مجله سیمدخت
0

این 4 آلت‌کوین با قدرت خود رکود بیت‌کوین را نادیده می‌گیرند!

این 4 آلت‌کوین با قدرت خود رکود بیت‌کوین را نادیده می‌گیرند!
بازدید 11

طی هفته گذشته، بیت کوین (BTC) نتوانست روند بهبودی خود را حفظ کند، که نشان می‌دهد خرس‌ها هنوز اقدامات فروش گسترده‌ای را در زمان افزایش قیمت انجام می‌دهند. تحلیلگران بیان می‌کنند که هر چه قیمت بیت کوین به سطح ۶۰ هزار دلار نزدیک‌تر می‌شود، احتمال شکست این سطح و آغاز یک روند نزولی افزایش می‌یابد.

با این وجود، تحلیلگران همچنان نسبت به عملکرد قیمت در دوره پس از هاوینگ خوش‌بین هستند. بر اساس گفته‌های تیموتی پترسون، بنیانگذار و مدیر سرمایه‌گذاری شرکت Cane Island Alternative Advisors، قیمت بیت کوین ممکن است طی ۹ ماه آینده به میزان ۱۷۵ هزار تا ۳۵۰ هزار دلار ارتقا یابد. وی در یک پست در پلتفرم X هشدار داد که بازار صعودی در ژانویه ۲۰۲۵ به پایان می‌رسد.

هرچند روند جانبی قیمت بیت کوین وجود دارد، اما موسسات مالی سنتی همچنان در حال افزودن این ارز دیجیتال به سبد دارایی‌های خود هستند. جی‌پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) و ولز فارگو (Wells Fargo) اخیراً از اضافه شدن این ارز دیجیتال به دارایی‌های تحت مدیریت خود گزارش داده‌اند.

سوالی که اکنون مطرح است این است که آیا روند جانبی بیت کوین، باعث افزایش علاقه معامله‌گران به آلت‌کوین‌ها خواهد شد؟ در این راستا، ما قصد داریم نمودار ۵ ارز دیجیتالی را که عملکردی امیدوارکننده از خود نشان داده‌اند، مورد بررسی قرار دهیم.

بیت کوین

گاوها با موفقیت از سطح ۵۹۶۰۰ دلار دفاع کردند، اما قادر به رساندن قیمت به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۲۶۵۰ دلار) نبودند.

شیب منفی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی، نشان‌دهنده برتری فروشندگان است. در صورت شکستن حمایت ۵۹۶۰۰ دلار، جفت ارز BTC/USDT ممکن است سطح ۵۶۵۵۲ دلار را دوباره آزمایش کند. انتظار می‌رود که این سطح بازخرید کنندگان را جذب کند، اما در صورت برتری خرس‌ها، این جفت ارز ممکن است تا سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی در ۵۴۲۹۸ دلار کاهش یابد.

این 4 آلت‌کوین با قدرت خود رکود بیت‌کوین را نادیده می‌گیرند!

اگر گاوها می‌خواهند از نزول جلوگیری کنند، باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه نگه دارند. در این صورت، این جفت ارز ممکن است تا ۶۷۲۵۰ دلار افزایش یابد. اگر خریداران قادر به غلبه بر این مقاومت باشند، یک رالی جدید تا ۷۳۷۷۷ دلار آغاز خواهد شد.

تن‌کوین

تن‌کوین (TON) در تالش است تا بر مقاومت ۷.۲۳ دلار غلبه کند، اما خرس‌ها همچنان به صورت گسترده در حال فعالیت هستند.

تنها نکته مثبت به نفع گاوها این است که آنها اجازه نداده‌اند قیمت زیاد از سطح ۷.۲۳ دلار فاصله بگیرد، که این موضوع احتمال شکست این مقاومت را افزایش داده است. در صورت غلبه بر این مقاومت، جفت ارز TON/USDT ممکن است تا ۷.۶۷ دلار افزایش یابد.

این 4 آلت‌کوین با قدرت خود رکود بیت‌کوین را نادیده می‌گیرند!

از یک سو، مهم‌ترین حمایت در صورت نزول قیمت، خطوط میانگین متحرک هستند. از دست رفتن این حمایت‌ها به این معنی است که قیمت ممکن است به مدت چند روز در محدوده ۴.۷۲ تا ۷.۶۷ دلار به صورت جانبی نوسان کند.

رندر

در تاریخ ۵ می، قیمت رندر (RNDR) موفق به شکستن مقاومت میانگین‌های متحرک شد و نشان داد که فاز اصلاح آن احتمالا به پایان رسیده است.

خرس‌ها تاکید دارند که بهبود قیمت در نزدیکی مقاومت ۱۲ دلار متوقف شود، اما گاوها همچنان با فعالیت فشرده‌ای در حال خرید در زمان افت قیمت هستند. خطوط میانگین متحرک یک تقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند و اندیکاتور RSI نیز در محدوده مثبت واقع شده است که نشان می‌دهد گاوها کنترل بازار را در اختیار دارند.

این 4 آلت‌کوین با قدرت خود رکود بیت‌کوین را نادیده می‌گیرند!

اگر قیمت به سطح فعلی افزایش یابد یا توسط میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۹.۵۹ دلار) حمایت شود، احتمال افزایش قیمت به بالای ۱۲ دلار تقویت خواهد شد. در این صورت، جفت ارز RNDR/USDT ممکن است به ۱۳.۸۳ دلار برسد. این دیدگاه خوش‌بینانه در صورت کاهش قیمت و شکستن حمایت خطوط میانگین متحرک، در کوتاه‌مدت باطل خواهد شد.

پپه

طی چند روز گذشته، قیمت پپه‌کوین (PEPE) به طور پیوسته بهبود یافته است که نشان‌دهنده خرید پایدار در سطوح پایین‌تر است.

قیمت در این مدت یک الگوی سر و شانه معکوس را تشکیل داده که با شکست و بسته شدن کندل بالای سطح ۰.۰۰۰۰۰۹۲ دلار تکمیل خواهد شد. اگر خریداران قیمت را بالاتر از خط گردن حفظ کنند، جفت ارز PEPE/USDT می‌تواند روند صعودی خود را از سر بگیرد. هدف این الگو، سطح ۰.۰۰۰۰۱۴۵ دلار است.

این 4 آلت‌کوین با قدرت خود رکود بیت‌کوین را نادیده می‌گیرند!

آرویو

خطوط میانگین متحرک احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی در هنگام اصلاح قیمت عمل خواهند کرد. در صورت شکستن این حمایت‌ها و در ادامه حمایت ۰.۰۰۰۰۰۶۰ دلار، سناریوی صعودی باطل خواهد شد.

این 4 آلت‌کوین با قدرت خود رکود بیت‌کوین را نادیده می‌گیرند!

در چند روز گذشته، آرویو (AR) به دنبال افزایش تقاضا، تجربه کردن صعودی تدریجی است. شیب مثبت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۳۶ دلار) و قرارگیری اندیکاتور RSI بالای سطح ۶۱ نشان می‌دهد که گاوها کنترل بازار را در دست دارند. در حال حاضر، جفت ارز AR/USDT می‌تواند تا مقاومت ۴۷.۵۱ دلار صعود کند. اگر گاوها موفق به رسیدن قیمت به بالای این مقاومت شوند، احتمالاً یک رالی جدید تا ۵۲ دلار و سپس به ۶۸ دلار آغاز خواهد شد.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و حمایت میانگین‌های متحرک را بشکند، این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد و خرس‌ها قیمت را به ۲۶.۵ دلار خواهند رساند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *