مجله سیمدخت
0

از کرم ضد آفتاب جدید استفاده کنید!

از کرم ضد آفتاب جدید استفاده کنید!
بازدید 39

با ورود فصل تابستان، بسیاری از افراد به دنبال استفاده از کرم‌های ضدآفتابی هستند که از سال گذشته باقی مانده‌اند. اما به نظر کارشناسان، این اقدام ممکن است خطرات خاصی را به همراه داشته باشد.

آغاز تابستان و افزایش دمای هوا، بسیاری را به حمام آفتاب وسوسه می‌کند، اما اگر این کار بدون رعایت احتیاطات لازم انجام شود، ممکن است خطراتی به همراه داشته باشد. به همین دلیل استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار ضروری است.

کارشناسان بیان می‌کنند که این نوع محافظت باید در طول سال، حتی در فصل‌های دیگر به جز تابستان، انجام شود، زیرا اشعه ماوراء بنفش برای پوست مضر است.

از سوی دیگر، با افزایش استفاده از ضدآفتاب‌ها در سال‌های اخیر و افزایش آگاهی در مورد اهمیت آنها، همچنان برخی از افراد به درستی از آنها استفاده نمی‌کنند.

سونیا گالیانو، داروساز و عضو هیئت علمی داروسازی در کالج رسمی داروسازان آویلا، توضیح می‌دهد که کرم ضدآفتاب باید به مقدار زیاد و به طور یکنواخت، حداقل ۳۰ دقیقه قبل از برخورد با نور خورشید، بر روی پوست تمیز و خشک مالیده شود.

میزان مصرفی کرم ضد آفتاب چقدر است؟از کرم ضد آفتاب جدید استفاده کنید!

ایده آل این است که برای هر دو ساعت، دو میلی‌گرم کرم را در هر سانتی‌متر مربع از پوست استفاده کنید، این توصیه به دیدگاه علمی استوار است.

خانم گالیانو برای توضیح بیشتر از این اصطلاح “قانون دو انگشت” استفاده می‌کند: برای استفاده از این مقدار، باید مقدار کرمی را که به اندازه دو انگشت میانی دست می‌آید، روی صورت خود کاملاً بمالید. برای استفاده از کرم بر روی بازوها و شانه‌ها، نیز باید دوباره مقداری که به اندازه دو انگشت می‌آید را برداشته و بمالید. این فرآیند چهار بار برای بدن (دو بار برای تن و دو بار برای پاها) تکرار می‌شود.

روزانه چند بار نیاز یه استفاده از کرم ضد آفتاب داریم؟از کرم ضد آفتاب جدید استفاده کنید!

در بسیاری از مواقع، استفاده یک باره از کرم ضدآفتاب برای افرادی که در حمام آفتاب می‌گیرند یا در کنار ساحل هستند، کافی نیست. زیرا آب دریا یا حتی عرق بدن می‌تواند باعث کاهش اثربخشی این کرم‌ها شود. خانم گالیانو تأکید دارد که برای حفظ موثریت کرم‌های ضدآفتاب، باید هر دو ساعت و پس از هر تماس با آب یا در صورت تعریق زیاد، مجدداً این کرم‌ها را بر روی بدن بزنید.

مفهوم فاکتور محافظ (SPF) در کرم های ضد آفتاب چیست؟

کرم‌های آفتاب با اعداد مختلفی شناسایی می‌شوند که هر کدام معنای خاصی دارند.

برای مثال، اس‌پی‌اف ۳۰ تا ۵۰ افراد را برای مدت طولانی‌تری در مقابل نور خورشید حفاظت می‌دهد. ضریب حفاظتی ۳۰ به اندازه‌ای است که بیش از حدود ۳۰۰ دقیقه، یعنی پنج ساعت، پوست را محافظت می‌کند.

با این حال، این نمی‌یابد که می‌توان بدون نگرانی به مدت پنج ساعت از یک بار کرم زدن برای حفاظت استفاده کرد. وقتی که پوست با آب یا عرق زیاد در تماس باشد، بهتر است که کرم محافظتی خود را هر ۵ ساعت یکبار مجدداً به کار ببریم.

آیا مجاز به استفاده از کرم ضد آفتاب سال قبل هستیم؟

مانند سایر محصولات، کرم‌های ضد آفتاب هم دارای تاریخ انقضا هستند.

اگر قبلاً درب آنها را باز کرده یا استفاده کرده‌ایم، باید از استفاده مجدد آنها خودداری کنیم. خانم گالیانو به یورونیوز اظهار می‌کند که کرم‌های ضد آفتاب حدود یکسال پس از باز شدن خود، از کار افتاده و کارآیی آنها به دلیل تابش نور خورشید و دماهای بالا کاهش می‌یابد. همچنین، آلودگی میکروبی نیز ممکن است بر روی پوست ما تأثیر بگذارد.

 کرم ضد آفتاب خود را کجا دور بریزیم؟

ما باید از کرم‌های منقضی شده یا کرم‌های سال پیش خلاص شویم، اما آیا می‌توانیم آنها را در سطل زباله بیندازیم؟ این محصولات ممکن است وقتی که ارگانیک دوستدار محیط زیست نباشند، برای محیط زیست آسیب‌زا باشند. بنابراین، هنگام دور انداختن آنها باید از دستورالعمل‌های مربوط پیروی کنیم.

به عنوان مثال، اگر بسته‌بندی آنها پلاستیکی است، باید آن را در میان زباله‌های پلاستیکی قرار دهیم. اگر ظرف آنها شیشه‌ای است، باید آن را در کنار ظروف شیشه‌ای دور بیندازیم. اما اگر داخل آنها هنوز کرم باقی مانده باشد، باید باقیمانده آن را در سطل زباله‌ای انداخت که به تصفیه‌خانه‌ها منتقل شود.

اگر شما هم بدنبال پیدا کردن برندهای مناسب برای کرم ضد آفتاب هستید پست 6 تا از بهترین ضد آفتاب های فرانسوی برای شما مفید خواهد بود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیشتر بخوانید