مجله سیمدخت
0

مصرف سیگار چه تاثیری بر لمینت دندان دارد؟

مصرف سیگار چه تاثیری بر لمینت دندان دارد؟
بازدید 28

تاثیر سیگار بر لمینت دندان یکی از موضوعاتی است که برای افراد علاقه مند به لمینت دندان، اهمیت بسیاری دارد. سیگار کشیدن به این دلیل که سبب تجمع جرم و پلاک روی دندان‌ها می‌گردد، احتمال پوسیدگی دندان‌های زیر لمینت را افزایش داده و همین موضوع آسیب دیدن لمینت‌ها را به‌دنبال خواهد داشت. بنابراین، افرادی که سیگار می‌کشند، باید به این نکته توجه داشته باشند که سیگار می‌تواند باعث آسیب به لمینت دندان شود و در صورت رخداد چنین اتفاقی، لمینت‌ها باید به‌طور کامل از دهان خارج شوند. همچنین، باید بیان کرد که نوع لمینت دندانی که برای افراد سیگاری مناسب بوده، با نوع لمینت دندانی مناسب برای افرادی که سیگار نمی‌کشند، متفاوت است.

چگونگی تاثیر سیگار بر لمینت دندان

مصرف سیگار چه تاثیری بر لمینت دندان دارد؟

سیگار کشیدن بر لمینت دندان تاثیراتی را برجای خواهد گذاشت که می‌توانند سبب تغییر رنگ دندان لمینت شده و پوسیدگی دندان زیرین شوند. دود سیگار شامل رسوبات تیره‌رنگی است که به مینای دندان چسبیده و سبب تغییر رنگ دندان می‌گردد. همچنین، نیکوتین موجود در سیگار ترشح اسید در دهان را افزایش داده و منجر به خوردگی مینای دندان خواهد شد. در صورتی که با داشتن لمینت دندان سیگار می‌کشید، این لمینت‌ها به زودی زرد و بدرنگ می‌شوند. بنابراین، برای حفظ رنگ و شکل لمینت دندان، بهتر است از سیگار کشیدن اجتناب ورزید.

روش های پیشگیری از تاثیر سیگار بر لمینت دندان

بهترین راه برای پیشگیری از عوارض سیگار بر سلامت دهان و دندان و لمینت دندان، کاهش مصرف سیگار است. این افراد می‌بایست به میزان مصرف سیگار خود توجه کرده و در تلاش باشند تا مصرف آن را به حداقل برسانند. این کار به‌طور قابل توجهی می‌تواند به حفظ سلامت دندان‌ها و لمینت کمک کند. استفاده از محصولات مراقبت از دهان و دندان تاثیر بسیار زیادی در حفظ سلامت دندان‌ها و لمینت دارد. از محصولاتی مانند خمیردندان، دهانشویه، نخ دندان و مسواک استفاده کنید. این محصولات می‌توانند به کاهش تراکم لکه‌های سیگار روی دندان و جلوگیری از تغییر رنگ لمینت کمک کرده و از تاثیرات آن جلوگیری نمایند.

علاوه‌بر این، مصرف مواد غذایی سالم مانند سبزیجات، میوه‌ها و غلات حفظ سلامت دندان‌ها را تضمین خواهد کرد. این مواد غذایی حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی مهمی هستند که به حفظ سلامت دندان‌ها کمک می‌کنند. به‌طور کلی، برای پیشگیری از تاثیر سیگار بر لمینت دندان، توصیه می‌شود که مصرف سیگار را کمتر کرده و از محصولات مراقبت از دهان و دندان استفاده نمایید.

پیامدهای بلند مدت تاثیر سیگار بر لمینت دندان

مصرف سیگار چه تاثیری بر لمینت دندان دارد؟

همان طور که پیش تر نیز ذکر شد، سیگار کشیدن می‌تواند باعث آسیب به لمینت دندان شود. برای زیبایی دندان‌ها و اصلاح طرح لبخند، درمانی مانند لمینت دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیگار کشیدن سبب تجمع جرم و پلاک روی دندان‌ها می‌گردد که احتمال پوسیدگی دندان‌های زیر لمینت را افزایش می‌دهد و همین امر سبب وارد شدن آسیب به لمینت‌ها خواهد شد. به همچنین سیگار کشیدن تغییر رنگ دندان‌ها و لمینت را به‌دنبال دارد. رسوب تیره‌رنگی که در دود سیگار وجود داشته، به مینای دندان و لمینت‌ها چسبیده و می‌تواند منجر به تغییر رنگ دندان‌ها شود.

در صورتی که لمینت دندان‌ها به‌دلیل سیگار کشیدن آسیب دیده باشند، لازم است که تعویض شوند. افراد سیگاری باید به‌دنبال رعایت بهداشت دهان و دندان باشند تا از ایجاد مشکلات برای دندان‌های خود جلوگیری نمایند. بهتر است که افراد سیگاری قبل از اقدام برای درمان لمینت دندان، از دندانپزشک خود در رابطه با مشکلاتی که ممکن است در پی سیگار کشیدن برای لمینت دندان‌ها به وجود آیند، مشورت کنند.

لمینت مناسب برای افراد سیگاری

از طرفی، لمینت‌های سرامیکی می‌توانند به عنوان گزینه‌های مناسبی برای افراد سیگاری مورد استفاده قرار گیرند. لمینت‌های سرامیکی کمتر تحت تاثیر سیگار قرار نگرفته و رنگ آنها کمتر تغییر نمی‌کند. در رابطه با لمینت‌های کامپوزیتی نیز، این روکش‌ها به دندان‌ها چسبانده می‌شوند و می‌توانند تحت تاثیر سیگار قرار بگیرند.

با این حال، با رعایت بهداشت دهان و دندان و استفاده از محصولات بهداشتی مخصوص افراد سیگاری، می‌توان از ماندگاری و کیفیت لمینت‌های کامپوزیتی نیز بهره‌مند شد. به‌طور کلی، افراد سیگاری می‌توانند از لمینت دندان استفاده کنند؛ اما می‌بایست به عوامل موثر در ماندگاری و افزایش طول عمر لمینت دندان توجه داشته باشند و از رعایت بهداشت دهان و دندان نیز غافل نشوند.

سخن پایانی

باتوجه به تحقیقات انجام شده، سیگار کشیدن باعث تجمع پلاک و جرم روی دندان‌ها می‌شود و محیط را برای رشد انواع باکتری آماده می‌سازد. همچنین، سیگار باعث بدرنگ شدن دندان‌ها، بروز بیماری‌های لثه و لقی دندان‌ها خواهد شد. در صورتی که افراد سیگاری مایل به استفاده از لمینت دندان هستند، باید دقت داشته باشند که سیگار کشیدن به‌دلیل تجمع جرم و پلاک سبب می‌گردد تا دندان‌های زیر لمینت دچار پوسیدگی شوند و همین امر آسیب دیدن لمینت‌ها را به‌دنبال خواهد داشت. بنابراین در صورت بروز این اتفاق، لمینت‌ها می‌بایست به‌طور کامل خارج شوند. در واقع بهتر است که از مصرف سیگار اجتناب ورزید تا احتمال پوسیدگی دندان‌های زیر لمینت کاهش یابد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد لمینت دندان، فواید آن، نکات بهداشتی پس از آن، همچنین آگاهی از سایر درمان های دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی مانند ایمپلنت دندان، بلیچینگ دندان ، کامپوزیت دندان میتوانید به وبسایت دکتر سید رضا خسروانی متخصص دندانپزشکی زیبایی ترمیمی در تهران به آدرس https://doctorkhosravani.com مراجعه کرده و از مقالات آموزشی رایگان بهره بگیرید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *