مجله سیمدخت
0

عجیب‌ترین عتیقه‌های فروخته شده در تاریخ

بازدید 29

اگر در حال تمیز کردن اتاق زیر شیروانی خود هستید یا در حال بررسی اشیاء در مغازه‌های قدیمی و سمساری‌ها می‌باشید، حتماً از اهمیت و ارزش این عتیقه‌ها آگاه باشید. ممکن است شگفت‌زده شوید که چه چیزی می‌تواند ارزش یک نگاه دوباره را داشته باشد. برخی از این اقلام ارزش‌های فوق‌العاده‌ای دارند. در این بخش از مجله تفریحی «سیمدخت»، برای شما عزیزان لیستی از عجیب‌ترین عتیقه‌های تاریخی که تاکنون به فروش رفته‌اند را منتشر کرده‌ایم.”

بی‌عادت‌ترین و گران‌ترین عتیقه‌های مشاهده شده

نمایش عتیقه‌ها، که در سال ۱۹۷۹ در بریتانیا آغاز شد، به یک برنامه کلاسیک تبدیل شده است که با قطعات طلایی حقایق تاریخی، تماشاگران را جذب می‌کند و دانش عمیقی را در زمینه وسایل عتیقه ارائه می‌دهد. با بیش از صد قسمت، اغلب اقلامی که در این برنامه نمایش داده می‌شوند، ارزش‌های بزرگی ندارند و اغلب کمتر از ۵۰۰ دلار ارزش دارند. با این حال، آلبوم‌های ضبط کلکسیونی، ساعت‌های قدیمی و نقاشی‌های قدیمی همگی با “عتیقه‌های ارزشمند” همخوانی دارند.
گرچه هر چند وقت یکبار، یک مهمان آیتمی را معرفی می‌کند که حتی تماشاگران پایبند‌تر این برنامه را به ترتیب می‌کشاند. با گذشت چندین دهه و چندین نسخه بین‌المللی، این برنامه تلویزیونی محبوب برخوردار از موارد عجیب و غریبی شده است.
بعضی از اقلام به سادگی در نگاه اول عجیب به نظر می‌آمدند، در حالی که بعضی دیگر ارزش‌های باورنکردنی ایجاد کرده‌اند که کارشناسان عتیقه‌فروشی به آن‌ها ارزش داده‌اند. در این متن، برخی از عجیب‌ترین اقلامی که تاکنون در نمایشگاه عتیقه‌ها ظاهر شده‌اند را مورد بررسی قرار داده‌ایم، از یک نارگیل دریایی جذاب تا یک تکه کیک ۷۰ ساله از یک عروسی سلطنتی تشریح می‌کنیم.

1. تابلوی منحصر به فرد از دزدی بزرگ از قطار

ممکن است شگفت‌زده شوید که چرا یک تابلوی کثیف و پاره‌شده از بازی مونوپولی در نمایشگاه عتیقه‌ها نمایان می‌شود، اما دقیقاً این اتفاق در سال ۲۰۱۳ رخ داد، زمانی که مسئول موزه پلیس دره تیمز یک قطعه کوچک از تاریخ را به نمایش آورد. به گزارش بی‌بی‌سی وان، یک تابلوی خاص که به عنوان مدرک واقعی در محاکمه دزدی بزرگ از قطار مورد استفاده قرار می‌گرفت، در نمایشگاه ارائه شد و ارزش‌گذاری شد.
سرقت بزرگ از قطار، یک جرم مشهور بود که در سال ۱۹۶۳ در باکینگهامشایر اتفاق افتاد و ۲.۵ میلیون پوند از آن زمان سرقت شد، که در زمان خود یک جرم بی‌سابقه بود. افسانه‌ها حکایت از این دارند که سارقان در حالی که در یک خانه مزرعه مخفی بودند، بازی مونوپولی بازی می‌کردند، نه با پول مونوپولی، بلکه با پول واقعی که دزدیده بودند!
هیئت مدیره مونوپولی پس از فرار سارقان اشتباهاً بازی مونوپولی را در خانه مزرعه رها کرد و به مقامات فرصت داد تا آن را برای اثر انگشت‌گذاری تمیز کنند و یکی از افراد را شناسایی کنند. پنجاه سال بعد، بازی تخته‌ای قدیمی در نمایشگاه ظاهر شد و ارزش نسبتاً پایینی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ پوند داشت. همانطور که رادیو تایمز گفته است، علیرغم اهمیت تاریخی آن؛ تاریخ‌شناسان احساس می‌کردند که “این اشتباه است که از یک جنایت پولی به دست آید.

2. به‌نظر می‌آید کلکسیونر ها به نارگیل دریایی بزرگ علاقه دارند

“در ماه مه ۲۰۲۰، در نمایشگاه عتیقه‌جات Roadshow، یک آیتم بصری بسیار عجیب را مشاهده کردیم. در آن زمان، یک نارگیل دریایی غول‌پیکر و با لاک ظاهر شد که توسط مترو گرفتار شده بود. این نارگیل دریایی که به نام “کوکو دمر” هم شناخته می‌شود، به دلیل اندازه بزرگ و شکل خنده‌داری که به اندام‌های تناسلی انسان اشاره می‌کند، شناخته می‌شود.
نارگیل خاصی که در نمایشگاه عتیقه‌جات نمایش داده شد، دست‌ساخته بود و سطح آن صاف بوده و لبه‌ها را به دقت پرداخته بود، در حالی که اصالت و ترکیب بافت خشن‌تر را حفظ کرده بود. حدس‌ها در مورد استفاده از “کوکو دمر” به این تنگنا می‌افتاد که این آیتم فقط به عنوان یک تزیین عجیب و غریب شناخته می‌شود.
مارک آلوم، کارشناس عتیقه‌جات، در این برنامه توضیح داد: “من یک کلکشنر هستم، به معنای کلمه کلکشنر به سبک قدیمی. من ایده کابینت کنجکاوی را دوست دارم. یکی از ضروری‌ترین اقلام در یکی از آنها کوکو دمر است.”
به گفته باغ‌های گیاه‌شناسی سلطنتی، نارگیل کوکو که بومی سیشل است و به نام علمی Lodoicea maldivica شناخته می‌شود، بزرگ‌ترین دانه در جهان است و می‌تواند تا ۲۵ کیلوگرم وزن داشته باشد. این آجیل‌های عظیم قبلاً به اقیانوس‌ها پرتاب می‌شدند و به‌صورت اتفاقی در سرتاسر جهان کشف می‌شدند، اما امروزه به دلیل برداشت بیش از حد، به عنوان گونه‌ای در خطر انقراض محسوب می‌شوند.”

3. عکس های پری

به گزارش بی‌بی‌سی، در سال ۱۹۱۷، دو پسرعموی جوان با خانواده‌شان یک شوخی کوچک انجام دادند که به یکی از جعبه‌های مشهور جهانی تبدیل شد و حتی سرآرتور کانن دویل، خالق شرلوک هلمز را نیز فریب داد.
فرانسیس گریفیث، که ۹ ساله بود، و السی رایت، ۱۶ ساله، در تابستان همان سال در حیاط خانه‌شان در کوتینگلی سرگرم بازی بودند و به والدین‌شان ادعا کردند که در انتهای رودخانه پری وجود دارد. دختران با دوربین خود، چند برش کاغذ و کلاه‌ها را با چند عکس طبی شده ترکیب کردند و تصمیم گرفتند تا وجود پری‌ها را ثابت کنند.
این شوخی احمقانه، سه سال بعد به یک حادثه ملی تبدیل شد، زمانی که کانن دویل عکس‌ها را در یک مجله در دسامبر ۱۹۲۰ منتشر کرد. نویسنده به تازگی یک دوربین جدید به دختران داد و از آنها خواست تا عکس‌های بیشتری بگیرند که سپس در سال ۱۹۲۱ منتشر شد.
هرچند بسیاری از مردم نسبت به این عکس‌ها شک داشتند، اما تا سال ۱۹۸۳ بود که گریفیث و رایت رسماً اعتراف کردند که این عکس‌ها جعلی بودند. بیست و پنج سال بعد، دختر و نوه گریفیث با عکس‌های نمادین پری‌های کوتینگلی و دوربین با استعداد کانن دویل در نمایشگاه عتیقه‌جات حاضر شدند. ارزش این عکس‌ها؟ به مجموع ۲۵,۰۰۰ پوند. برای یک شوخی احمقانه از دوران کودکی، این هم چیزی نیست!

4. قسمتی از کیک عروسی چند دهه پیش از یک مراسم ازدواج سلطنتی

وقتی یک رویداد به بزرگی و تاریخی بودن یک عروسی سلطنتی پیوسته باشد، امکان ندارد دست اندرکاران را برای ایجاد یک یادگاری به خانه سرزنش کنید تا آن را در خاطر بسپارند. بسیاری از ما احتمالاً چیزی را انتخاب می‌کنیم که تاریخ انقضا ندارد. اما در سال 2015، یکی از مهمانان نمایشگاه عتیقه‌جات با یک تکه کیک اصلی عروسی ملکه الیزابت دوم در سال 1947 حاضر شد.
این تکه کیک، با وجود ظرافت آن و حالت پوسیدگی کمی که داشت، هنوز در بسته‌بندی اصلی خود بود و تقریباً 70 سال قدمت داشت. حتی “کشمش مومیایی شده” و تزئینات اصلی روی کیک هم در جعبه قرار داشت.
مهمانی که این برش کیک را به نمایش آورده بود، توضیح داد که پدربزرگش در طول مراسم عروسی بخشی از گارد افتخار بوده و نان “رویالیست سرسخت” او از خوردن این تکه کیک امتناع می‌کند. به جای آن، ترجیح می‌دهد آن را به بازدیدکنندگان و دوستان نشان دهد. تقریباً 70 سال بعد، در نمایشگاه عتیقه‌جات روادشو ارائه شد و ارزش تکه کیک عروسی سلطنتی به 1000 پوند رسید.

5. شناسایی مایع ادرار

در سال 2016، یک بطری شیشه‌ای پر از مایع مرموز که در زیر یک خانه در کورنوال به خاک سپرده شده بود، در نمایشگاه عتیقه‌جات به نمایش گذاشته شد. این وقتی که اندی مک‌کانل، متخصص شیشه، به آن برخورد کرد، بسیار هیجان‌زده شد. او تخمین زد که این بطری به دهه 1800 باز می‌گردد و علاقه‌ی خاصی به محتویات مایع داشت، اظهار کرد که “بطری‌هایی که مایع درون آن‌ها هنوز حفظ شده است، بسیار کمیاب تر هستند.”
در یک تصمیم تاسف‌بار، مک‌کانل مایعی را که در نهایت به رنگ قهوه‌ای تبدیل شده بود با سرنگ خارج کرد و آن را متذوق کرد. در آن زمان، او حدس زد که این مایع ممکن است یک نوع شراب بندری یا قرمز باشد و احتمالاً “پر از میخ‌های قدیمی زنگ‌زده” باشد. سه سال بعد، بعد از این که بطری به دانشگاه لافبورو برای تجزیه و تحلیل ارسال شد، اطلاعات واقعیت مایع اسرارآمیز به دست آمد.

مک‌کانل در حدس‌هایش در مورد ناخن‌ها دقیق بود؛ در واقع، پین‌های برنجی در مایع وجود داشت، که در نهایت به ادرار تبدیل شد. این مایع نه تنها الکل داشت بلکه شامل یک موی انسان و یک استراکود (موجودی افسانه‌ای) بود. بعید از شراب یا شراب قرمز، مشخص شد که این کوکتل به عنوان “جادوگران دم کرده” برای دفع جادوگری و هگزاها طراحی شده بود.

6. کوزه صورت گروتسک

وقتی آلوین بار، دلال عتیقه‌ها، یک کوزه عجیب و غریب را به قیمت 300 دلار خرید، احساس کرد که احتمالاً بیشترین مبلغ ممکن را پرداخت کرده است. او کوزه را که با “لایه‌ای از کاه و خاک و مدفوع مرغ” پوشانده شده بود، در انباری به هنگام فروش ملک کشف کرد، اما به یاد آورد که در مورد کوزه چیزی او را به تردید انداخته بود. زمانی که او در نمایشگاه عتیقه‌ها با این قطعه منحصر به فرد که اکنون به “کوزه صورت گروتسک” معروف است، روبرو شد، ارزش واقعی آن بی‌گناه به 30 تا 50 هزار دلار تخمین زده شد.
اما داستان کوزه صورت گروتسک دومین پیچش جالبی دارد. چند ماه پس از پخش این قسمت، برنامه با کسی تماس گرفت که ریشه واقعی کوزه را می‌شناخت. این چیزی بود که ارزیاب فرض می‌کرد که یک “اثر هنری منحصر به فرد از سواحل اقیانوس اطلس میانه در آمریکای قرن نوزدهم” است، در واقع یک پروژه مدرسه ای از یک دبیرستان در اورگان در دهه 1970 بود.
بتسی سول کوزه صورت گروتسک را برای کلاس سرامیک خود بدون اطلاع از سبک هنری که ارزیاب اشتباهاً فکر می‌کرد بخشی از آن است، ساخت. سپس ارزش این قطعه به حدود 3000 تا 5000 دلار تخمین زده شد. با این حال، آلوین بار به دلیل این که علاقه‌مند به این کوزه بود و نه به مقدار پول، ناامید نشد و حتی پیشنهاد خرید قطعات دیگر سول را ارائه داد و گفت: “وقتی 30 تا 50 هزار دلار بود، من از آن خشمگین بودم، چرا که چه کسی نیاز دارد تا 30 تا 50 هزار دلار در خانه‌اش داشته باشد؟ میز من هست و من این کوزه را دوست دارم.”

7.یک جعبه شکلات قدیمی به مدت صد سال، مناسب برای یک ملکه

وقتی کسی چیزی که تنها با چند پوند خریداری کرده‌است، به ارزش 500 پوند برسد، همواره واقعاً شگفت‌انگیز است. به گزارش دیلی اکسپرس، یک جعبه شکلات بزرگ و دقیق که در سال 2019 در نمایشگاه عتیقه‌جات به نمایش گذاشته شد، توسط مهمان و مادرش در دوران جمع‌آوری کمک‌های مالی در دهه 1970 به دست آمد. هزینه ورود به این رویداد 1 پوند بود و بلیط قرعه‌کشی آن 5 پوند بود، که در سال 76 ارزش قابل توجهی داشته است.
مشخص شد که این جعبه شکلات در واقعیت به ملکه ویکتوریا در دهه 1870 تعلق داشته است. وقتی جعبه خالی شد، او آن را به همسر ارباب‌خانه داد و در آن زمان خانواده باقی‌مانده تا حدود 100 سال بعد دوباره در یک قرعه‌کشی برای جمع‌آوری کمک‌های مالی ظاهر شد!
اگرچه هیچ شکلاتی با قدمت یک قرن باقی نمانده بود، هیلاری ری، متخصص عتیقه‌جات، تخمین زد که با توجه به افزایش علاقه به ملکه ویکتوریا و خانواده سلطنتی، اگر این جعبه شکلات پیچیده به حراج برسد، حداقل به قیمت 500 پوند به فروش می‌رسد. افزایش ارزش آن مالک را شگفت‌زده کرد. او فکر می‌کرد ارزش آن بیش از 50 پوند نباشد، اما عشق و علاقه او به این جعبه بیشتر از هر تمایلی به دریافت 500 پوند اضافی بود، و او تصمیم گرفت آن را نگه دارد.

8. کوزه جغد آزی

یکی از قطعات ماندگاری که در برنامه نمایش عتیقه‌های بی‌بی‌سی به نمایش گذاشته شد، یک کوزه سرامیکی به نظر بی‌اهمیتی بود که در نهایت ارزش بیش از 20000 پوند داشت! به گزارش دیلی میل، مالک جغد، که هیچ اطلاعی از نحوه ورود آن به خانواده نداشت، به طور تصادفی با این جواهر ارزشمند با اتوبوس به محل نمایش رفت، اما در راه بازگشت توسط دو پلیس همراهی شد.
این جغد که بعداً به نام “اوزی جغد” شناخته شد، در اصل برای نوشیدن طراحی شده بود و دارای بدنه‌ای توخالی به عنوان یک کوزه و سری قابل جابجایی به عنوان یک فنجان بود. این جغد، که توسط هنری ساندون، متخصص سفال و چینی، بررسی شد، به دلیل وضعیت نادرش به عنوان یک جواهر استافوردشایر شناخته شد و هیجان زیادی به همراه داشت.
این قطعه در نهایت یکی از نقدهای معتبرترین در طول دوره حرفه‌ای هنری او خواهد بود، و این متخصص حتی کیک تولد “اوزی جغد” را برای جشن 80 سالگی‌اش تهیه کرد!
در طی نمایش، ساندون ارزشی تقریباً 20000 پوندی به اوزی جغد اختصاص داد و سپس این قطعه سفالی نایاب به قیمت 22000 پوند به یک موزه و گالری هنری سفال فروخته شد. به گفته موزه‌های استوک-ان-ترنت، علاوه بر اینکه این اثر هنری برای عموم قابل مشاهده است، این فروش به منظور حمایت از پنج یتیم از سراسر جهان نیز مفید بود، و مالک از این پول برای “حمایت از پنج یتیم از سراسر جهان” استفاده کرد.

9. فنجان کرگدن چینی

یکی از مجموعه‌های بسیار ارزشمندی که در نمایشگاه عتیقه‌ها نمایش داده می‌شود، ناشی از کنجکاوی یک مرد تولسا در طول سفر خود به باث، انگلستان، به وجود آمد. در اوایل دهه 1970، او بیشترین بودجه سفر خود را برای خرید یک فنجان شاخ کرگدن با قیمت 500 دلار صرف کرده بود که در یک فروشگاه عتیقه‌فروشی به آن برخورد کرد. چنین فنجان‌هایی در چین به منظور مراسم تشریفاتی تولید می‌شدند.
با توجه به علاقه او، جمع‌آوری فنجان‌های عتیقه به یک علاقه شخصی تبدیل شد. چند دهه و بیش از 5000 دلار بعد، مجموعه‌ی فنجان‌های لیز کردن کرگدن چینی او از اواخر قرن هفدهم تا اوایل قرن هجدهم ارزشی بسیار بزرگ در نمایشگاه داشت و بین 1 تا 1.5 میلیون دلار به فروش رفت.
بخشی از دلیل ارزش بالای این مجموعه به دلیل نادر بودن شاخ کرگدن بود که به علت وضعیت فعلی کرگدن به عنوان یک گونه در خطر انقراض تلقی می‌شد. علاوه بر این، بازار هنر چین نیز در آن زمان در حال رشد بود، زیرا افراد زیادی در چین تلاش می‌کردند تا اشیاء مهم برای خود را بازخرید کنند. به این ترتیب، قبل از اینکه متوجه شود، مردی که به طور ناگهانی یک فنجان شاخ کرگدن را در سفری خریداری کرده بود، صاحب یک مجموعه کمیاب به ارزش میلیون دلاری شد.

10. دندان مصنوعی از قرن نوزدهم

در مدت ده سالی که کارشناس جان فاستر در نمایشگاه عتیقه‌ها حضور داشت، یک چیزی وجود داشت که همواره تمنا می‌کرد آن را مشاهده کند: یک دندان مصنوعی. مجموعه‌ای که او در سال 2017 به دست آورد، از نوع‌های نادری برخوردار بود. این مجموعه دندان‌های مصنوعی شامل دندان‌های چینی، یک صفحه طلا، فنر و سنجاق بود، احتمالاً متعلق به یک شخص بی‌دندان و ثروتمند بود.
منشاء واقعی این دندان‌های مصنوعی مرموز بود، مهمانی که آنها را به نمایش آورده بود، تنها می‌دانست که پدرش آنها را به‌طور تصادفی در ته جعبه‌ی آشغالی که در نمایشگاه تنها خریده بود، پیدا کرده است. با یک نگاه سریع، فاستر تنها پنج سال پیش از این حدس زد که مجموعه به سال‌های ۱۸۴۵ تا ۱۸۵۵ برمی‌گردد.
با توجه به نادر بودن دندان‌های چینی، این مجموعه دندان‌های مصنوعی ارزشی بین ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ پوند داشت! اینکه آیا کسی واقعاً می‌تواند از دندان‌های بیش از ۱۵۰ سال استفاده کند یا خیر، سوالی جذاب است، اما قطعاً برای یک چیزی که کسی به‌طور تصادفی با چند پوند در نمایشگاه خریداری کرده بود، ارزش قابل توجهی داشت.

11. یک عروسک خرس با اهمیت معادل اندازه کشتی تایتانیک

همانطور که امروزه عروسک‌های خرس به عنوان یک شیوه پرطرفدار برای بازی و تزیین شده‌اند، تصور امتیاز یک عروسک خرس کهنه به ارزش صدها هزار دلار چالش‌برانگیز است. با این حال، همین موضوع رخ داد وقتی یک خرس سیاه با موهای موهر از تولیدات معروف شرکت آلمانی اسباب‌بازی Steiff در نمایشگاه عتیقه‌جات در رودشو در سال 2005 ارزیابی شد.
قیمت عجیب و غریب این عروسک به دلیل کمیابی و اهمیتی که برای یادآوری قربانیان غرق شدن کشتی تایتانیک در دهه 1910 داشت، به بالاترین ارتفاع می‌رسد. این خرس به نام “خرس عزادار تایتانیک” شناخته می‌شود. بر اساس اظهارات فردی به نام فرد-بِر، می‌دانیم که از سال 1912 تا 1919 تنها 655 عدد از این خرس‌های عزادار با موهر بلند تولید شده‌اند و تنها 1608 عدد از خرس‌های عزادار با مخمل کوتاه در سال 1912 تولید شده‌اند.
یک مجموعه معروف و نادر در دنیای اسباب‌بازی به نام سونیا بگز، پیش از اینکه متوجه ارزش 200 هزار دلاری این خرس شود، 40 هزار دلار استرالیا برای خرید آن پرداخت کرده بود. اما حتی این مبلغ زیاد شگفت‌انگیز، حداکثر ارزش ممکن برای این عروسک نبود.
“عروسک‌های مشابه به تایتانیک بسته به شرایطشان تا حدود 500000 دلار در حراج به فروش می‌رسیدند.” در حالی که خاطرات کودکی با یک حیوان عروسکی به قیمت ناچیزی ارتباط دارند، جالب است که بفهمیم یک خرس عروسکی ساده می‌تواند ارزش نیم میلیون دلار داشته باشد!

12.مقداری نقره مخفی در جعبه‌های کفش

وقتی ریچارد هابز در سال 1993 با یک کیسه از اشیاء نقره‌ای تصادفی در نمایشگاه عتیقه‌جات حاضر شد، اصلاً برای چنین وقتی آمادگی نداشت. وی و خانواده‌اش از نظر مالی با مشکلاتی روبرو بودند. اما به زودی متوجه شدند که زندگی‌شان دچار تغییراتی شده است، زیرا تصمیم وی برای آوردن مجموعه‌ای از اشیاء نقره‌ای که پدرش “زیر تخت و در جعبه‌های کفش نهفته بود” را با خود به همراه داشت.
انباشت نقره خانواده در نهایت یکی از مهم‌ترین کشف‌های عتیقه‌ها به حساب می‌آید. یان پیکفورد، متخصص نقره، به یادآوری آن روز، توصیف می‌کند که چگونه در روز کریسمس مثل یک کودک، در حال مطالعه نقره‌ها بود و شادی می‌کرد. واقعیت تکان‌دهنده این بود که یکی از اشیاء احتمالاً یک فنجان مزه شراب بود که مربوط به سال 1607 در دوران حکومت جیمز اول بوده است.
یک فنجان با طرح سر گوزن هم جزو این مجموعه بود و در مجموع، ارزش این مجموعه به 250,000 پوند می‌رسید که هابز و مادرش بعداً آن را با قیمت 350,000 پوند به فروش رساندند.

و در پایان

اگر احتمال دارید یک شیء با ارزش مثل یک مجسمه عتیقه دارید، همیشه ایده خوبی است که یک ارزیابی دقیق مجدد انجام دهید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *