مجله سیمدخت
0

ترکیه در میان پنج کشور پربازدید جهان!

ترکیه در میان پنج کشور پربازدید جهان!
بازدید 20

ترکیه، پنجمین کشور پربازدید جهان است که در پنج ماه اول سال ۲۰۲۴، با جذب حدود ۱۸ میلیون گردشگر، رکورد جدیدی در صنعت گردشگری به ثبت رسانده است.

آمار نشان می‌دهد که بیشترین گردشگران وارد شده به ترکیه از کشورهای آلمان، روسیه و ایران بوده‌اند.

وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه اعلام کرده که بر اساس آمار منتشر شده در رسانه‌های محلی، این کشور در بازه زمانی از ژانویه تا می ۲۰۲۴، میزبان ۱۷.۸۱ میلیون گردشگر بوده است.

در طی پنج ماه نخست سال ۲۰۲۴، تعداد بازدیدکنندگان یا گردشگران خارجی این کشور به ۱۵.۷۸ میلیون نفر افزایش یافته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل، یعنی با افزایش ۱۲.۴۷ درصد، روبرو بوده است.

همچنین، ۲ میلیون و ۲۴ هزار و ۸۶۵ شهروند ترک مقیم خارج از کشور، در این مدت به ترکیه سفر کرده‌اند که به ترتیب، مجموع گردشگران و بازدیدکنندگان این کشور را به ۱۷ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۷۸ نفر می‌رساند.

در بین کشورهایی که بیشترین تعداد بازدیدکننده را در این پنج ماه به ترکیه داشته اند، آلمان با ۱.۱۲ میلیون مسافر و افزایش ۱۶.۲ درصد، در رتبه اول قرار دارد.

روسیه با ۱.۰۸ میلیون بازدیدکننده در جایگاه دوم و ایران با ۹۴۶ هزار و ۴۳۷ بازدیدکننده و افزایش ۵۱.۷۸ درصد، رتبه سوم را به خود اختصاص داده‌اند.

در ادامه کشورهای دیگری مانند بلغارستان و بریتانیا به ترتیب، بیشترین تعداد بازدیدکننده را از ترکیه داشتند.

وزارت فرهنگ و گردشگری اعلام کرد که در ماه می سال ۲۰۲۴، تعداد بازدیدکنندگان و مسافران خارجی کشور به ۵.۱۳ میلیون نفر رسیده است که نسبت به ماه مشابه سال گذشته، ۱۴ درصد افزایش داشته است.

روسیه با ۷۳۹,۱۷۰ بازدیدکننده و افزایش ۱۵.۳۲ درصد، در صدر لیست کشورهایی قرار دارد که بیشترین تعداد بازدیدکننده را به ترکیه ارسال کرده‌اند.

آلمان با ۷۲۹,۵۰۵ بازدیدکننده و افزایش ۱۸.۱۲ درصد، در رتبه دوم قرار دارد، در حالی که بریتانیا با ۵۵۰,۵۹۲ بازدیدکننده و افزایش ۲۱.۶۲ درصد، در رتبه سوم قرار دارد. بلغارستان و لهستان نیز در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

بنا به گزارش وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه، شهر استانبول در پنج ماه اول سال ۲۰۲۴ عملکرد بسیار خوبی داشته است.

بر اساس این گزارش، استانبول در این مدت میزبان ۶.۹۲ میلیون بازدیدکننده خارجی بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل، با یک افزایش ۱۰.۳۱ درصدی مواجه بوده است.

به علاوه، در ماه می، این شهر با پذیرش ۱.۶۸ میلیون بازدیدکننده خارجی، افزایش ۱۱.۴۸ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل داشته است.

کشورهایی نظیر روسیه، آلمان، ایالات متحده آمریکا، ایران، بریتانیا و فرانسه به ترتیب دارای سهم قابل توجهی از گردشگری در استانبول در ماه گذشته بوده‌اند.

به تحلیل‌های اخیر سازمان جهانی گردشگری نیز، ترکیه در سال ۲۰۲۳ با جذب بیش از ۵۵ میلیون گردشگر، رتبه پنجم کشورهای پربازدیدکننده جهان را پس از فرانسه، اسپانیا، آمریکا و ایتالیا به دست آورده است.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید