مجله سیمدخت
0

فروش عمده گل و گیاه از بررسی تا معرفی گلخانه

فروش عمده گل و گیاه از بررسی تا معرفی گلخانه
بازدید 61

گل و گیاه بر روی جسم و روان ما تاثیر بسیاری دارد. وجود گل و گیاه در خانه می تواند خلق و رفتار افراد را بهبود بخشد. این روح بخشی گل ها به عواملی مانند رنگ و بوی گل ها مرتبط است. گاهی کار در مکان هایی که گل ها وجود دارند توانایی فرد را در حفظ اطلاعات تا حدود 20 درصد بهبود می بخشد. خرید و فروش عمده گل و گیاه باغات یا آپارتمانی، انواع مختلفی دارد و از اهداف مهم فروش عمده گل و گیاه، فروش نشاء و گل در سایزهای مختلف می باشد. فروشنده های معتبر سعی می کنند گل ها و نشاء را با بهترین کیفیت، به دست خریدار برسانند. در این مطلب قصد داریم به انواع گل و گیاه و فروش عمده آنها بپردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

فروش عمده گل و گیاه از بررسی تا معرفی گلخانه

پرورش و نگهداری از گل ها و گیاهان

نگهداری از گل ها و گیاهان در خانه از لذت بخش ترین کارها است که برای این کار باید اطلاعات لازم در این زمینه را داشته باشیم. همه گیاهان در سال نیاز دارند که حداقل یک بار به طبیعت انتقال داده شوند. برای انتقال گیاهان به طبیعت در تابستان، یا از حیاط یا از بالکن می توان استفاده کرد. همچنین آب و دفعات آبیاری گیاهان هم بسیار مهم است و بستگی به سن گیاه، میزان رشد و درجه حرارت محیط و شدت نور و رطوبت اطراف گیاه دارد. در واقع به اندازه ای باید آبیاری صورت بگیرد که خاک گلدان شما خیس باشد. معمولاً از آب ولرم برای آبیاری استفاده می کنند. یعنی از آبی که در آب پاش ریخته و دمایش را به دمای محیط رسانده اند استفاده می شود. در این مواقع کلر آب نیز ته نشین شده و از آسیب زدن به گیاه جلوگیری می شود.

داشتن خاک مناسب نیز در پرورش درست گل و گیاه، بسیار موثر است. پرورش دهندگان محترم هنگام فروش عمده گل و گیاه و گل های آپارتمانی توصیه های لازم در این زمینه ها را به مشتری های خود می دهند. پس بهتر است در هنگام خرید گل و گیاه، به کیفیت و نحوه آبیاری و نگهداری از آنها نیز توجه کنیم.

خرید گل و گیاه به صورت عمده

جهت تولید و پرورش گیاهان به صورت تجاری و با کیفیت بالا، باید محیطی مطلوب برای گیاهان تدارک دید. همچنین با توجه به نیاز روزافزون بازار به تولید گل و گیاهان زینتی و یا سبزیجات و صیفی جات خارج از فصل، نیاز به پرورش و خرید گل و گیاه به صورت عمده زیاد شده است. همین موضوع عامل ایجاد گلخانه ها و مراکز پرورش گل و گیاه بیشتری شده است. یکی از سودآورترین بخش های کشاورزی، پرورش گل و گیاه و سبزیجات و صیفی جات گلخانه ای می باشد. همچنین خرید و فروش و صادرات محصولات گلخانه ای و انواع گل و گیاه در اقتصاد کشور بسیار تأثیرگذار است.

فروش انواع محصولات گلخانه ای بر پایه ی بازاریابی بسیار قوی ای انجام می شود. در این زمینه باید اطلاعات تغذیه ای لازم در مورد همه محصولات، با برچسب مخصوص روی آنها چسبیده شده باشد، در واقع این برچسب ها باید اطلاعاتی در مورد مقدار و وزن میوه ها و گیاهان باشد. روش دیگری که در فروش به ما کمک می کند حضور در فضای مجازی، در قالب شبکه های اجتماعی و فضای آنلاین یا همان وب سایت های اینترنتی است.

نکات مرتبط با فروش عمده گل و گیاه

برای اینکه به فروش بهتر و سود بیشتر در زمینه فروش عمده گل و گیاه برسیم، باید نکات زیر را مد نظر قرار دهیم.
• تعیین و بررسی نوع گیاهی که می خواهیم بفروشیم.
• تأمین گیاهان مورد نظرمان، از منابع مطمئن و یا کاشت این نوع گیاهان توسط خودمان.
• استفاده از پرورش دهندگان حرفه ای و متخصص در زمینه فروش عمده گل و گیاه.

خرید عمده گل و گیاه آپارتمانی

پرورش دهندگان گل و گیاه، برای خرید بهتر است از پرورش دهندگان محلی خرید کنند. چون نیاز نیست هزینه اضافه ای جهت حمل و نقل و بسته بندی بدهند و قیمت هم مناسبتر می شود. مراجعین نیز در زمینه فصلی بودن انواع گل ها و گیاهان، باید توجه کنند که کدام گل در چه زمانی بهتر شکوفا می شود و با در نظر گرفتن قیمت عمده گل های آپارتمانی می توانند گل و گیاه متناسب با محیطشان را انتخاب کنند و از این مراکز فروش عمده گل و گیاه آپارتمانی، خرید مناسبی داشته باشند.

معمولاً در آپارتمان ها رطوبت کم است و این باعث می شود گیاهان آپارتمانی بیش از حد نرمال عرق کنند که در نتیجه این گیاهان پژمرده می شوند و شادابی آنها از بین می رود. برای حل این مشکل یا جلوگیری از ایجاد این مشکل، هر چند وقت یکبار با اسپری، آب بر روی گیاهان می پاشیم. البته باید مواظب باشیم که گل ها خیس نشوند. نکته بعدی این است که آبفشانی بر روی گیاهان باید صبح و عطر انجام بگیرد. چرا که در زمان عصر یا شب آب تبخیر نمی شود و بر روی گیاه می ماند.

بهتر است پرورش دهندگان با چندین فروشنده و تامین کننده گل و گیاه تعامل داشته باشند. برای اینکه اگر یکی از آنها دچار مشکل شد به راحتی بتوانند به سراغ دیگری بروند و محصول مورد نظرشان را برای مشتریان تهیه کنند. از عوامل دیگری که در فروش و قیمت عمده گل های آپارتمانی موثر است، استفاده از فروشگاه آنلاین می باشد. همچنین در فروش عمده گل های آپارتمانی بهتر است پرورش دهندگان برند خاصی برای محصولات خود، انتخاب کنند.

نحوه قیمت گذاری در فروش عمده گل و گیاه

قیمت گذاری همه محصولات، مخصوصاً گیاهان، بسیار دشوار است. اما با انجام تحقیقاتی در زمینه‌ی نوع قیمت هایی که سایر رقبا برای محصولات مشابه گذاشته اند، می توان به بررسی میزان دقیق قیمت گل ها و گیاهان رسید. در نتیجه در قیمت گذاری باید از هزینه های کالای فروخته شده، بسته بندی و حمل و نقل آنها آگاه بود و در واقع هزینه های ثابت، مانند قیمت اجاره محل پرورش را نیز در نظر گرفت. همه این موارد در قیمت نهایی و فروش عمده گل و گیاه های آپارتمانی تأثیرگذار است.

از برندهای فروش عمده گل های آپارتمانی

فروش عمده گل و گیاه های آپارتمانی، نیز بسیار رایج است و از انواع برند های تولید کننده جهت خرید عمده گل و گیاه آپارتمانی می توان به گل گیفت GolGift یا بنیس فلاور Benis Flower اشاره نمود. در ضمن با توجه به شرایط نگهداری گل ها و تناسب آن با محیط زندگی خود، می توانید بهترین خرید در زمینه ی گل و گیاه را داشته باشید.

فروش عمده گل و گیاه شهرهای مختلف

فروش عمده گل و گیاه از بررسی تا معرفی گلخانه

از انواع گل و گیاه عمده در محلات، می توان به گیاه آدنیوم گلدان 12، آلاله پر گلدان 12، آلوئه ورا، اسپسپروم، اطلسی کاسه، انار زینتی و بسیاری از گل و گیاه زیبای دیگر که در این شهر زیبا پرورش داده می شوند اشاره کرد. این گل و گیاه را به راحتی از مراکز فروش عمده گل و گیاه، می توان خریداری کرد.

از انواع گل هایی که می توان از مراکز خرید عمده گل طبیعی در تهران تهیه کرد، می توان به گل بزرگ اینستایی، باکس گل شب یلدا، گل سانسوریا ابلق، حسن یوسف، برگ انجیری ابلق و خیلی گل های زیبای دیگر اشاره کرد. فروش عمده گل و گیاه در تهران بسیار رایج است که حتی از سایر شهرهای اطراف نیز مشتری های خاص خود را دارد.

گلخانه مقنی ‌یکی از گلخانه ها در شهر تهران است که از آن انواع گل و گیاه را بصورت عمده می توانید تهیه نمایید. برای مشاهده انواع گل ها می توانید به سایت گلخانه مقنی مراجعه نمایید.

در مورد خرید گل و گیاه طبیعی در تهران باید به موارد زیر دقت شود.

  • سفارشات گل و گیاه را به سرعت ارسال کنند.
  • تمامی محصولاتشان را بدون واسطه و دلال ارائه دهند.
  • انواع گل های فضای باز و آپارتمانی را دارا باشند.
  • پشتیبانی همه روزه در زمینه سفارشات و نحوه خرید محصولات و ارسال آنها، برای مشتریان داشته باشند.

در این مراکز خرید عمده گل و گیاه طبیعی انواع کودهای دامی، شیمیایی، ورمی کمپوست نیز ارائه می شود. طراحی و اجرای فضای سبز، آلاچیق، طراحی برکه و رودخانه، سم پاشی و کوددهی را نیز می توان از آنها، درخواست کرد.

سخن آخر

اولین قدم در زمینه فروش عمده گل و گیاه و فروش عمده گل های آپارتمانی، علاقه و عشق می باشد. در این موارد باید در هنگام ورود به این شغل و حرفه مدنظر قرار گیرد. برای نگهداری انواع گل و گیاه چه برای باغ و چه آپارتمانی، بهتر است به مراکز معتبر در زمینه خرید و فروش عمده گل و گیاه مراجعه کنیم. همچنین از شرایط نگهداری و نحوه آبیاری درست، برای هر گیاه مطلع شویم، تا بتوانیم با داشتن گل و گیاه زیبا، فضایی دلخواه را برای خود به وجود آوریم.

در نظر داشته باشید که داشتن یک گلخانه در گوشه ای از خانه، هرچند بسیار کوچک امری مهم است. چرا که با وجود مشکلات روحی و روانی و آلودگی های مکرر هوا، با دیدن سرسبزی گیاهان و استشمام بوی گل ها می توان به آرامش نسبی رسید. در این مطلب سعی شد علاوه بر بررسی شرایط نگهداری گل و گیاه، به معرفی مراکز معتبر فروش عمده گل و گیاه هم پرداخته شود.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *