مجله سیمدخت
0

استفاده از نانوذرات آنتی‌بیوتیک در درمان سل!

The use of antibiotic nanoparticles in the treatment of tuberculosis!
بازدید 33

تیم تحقیقاتی از دانشگاه ایالتی سائوپائولو، عملکرد نانوذرات حاوی آنتی‌بیوتیک و دیگر ترکیبات ضدمیکروب را مورد بررسی قرار دادند.

تحقیقات نشان داده‌اند که نانوذرات حاوی آنتی‌بیوتیک و دیگر ترکیبات ضدمیکروب به‌طور مؤثری بر روی سلول‌های آلوده به باسیل، که عامل ایجاد سل است، تأثیرگذار هستند. این تکنولوژی با هزینه کم، شامل نانوذرات حاوی آنتی‌بیوتیک و ترکیبات ضدمیکروبی دیگر، قابل استفاده در مبارزه با عفونت‌های باکتریایی از جمله سل می‌باشد.

به گزارش ایسنا، نتایج پژوهش انجام شده توسط محققان دانشگاه ایالتی سائوپائولو (UNESP) در برزیل، در یک مقاله، در نشریه Carbohydrate Polymers به چاپ رسیده است. این مقاله نشان داده است که استفاده از راهبرد نانویی مورد بررسی می‌تواند برای مقابله با مقاومت باکتریایی چند دارویی مؤثر باشد.

به گفته وزارت بهداشت برزیل، در سال ۲۰۲۲ تعداد حدود ۷۸,۰۰۰ مورد سل شناسایی و گزارش شده است که نشان دهنده افزایش ۵ درصدی آمار ابتلا نسبت به سال گذشته بوده و برزیل بیشترین تعداد موارد سل را در قاره آمریکا بخود اختصاص داده است. همچنین، علاوه بر افزایش تعداد مبتلایان، تعداد موارد مرتبط با سویه‌های مقاوم چند دارویی در برابر نیز رو به افزایش است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *