مجله سیمدخت
0

آیا مکس پین در بازی Alan Wake 2 نقش الکس کیسی را ایفا می‌کند؟

بازدید 76

بازی مذهبی بی‌نظیر Alan Wake 2 با دستاوردهای بسیار جالبی همراه بود. یکی از مهمترین و تازه‌ترین دستاوردها حضور مکس پین در Alan Wake 2 بود که با تغییرات زیادی همراه شد. اما سوال برانگیز است: آیا مکس پین واقعاً الکس کیسی است؟

با انتشار بازی Control در سال ۲۰۱۹، استودیو رمدی به طور رسمی اعلام کرد که یک جهان مشترک برای بازی‌های خود ایجاد کرده و قصد دارد در طولانی‌ترین دوره‌ها با داستان‌های جدید این دنیای جذاب و همچنین هماهنگ با اتفاقات خارق‌العاده آن پیش بروند.

قبلاً شاهد ایده‌های مشابه در فیلم‌های هالیوود و برخی از سری‌های بازی بوده‌ایم، اما استودیو رمدی قصد دارد یک مفهوم جدید از این موضوع را در دنیای بازی‌های ویدئویی ارائه دهد. بازی Control با یک شروع نسبتاً آرام آغاز شد و در واقع راه را برای عرضه دومین نسخه از سری بازی Alan Wake که به تازگی منتشر شده، باز کرد. به عبارت دیگر، پس از عرضه بازی Alan Wake 2 و تجربه آن، ما متوجه شدیم که مفهوم استودیو رمدی از جهان مشترک بازی‌های خود، که به عنوان جهان متصل رمدی یا به اختصار RCU شناخته می‌شود، چیست.

در طول حدود بیست ساعت داستانی Alan Wake 2، متوجه می‌شوید که رمدی در حال پایه‌ریزی برای درخشش چندین عنوان دیگر از جهان مشترک خود است. بیشتر تمرکز داستان و شخصیت‌های داستانی این بازی بر روی دو فرانچایز محبوب Alan Wake و Control قرار دارد، اما به وضوح می‌توانید نشانه‌هایی از دیگر بازی‌های این استودیو را نیز در این بازی مشاهده کنید.

بازی‌های Control و Alan Wake به وضوح با یکدیگر ارتباط دارند، اما ارتباطات کمتری با دو بازی دیگر این استودیو به نام‌های Quantum Break و Max Payne دیده می‌شود. با این حال، استودیو رمدی با افتخار اعلام می‌کند که علاقه دارد ارتباطات بیشتری میان دو فرانچایز فوق‌العاده محبوب Max Payne و Alan Wake ایجاد کند!

چگونه الکس کیسی ارتباطی با دنیای بازی Alan Wake و سری بازی Max Payne دارد؟

در سال ۲۰۱۰، پس از انتشار بازی Alan Wake، ما با الکس کیسی (Alex Casey) آشنا شدیم، که یک اشاره خلاقانه از سوی استودیو رمدی به شخصیت محبوب مکس پین بود. در نسخه اول سری Alan Wake، الکس کیسی یک کارآگاه مشهور در رمان‌های آلن ویک بود، که در شهر نیو یورک زندگی می‌کرد. در طی بازی، با جمع‌آوری اطلاعات مختلف، مخاطبان می‌توانستند شباهت بیشتری میان او و مکس پین را مشاهده کنند.

اما در بازی Alan Wake 2، داستان به شدت پیچیده می‌شود. این بازی ۱۳ سال پس از انتشار نسخه اول رونمایی شده و با ورود دو کارآگاه به نام‌های ساگا اندرسون و الکس کیسی به شهر برایت فالز برای تحقیق درباره چندین قتل زنجیره‌ای آغاز می‌شود. در آغاز بازی، مخاطبان به سادگی شاهد اهمیت الکس کیسی در داستان هستند، اما کارگردان با دقت سعی می‌کند تا شباهت نامی او با قهرمان داستان‌های آلن ویک را به شکلی کاملاً هنرمندانه نشان دهد. حتی در بخش‌های مختلف بازی، جوک‌هایی در مورد شباهت نامی او با مکس پین وجود دارد. این رویکرد انکار شباهت دو شخصیت نشان از زیرکی سازندگان بازی دارد و به یک روش منحصر به فرد نظر مخاطبان را به این شباهت جذب می‌کند.

صورت و صدای آشنای الکس کیسی

همانطور که قبلاً اشاره شد، الکس کیسی در نسخه ابتدایی بازی به عنوان یک اشاره مختصر به سری بازی مکس پین و شخصیت اصلی آن، به نام مکس پین، حضور داشت. اما در نسخه دوم بازی، ما متعجبانه با حضور وی در داستان روبرو شدیم، که بر خلاف انتظارات بود. طرفداران قدیمی استودیو رمدی و سری بازی مکس پین سریعاً تشخیص دادند که الکس کیسی بسیار به مکس پین شبیه شده است. این تشابه در صورت هر دو شخصیت از طراحی کارگردان ارشد استودیو رمدی، یعنی سم لیک، الهام گرفته شده است. اما این تنها شباهتی که بین الکس و مکس وجود ندارد. صدای هر دو شخصیت نیز توسط یک هنرپیشه، جیمز مک‌کفری، اجرا می‌شود. وی که وظیفه اجرای صدا پیشگی هر دو شخصیت، یعنی مکس پین و الکس کیسی را بر عهده دارد.

الکس کیسی، پلیس قدرتمند شهر نیو یورک!

پس از آشنایی اولیه با الکس کیسی، او را به عنوان یک مامور اف بی آی و همکار خبره ساگا اندرسون معرفی می‌کنیم که رفتاری بسیار آرام دارد و شخصیتی کاملاً خونسرد دارد. اما داستان از جایی جذابیت بیشتری پیدا می‌کند، زمانی که وارد مکان تاریک آلن ویک می‌شویم. در داستان آلن ویک، ما با نسخه‌ای دیگر از الکس کیسی آشنا می‌شویم. در این داستان، الکس شخصیتی است که با پیشرفت داستان‌های آلن، تغییراتی تجربه می‌کند و مسیر او با تغییر هنر آلن نیز تغییر می‌کند.

در مکان تاریک، الکس کیسی به معنای واقعی کلمه به مکس پین تبدیل می‌شود. در این مکان تاریک، الکس دارای یک بم بسیار برجسته است و شخصیتی بسیار خشن و قدرتمند را به ما نشان می‌دهد. همچنین، دیالوگ‌های او دقیقاً مانند دیالوگ‌های سری بازی مکس پین است و هر بار که او حرف می‌زند، شما احساس می‌کنید که وارد دنیای مکس پین شده‌اید.

اما این تنها شباهت الکس و مکس نیست. الکس که در دنیای آلن ویک شهر نیو یورک و در نسخه مکان تاریک واقع شده است، لباسی بلند از جنس چرم، کراوات سیاه و شلوار پارچه‌ای به تن دارد. این لباس‌ها خاطرات فراوانی را برای شما زنده می‌کنند و الکس کیسی یا همان مکس پین، با یک نام متفاوت به ما نشان داده می‌شود!

در لحظه نگارش این مطلب، ما در انتظار نسخه ریمیک سری بازی مکس پین هستیم و هیچ خبری از نسخه‌ای جدید از این سری بازی در دست نداریم. با این حال، ما توانسته‌ایم خاطرات خوبی را از گذشته در بازی Alan Wake 2 زنده کنیم. نظر شما در مورد شباهت‌های الکس کیسی و مکس پین در Alan Wake 2 چیست؟ آیا فکر می‌کنید در آینده ارتباطی میان دنیای دو سری بازی مکس پین و آلن ویک وجود خواهد داشت؟ ما منتظر نظرات شما هستیم.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *