مجله سیمدخت
0

بریتانیا استیبل کوین‌های بدون پشتوانه را ممنوع می‌کند

بریتانیا استیبل کوین‌های بدون پشتوانه را ممنوع می‌کند
بازدید 29

استیبل کوین‌هایی که پشتوانه‌ی آن‌ها ارز فیات نیست، مجاز به ورود به زنجیره‌ی پرداخت بریتانیا نخواهند داشت. دولت بریتانیا برنامه‌های خود را برای تنظیم مقررات استیبل کوین‌های دارای پشتوانه‌ی ارز فیات به‌روز کرده است. هدف این سند، که در تاریخ ۳۰ اکتبر منتشر شد، تسهیل و تنظیم استفاده از استیبل کوین‌های دارای پشتیبانی فیات در زنجیره‌های پرداخت بریتانیا است.

براساس این سند دولتی، وزارت خزانه‌داری در نظر دارد تا سال ۲۰۲۴ یک قانون خاص را به مجلس معرفی کند که مقررات مرتبط با استیبل کوین‌های دارای پشتوانه‌ی ارز فیات را تحت نظر اداره‌ی رفتار مالی (FCA) قرار دهد.

وزارت خزانه‌داری بریتانیا دارای قصد است که شرکت‌های محلی تعدیل‌دهنده‌ی پرداخت که مطابق نظریه‌ی FCA (مرکز رفتار مالی) مجازند، مسئول اطمینان از مطابقت استیبل کوین‌های خارجی با استانداردهای داخلی را تعیین کند.

استیبل کوین‌های بدون پشتوانه‌ی فیات، از جمله استیبل کوین‌های الگوریتمی، اجازه‌ی ورود به زنجیره‌های پرداخت تنظیم‌شده در بریتانیا را نخواهند داشت. این سند مستقیماً ممنوعیتی اعمال نمی‌کند، اما حق را برای خود محفوظ می‌کند تا تراکنش‌ها بدون نظارت باقی بمانند و خزانه‌داری آن‌ها را مشمول همان الزامات دارایی‌های رمزنگاری بدون پشتوانه می‌داند.

به گزارش کوین‌تلگراف، FCA اختیار دارد تا از صادرکنندگان استیبل کوین‌های استاندارد بخواهد تا همه‌ی صندوق‌های ذخیره را در جایی که از نظر قانون مورد اعتماد است نگه دارند. شرایط اعتماد در قوانین FCA شامل تعهدات بازخرید در صورت شکست شرکت مشخص خواهد شد. در صورتی که شرکت انهدام شود، استیبل کوین‌هایی که در بریتانیا صادر شده‌اند، ممکن است به مواجهه با رویه‌های تحت قانون ورشکستگی سال ۱۸۹۶ برسند.

چارچوب مرکزی برای انواع رمزارزها در ژوئن ۲۰۲۳ به‌عنوان قانون خدمات مالی و بازارها در مجلس اتاق عالی پارلمان بریتانیا به‌ تصویب رسید. این سند وزارت خزانه‌داری به این لایحه اشاره دارد و آن را FCMA 2023 می‌نامد. براساس این چارچوب، وزارت خزانه‌داری، بانک انگلستان و FCA اختیارات خود را برای تنظیم ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها دریافت کرده‌اند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *