مجله سیمدخت
0

دیدار از گودال‌های طبیعی مکزیک با تور مجازی

دیدار از گودال‌های طبیعی مکزیک با تور مجازی
بازدید 70

گودال‌های سنوت به عنوان یکی از مکان‌های پنهان و پر از اسرار کره‌ی زمین شناخته می‌شوند، که در گذشته، اقوام مایا آن‌ها را به عنوان دروازه‌ای به دنیای مردگان تصور می‌کردند.

به نظر می‌رسد مردم تمدن مایا در دوران باستان، دانش درباره‌ی ورود به جهان مردگان را داشتند. بر اساس افسانه‌های آن‌ها، هر زمان که یک غار آهکی در اعماق آب‌های زیرزمینی فرو می‌رفت، دروازه‌ای به دنیای دیگر باز می‌شد. این چاه‌های طبیعی که با آب پر شده‌اند، به نام “سنوت” شناخته می‌شوند. با ما همراه شوید تا از طریق تور مجازی این چاه‌های اسرارآمیز را ببینید.

یکی از مشهورترین سنوت‌های مکزیک در نزدیکی “چیچین‌ایتزا” واقع شده است که با نام “سنوت مقدس” شناخته می‌شود. مردم مایای باستان، به منظور پرستش خدایان و ارائه قربانی، اشیاء و حتی انسان‌های بسیاری را درون این گودال فراهم کردند. سنوت مقدس دارای عرضی بالغ بر ۶۰ متر است.

امروزه، سنوت‌ها مورد توجه جغرافی‌دانان، زمین‌شناسان و حتی گردشگران قرار گرفته اند. دنیای زیر آب در این گودال‌های اسرارآمیز، تازه‌ای بی‌نظیر دارد. غارهای آبی شبه‌جزیره «یوکاتان» به ویژگی‌ها و شکوه خاص خودشان مشهورند؛

به همین دلیل، غواصان به ویژه به آن‌ها علاقه‌مند هستند. شرایط زمین‌شناسی خاص این غارها، به اتصال چندین سنوت کمک کرده و از آنها یک مقصد جذاب برای غواصان ساخته است. بین غارهای آبی این منطقه، «Dos Ojos» به عنوان مشهورترین آنها شناخته می‌شود.

این غار آبی، سومین غار آبی بزرگ جهان است که طول آن بیش از ۳۱۹ کیلومتر است. بخشی از این غار که با نام «El Pit» شناخته می‌شود، عمیق‌ترین بخش آن است. تنها غواصان حرفه‌ای با مجوز مخصوص می‌توانند در این منطقه غواصی کنند و البته، برخی از نواحی این سنوت برای آنها قابل دسترسی نیست.دیدار از گودال‌های طبیعی مکزیک با تور مجازی

لایه پایینی این گودال وحشتناک، که به عنوان یکی از مقامات دیدنی مکزیک شناخته می‌شود، از گوگرد تشکیل یافته است. به همین دلیل، آب‌های این منطقه از سولفید هیدروژن فراوانی بهره‌مند هستند. آب در لایه‌های بالایی این منطقه، شفاف و صاف است، به گونه‌ای که گیاهان و ماهی‌ها به وضوح مشاهده می‌شوند. با افزایش عمق، نور کاهش می‌یابد و در عمق ۳۰ متری، ابرهای ضخیم از گوگرد نور را جایگزین می‌کنند.دیدار از گودال‌های طبیعی مکزیک با تور مجازی

پس از غرق شدن در تاریکی بی‌نهایت، هنوز راه‌های طولانی برای عبور از این سنوت باقی است، اما با وجود توده‌های ابر سفید، امکان دیدن مسیر وجود ندارد. به نظر می‌رسد که این ابرهای گرد و غبار سفید، دنیایی خودمخصوص و جذابی را خلق کرده‌اند. بازتاب رنگ‌های خیره‌کننده همه چیز را در بر می‌گیرد. افرادی که به این سنوت سر زده‌اند، تجربه حضور در آن را مشابه آزادی بی‌وزن در فضایی بی‌انتها توصیف می‌کنند. آن زمانی است که افسانه دربارهٔ دروازه‌ای به دنیای دیگر، به واقعیت نزدیک می‌شود.دیدار از گودال‌های طبیعی مکزیک با تور مجازی

اگرچه بازدید مجازی از سنوت‌ها، تجربه‌ای کاملاً متفاوت از حضور فیزیکی در این مکان است، اما به شما پیشنهاد می‌دهیم که از طریق پنجره‌ای که در ابتدای این متن ذکر شده، به دنیای مردگان اقوام مایا سفر کنید.

اگر به این دست از مطالب علاقه‌مندید، بازدید از تور مجازی جاذبه های گردشگری پایتخت امارات: ابوظبی را نیز مدنظر داشته باشید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *