مجله سیمدخت
0

واتساپ بکاپ‌های چت‌های اندرویدی را پولی می‌کند

واتساپ بکاپ‌های چت‌های اندرویدی را پولی می‌کند
بازدید 16

به زودی برای پشتیبان‌گیری از چت‌های واتساپ در دستگاه‌های اندرویدی، نیاز به پرداخت هزینه خواهید داشت. در صورت خرید گوشی اندرویدی جدید، راه‌اندازی واتساپ بر روی دستگاه جدید به نسبت آسان است. با ورود به حساب کاربری خود، با انتقال فایل‌های پشتیبان‌گیری‌شده در فضای ابری به دستگاه جدیدتان موافقت نمایید و سپس چت‌ها، فایل‌های چندرسانه‌ای و سایر اطلاعات را دانلود کنید.

پشتیبان‌گیری از چت‌های واتساپ در اندروید تا کنون رایگان بوده است. با این حال، از دسامبر ماه سال جاری (آذر و دی)، شرایط تغییر خواهد کرد. بر اساس اطلاعیه‌ی گوگل، به‌زودی مقدار فضای استفاده‌شده در ابری گوگل برای پشتیبان‌گیری از چت‌های واتساپ محاسبه خواهد شد.

فضای ابری گوگل به‌طور پیش‌فرض به کاربران ۱۵ گیگابایت فضا رایگان ارائه می‌دهد. این ۱۵ گیگابایت شامل داده‌های جیمیل، گوگل فوتوز، و سایر اپلیکیشن‌های گوگل می‌شود و از این پس شامل بکاپ چت‌های واتساپ نیز خواهد بود. از نظر مدت زمان استفاده از واتساپ و حجم اطلاعات به اشتراک‌گذاشته‌شده، فایل‌ها ممکن است بسیار حجیم باشند.

در صورتی که حجم داده‌های شما زیاد است، می‌توانید یکی از سه راه‌حل را اجرا نمایید: پشتیبان‌گیری از ابری را کاملاً غیرفعال کنید، حجم داده‌ها را به‌منظور پشتیبان‌گیری کاهش دهید یا هزینه ارتقای حافظه ذخیره‌سازی ابری را پرداخت نمایید.

برای غیرفعال‌سازی پشتیبان‌گیری از ابری، می‌توانید به مسیر Settings > Chats > Chat Backup بروید و تنظیمات پشتیبان‌گیری Google Drive را به Never تغییر دهید. با این حال، این کار به این معناست که در صورت از دست دادن گوشی فعلی، تمام چت‌ها نیز از دست می‌روند.

تسهیل کاهش حجم داده‌ها برای پشتیبان‌گیری، اما مستلزم زمان است. شما باید به چت‌ها و فایل‌هایی که فضای زیادی را اشغال می‌کنند، رجوع کنید. همچنین، اگر محتوای حجیمی وجود دارد که می‌خواهید حتماً از آن پشتیبان‌گیری کنید، ممکن است مجبور به اتخاذ تصمیم‌های دشوار شوید.

در نهایت، افزایش فضای ذخیره‌سازی در گوگل، امری ساده اما متأسفانه غیررایگان است. در حال حاضر، برای دریافت ۱۰۰ گیگابایت فضای ابری، شما باید هر ماه مبلغ ۱٫۹۹ دلار را به گوگل پرداخت کنید.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *