مجله سیمدخت
0

رنگ قرمز مناسب پوست و استایل خود را بشناسید

بازدید 271

حس سرزندگی که رنگ قرمز القا می‌کند، انکار‌ناپذیر است. نکات زیر کمک‌کننده شما در انتخاب رنگ قرمز مناسب پوست و استایل‌تان خواهد‌ بود. رنگ قرمز نماد انرژی است و اعتماد به نفس را بالا می‌برد.

لباس قرمز جزو جدانشدنی کمد هر خانم پر‌ادعایی است که دوست دارد جذابیت را چاشنی استایلش کند؛ اما همه‌ی طیف‌های این رنگ، برای همه‌ی افراد مناسب نیستند. به همین دلیل شناخت رنگ زمینه پوست و انتخاب رنگ مناسب با توجه به آن ضروری است؛ زیرا برخی از رنگ‌های قرمز می‌توانند شما را عصبی‌تر یا بی‌حال‌تر از آنچه که هستید نشان دهند. نکات زیر راهنمای شما در مسیر شناخت رنگ قرمز مناسب خودتان است.

رنگ قرمز مناسب پوست و استایل شما

جیانی ورساچه (Gianni Versace) می‌گوید: «سبک و استایل در درجه اول یک امر غریزی است. آخرین درمان غم و اندوه می‌تواند رنگ قرمز باشد! هروقت مردد بودی، قرمز بپوش.» با رنگ قرمز احساس خوبی نسبت به خودتان خواهید داشت.

رنگ قرمز مناسب پوست و استایل خود را بشناسید

از چپ به راست: بلا حدید، جی‌جی حدید و کارا دلوین

رنگ قرمز یکی از رنگ‌های اصلی است و جزو رنگ های گرم طبقه‌بندی می‌شود. رنگی که همه می‌توانند از آن استفاده کنند. نکته کلیدی این است که طیف مناسبی از این رنگ را که به جذابیت شما بیافزاید را بشناسید و از آن در استایل خود بهره ببرید.

پوست تمام افراد، رنگ زمینه‌ی مخصوص به خود را دارد :

 • افرادی که دارای زمینه‌ی پوست سرد هستند؛ به این معنی که رنگدانه‌های زیر پوستشان صورتی است، باید از رنگ‌های قرمزی که به رنگ شرابی مایل هستند و انعکاس آبی در آنها وجود دارد (رنگ آبی بسیار کمی دارد)، استفاده کنند.
 • از طرف دیگر، برای کسانی که دارای زمینه‌ی پوست گرم هستند یعنی رنگدانه‌های زرد زیر پوست خود دارند، رنگ‌های قرمزی که مایل به نارنجی هستند و انعکاس زرد در آن‌ها وجود دارد، مناسب به نظر می‌رسند.

بنابراین، آیا زمینه‌ی پوست شما گرم است یا سرد؟

همین حالا، خیلی سریع یک تست کوچک انجام خواهیم داد. در روز روشن، به مچ دست خود نگاه کنید.

رنگ قرمز مناسب و زمینه‌های پوستی

 • اگر رگ‌های شما سبز رنگ است، زمینه‌ی پوست گرم و یا زرد دارید.
 • اگر رگ‌های شما آبی رنگ است، زمینه‌ی پوست شما سرد است. این بدان معناست که رنگ‌هایی مانند آبی سرمه‌ای و صورتی مناسب شما هستند.
 • اگر رگ‌های سبز و آبی دارید، به این معنی است که زمینه‌ی پوست خنثی دارید که شما را بسیار خوش شانس می کند؛ زیرا به‌راحتی می‌توانید از رنگ‌های بسیار بیشتری در استایل روزمره خود استفاده کنید.
 • زمینه پوست هیچ ربطی به رنگ پوست ندارد. یک خانم با پوست تیره، به‌اصطلاح سبزه، ممکن است زمینه‌ی پوست سرد داشته باشد یا حتی یک خانم با پوست روشن ممکن است زمینه‌ی پوستش گرم باشد.
 • از بین محصولات آرایشی رنگی مانند لباس، اکسسوری یا رژ لب، بهتر است رنگ‌هایی را انتخاب کنید که متناسب با رنگ پوست شما باشد.
 • هدف از آرایش مو و پوست، خنثی کردن رنگ پوست است. از این نظر، باید برعکس زمينه‌ی پوست خود عمل کنید؛ یعنی فردی که زمینه‌ی پوست گرم دارد باید به سراغ ته‌رنگ‌های سرد برود و فردی با زمینه‌ی پوست سرد باید به سراغ ته‌رنگ های گرم برود.

با انتخاب طیف نادرستی از رنگ قرمز از جذابیت خود نکاهید!

انتخاب طیفی اشتباه از این رنگ، باعث می‌شود به جای داشتن ظاهری پر‌انرژی، عصبی‌تر به‌نظر برسید. انتخاب رنگ مناسب و مشخص کردن تناژ بسیار مهم است. حتی ممکن است در آن‌واحد انرژی منفی به طرف مقابل خود منتقل کنید؛ در‌حالی که هرگز قصد این کار را نداشته‌اید. اگر موفقیت در ارتباطات با انتقال انرژی همراه باشد، استفاده از یک رنگ نادرست برای استایل خود، بزرگترین اشتباهی است که می‌توانیم مرتکب شویم.

 طیف‌های مختلف رنگ قرمز

آیا قرمز رنگی است که تمکیل‌کننده شماست یا از شما پیشی می‌گیرد؟

برای درک این موضوع، به‌طور‌مثال اگر در روزهایی که لباس قرمز می‌پوشید، اطرافیانتان از رنگ قرمز لباستان تعریف و تجمدید می‌کنند؛ این رنگ، رنگ شما نیست، چون اطرافیان شما فقط رنگ لباستان را دوست داشته‌اند. رنگ و تناژ مناسب به شما انرژی می‌دهد؛ رنگی است که باعث می‌شود به خودتان بگویید امروز عالی به‌نظر می‌رسید.

رنگ قرمز

از چپ به راست: جی‌جی حدید،کندال جنر و کارا دلوین

توصیه می کنم هنگام استفاده از هر طیفی از رنگ‌های اصلی، زمینه پوست خود را در‌نظر بگیرید. اکنون با کمک گرفتن از رنگ نقره‌ای، طریقه استفاده عملی را در این ارزیابی برای شما ارائه خواهم کرد.

 • اگر زمانی که بلوز، شال گردن و یا پارچه‌ای به رنگ نقره‌ای را دور گردن خود می‌گیرید، حالت خستگی یا حتی تیرگی در برخی از قسمت‌های صورت شما نمایان می‌شود، زمینه پوست شما سرد نیست.
 • و اگر هنگام انجام همان آزمایش، سرحال به‌نظر می‌رسید، پس زمینه پوست گرمی دارید.

این عملی‌ترین روش برای یافتن مناسب‌ترین رنگ قرمز برای شماست. اطلاعات دقیق‌تر را می‌توانید از مشاوران رنگ دریافت کنید.

چگونه طیف مناسب رنگ قرمز را در رژ لب پیدا کنیم؟

ساده‌ترین و ارزان‌ترین راه برای درخشان کردن صورت استفاده از رژ لب قرمز است. هنگام استفاده از رنگ قرمز در آرایش، زمینه‌ی پوست شما از اهمیت زیادی برخوردار است. شاید قبلاً تجربه خوبی در استفاده از رنگ قرمز به‌عنوان رژ لب نداشته‌اید؛ اما همه‌ی تجربه‌های قبلی خود را از ذهن پاک کنید.

رژ لب قرمز باید با تناژ پوست شما ست شود؛ درست مثل رنگ لباستان. بنابراین اگر پوستی تیره دارید از رژ لب‌های قرمز با ته‌مایه نارنجی استفاده کنید و اگر پوستتان سفید است سراغ تناژ سرخابی متمایل به قرمز بروید. کسانی که پوست متوسط دارند باید سعی کنند رژی کاملا هماهنگ با تناژ قرمز پیراهن‌شان بزنند.

در مناسبت‌ها معمولا لاک زدن و استفاده از رژ لب جزو ضروریات داشتن یک استایل زنانه جذاب محسوب می‌شود. اگر قصد دارید در این مناسبت خاص لباس قرمز بپوشید، ست کردن رنگ رژ لب و لاکتان با آن را فراموش نکنید.

رنگ مناسب قرمز در رژ لب

بررسی رنگ رگ‌های دستتان که پیش از این به آن اشاره شد، به شما کمک می‌کند رنگ قرمز مناسب را پیدا کنید.

از زیورآلات و اکسسوری‌ها استفاده کنید

قرمز رنگ دشواری به نظر می‌رسد، اما اگر همچنان طرفدار استفاده از این رنگ هستید؛ می‌توانید از آن برا رنگ اکسسوری‌های خود استفاده کنید. مانند کفش، گوشواره، کمربند، روسری و…

استفاده از اکسسوری قرمز را به زمانی محدود کنید که رنگ لباستان خنثی است؛ مثلا وقتی بلوز طوسی پوشیده‌اید یا از رنگ‌های مشکی، سفید و سرمه‌ای استفاده کرده‌اید. قرمز در کنار این رنگ‌ها ترکیب زیبایی ایجاد می‌کند.

رنگ قرمز به لطف رنگ جالب توجهی که دارد، حتی اگر به‌عنوان یک تکه لباس هم انتخاب شود بازهم جلب توجه خواهد کرد. فقط اگر طرفدار سادگی هستید به یاد داشته باشید که استفاده از یک یا دو تکه قرمز برای تغییر کافی است.

اگر در یافتن رنگ قرمز مشکل دارید، از زیورآلات و اکسسوری‌ها استفاده کنید.

علاوه‌بر‌این، می‌توانید از رنگ قرمز برای شلوار یا دامن خود استفاده کنید؛ مخصوصا در فصل بهار که نور خورشید مستقیماً به صورت شما نمی‌تابد.

می‌توانید از رنگ قرمز برای شلوار یا دامن خود استفاده کنید

هنگامی که لباسی به رنگ سیاه پوشیده‌اید و به دنبال رنگی برای ست کردن هستید؛ رنگ قرمز مناسب‌ترین گزینه می‌تواند باشد. اگر استایل خود را مشکی انتخاب کرده‌اید، می‌توانید با استفاده از یک روسری یا شال قرمز رنگ به دور گردن استایل متفاوتی داشته باشید. روسری قرمز به دور گردن در کنار رنگ قرمز سبب می‌شود استایل شما بیشتر بدرخشد.

از زیورآلات و اکسسوری‌ها استفاده کنید.

همچنین این رنگ در حیطه لباس‌های طرحدار، نقش اصلی را ایفا می‌کند؛ مخصوصا طرح پلنگی.

رنگ قرمز مناسب در حیطه لباس‌های طرحدار، نقش اصلی را ایفا می‌کند؛ مخصوصا طرح پلنگی.

اگر موقعیت خاصی پیش رو دارید و دوست دارید با پوشیدن لباس قرمز بدرخشید، استفاده از این راهنمای انتخاب رنگ قرمز مناسب را به شما پیشنهاد می‌کنم. با آرزوی روزهای پر از انرژی با رنگ قرمز، رنگ عشق …

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *