مجله سیمدخت
0

صحنه‌های فصل اول ونزدی با تاثیرات و عواقب چشمگیری برای داستان فصل دوم همراه هستند.

بازدید 32

از گذشته‌ی خاویر تا پیام مرموزی که ونزدی در صحنه پایانی دریافت کرد، به نظر می‌رسد که برخی از لحظات فصل اول ونزدی تاثیرات قابل توجهی بر داستان فصل دوم دارند.
گرچه چندین ماه از انتشار فصل اول گذشته است، اسپین‌آف پرسر و صدای خانواده آدامز همچنان موضوعی مورد اهمیت و توجه طرفداران فیلم و سریال می‌باشد و باعث تحریک هیجان‌های زیادی در مورد فصل دوم شده است. این احساس به خاطر برخی از صحنه‌هایی است که به تازگی منتشر شده‌اند و نشانه‌هایی از معماها، درگیری‌ها، تغییرات در داستان و رمزگشایی‌های بیشتری در آینده دارند. به طور مخصوص، ونزدی در صحنه پایانی متوجه می‌شود که یک شخص ناشناس به او نظارت می‌کند و همچنین تایلر را دوباره به شکل هیولایی تبدیل شده دیدیم. به طور خلاصه، در فصل دوم منتظر اتفاقات زیادی باشیم که تحت تاثیر برخی از صحنه‌های فصل اول ونزدی قرار دارند.

شرح خاویر درباره نحوه آشنایی با ونزدی و دانستن او از کجاست.

پس از نجات جان ونزدی، خاویر توضیح داد که با خطرناک کردن خود، بزرگترین لطف ونزدی در گذشته را جبران کرده است. در واقع، دختر محبوب خانواده آدامز یکبار زندگی خاویر را از آتش‌سوزی زنده‌ای نجات داده بود که در مراسم تشییع مادرخوانده‌اش اتفاق افتاد. به نظر می‌رسد که مادربزرگ ونزدی و مادرخوانده خاویر گذشته‌ای تاریک و وحشتناک را پشت سر گذاشته‌اند که هنوز هیچکس از آن آگاه نیست. ممکن است فصل دوم به بررسی عمیق‌تر این مسائل بپردازد.

گفتگوی بیانکا در مورد مادرش و جمعیت آهنگ صبحگاهی

یکی از صحنه‌ها به طور ویژه راز مهمی را برای فصل بعدی سریال تدارک دید. در اوایل فصل اول، معلوم می‌شود که مادر فراموش‌شده‌ی بیانکا بارکلی عضوی از فرقه آهنگ صبحگاهی بوده است. گیدئون، رهبر این گروه همیشه سعی داشته تا از استعدادهای بیانکا و گابریل برای جذب اعضای جدید استفاده کند، اما بیانکا سرانجام فرار می‌کند و از آکادمی نومور خارج می‌شود. متأسفانه، اطلاعات محدودی در مورد فرقه آهنگ صبحگاهی به دست آمده که به تنهایی نقش مهمی را در داستان فصل دوم نمی‌تواند ایفا کند.

گفتگوهای خاویر درباره استعدادهای ذهنی پدرش

در طول فصل اول، خاویر به مکرر اشاره کرد که پدرش، وینسنت تروپ، دارای توانایی‌های پیش‌بینی و آینده‌نگری است. این توانایی‌ها در شغل وینسنت به کار گرفته می‌شدند و باعث می‌شد که حضور او در زندگی پسرش نه چندان چشم‌گیر باشد. به عبارت دیگر، وقتی خاویر دستگیر شد و توسط پلیس بازجویی می‌شد، او با والدین ونزدی و مادر تایلر مرتبط نبود. با این حال، واقعیت این است که وینسنت با والدین ونزدی و همچنین مادر تایلر به مدرسه می‌رفت، که نشان می‌دهد توانایی‌های او ممکن است در آینده نقش مهمی داشته باشند.

تنش‌های انید با والدین گرگینه‌اش

انید به عنوان یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های فصل اول ونزدی محسوب می‌شد. او یکی از اندک گرگینه‌های آکادمی بود که به “گرگ‌زده” تبدیل نشده بود و همیشه احساس می‌کرد که دارای مواردی برای اثبات خودش است. با این حال، وقتی در مراسم آخر هفته والدین به مادرش گفت که دیگر برای او اهمیتی ندارد، با تمام نقاط ضعف و مشکلاتش مواجه شد و خودش را پذیرفت. از آنجایی که فصل اول به بررسی رابطه پیچیده و عجیب انید با مادرش پرداخته نشد، فصل دوم می‌تواند فرصت مناسبی برای روایت داستان گذشته و زمینه‌ی انید باشد.

تغییر شکل تایلر در صحنه پایانی فصل اول

بدون شک، یکی از مهمترین رویدادهای فصل اول که می‌تواند تأثیرات قابل توجهی در فصل دوم داشته باشد، تبدیل شدن تایلر در صحنه پایانی بود. اگرچه او توسط سربازان مسلح به کشوری محاصره شده بود، اما باز هم با توجه به دانش کمی که در مورد قدرت‌های تایلر داشتیم، بازگشت او امری ناپیش‌بینی بود. به علاوه، ثابت شده بود که بدون حضور خانم تورنهیل، احتمال اینکه تایلر کنترل بر قدرت‌هایش را از دست بدهد بسیار بالاست، زیرا تنها او قادر به آرام کردن تایلر بود. از این رو، احتمال تبدیل شدن تایلر به ابرشرور اصلی در فصل دوم به شدت وارد می‌شود.

جدایی ونزدی از آکادمی نومور

اولین ترم ونزدی در آکادمی نومور بسیار کوتاه بود. دلیل این کوتاهی این بود که رستاخیز جوزف کرکستون به مدرسه آسیب قابل توجهی وارد کرده بود. علاوه بر این، با توجه به اینکه مدیر ویمز و خانم تورنهیل به طور ظاهری جان خود را از دست داده‌اند، آکادمی مجبور به تعطیلی برای مدتی شد. این به این معناست که داستان فصل دوم بیشتر در خانه‌ی سنتی خانواده آدامز جریان داشته باشد تا آکادمی نومور.

گرفتن تلفن همراه از خاویر

در طول فصل اول ونزدی ثابت کرد که هیچ علاقه‌ای به فناوری مدرن ندارد. او هیچگاه از تلفن یا کامپیوتر استفاده نکرد، حتی اگر در موقعیتی بد قرار داشت. با این حال، این واقعیت که او یک تلفن همراه را به عنوان هدیه از خاویر پذیرفت، نشان می‌دهد که این موضوع در فصل دوم قراره تغییر کند. اینطور که پیداست، ونزدی رسما از شخصیتی خشک و غیرقابل تغییر به شخصیتی مدرن و منعطف تبدیل شده است.

پیام‌های مرموز ارسال شده توسط استاکر به ونزدی

در سکانس پایانی، ما شاهد این بودیم که یک فرد مرموز با ارسال چند عکس به ونزدی، اشاره‌ای به این کرد که او مدتی است به‌طور مخفیانه ونزدی را مورد نظر قرار داده است. از آنجایی که هویت این شخصیت یکی از بزرگ‌ترین رازهای سریال است، فصل دوم می‌تواند به‌طور کامل به بررسی و توضیح اهداف و هویت او اختصاص یابد.
فصل ابتدایی سریال “Wednesday” در حال حاضر بر روی شبکه نتفلیکس قابل مشاهده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *