رنگهای سبز و قرمز زیبا را به نمایش می‌گذارد که آن را به ویژه منحصر به فرد می‌کند.

20. گردنبند هاله جید و الماس

فروخته شده: 17 دسامبر 2020
فروخته شده توسط: فدرال G Liquidation
قیمت چکش: 610000 دلار
این گردنبند هاله شامل بیش از 56 قیراط الماس و یشم اسـت و ارزشی بیش از معمول دارد. درخشش یشم در این گردنبند به وضوح قابل مشاهده اسـت و باعث افزایش قیمت ان شده اسـت. اگرچه قیمت پیشنهادی اولیه این گردنبند 37000 دلار بود، اما به سرعت بسیار بیشتر ارزش یافت.

21. النگو زمرد جید

فروش: 29 اوت 2018
فروخته شده توسط: Harvard Auction Inc.
قیمت چکش: 700000 دلار
النگوهای یشم در جامعه چین جایگاه ویژه‌ای دارند. به عنوان هدایای مهم در جشن‌ها و رویدادهای مهم زندگی سنتی، النگوهای یشمی از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. این النگوی یشم خاص به سبک سلسله چینگ تولید شده است.

در پایان

قیمت یشم و دلایل گرانی آن یک موضوع جذاب است که به طور عمیق توسط عوامل کلیدی متعددی تأثیر می‌پذیرد. در این متن، ما به بررسی دقیق این موضوع می‌پردازیم و روشی ساده برای تعیین ارزش یشم ارائه می‌دهیم. همچنین تفاوت‌های اساسی بین نفریت و دو نوع یشم را بررسی می‌کنیم و به تحلیل روندهای فعلی بازار می‌پردازیم که ممکن است بر ارزش آتی قطعه‌ی یشم شما تأثیر بگذارد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *