مجله سیمدخت
0

آیا انیمیشن‌های جدید قادرند به شکستن رکورد فیلم انیمیشن “یخ زده ۲” بپردازند؟

بازدید 44

رکورد فروش 1.4 میلیارد دلاری فیلم انیمیشن “یخ زده 2” در باکس آفیس جهانی، این انیمیشن را به پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ تبدیل کرده است. با این حال، چند انیمیشن جدید که به‌زودی اکران خواهند شد، قادر به شکستن رکورد “یخ زده 2” هستند.

اولین نسخه از فیلم “یخ زده” که در سال 2013 منتشر شد، به سرعت به عنوان یکی از نمادین‌ترین فیلم‌های دیزنی در تمام دوران شناخته شد. این فیلم، شخصیت‌هایی همچون آنا و السا را به شهرت جهانی رساند و آنها را به شخصیت‌های محبوب برای کودکان و نوجوانان تبدیل کرد. همچنین، موسیقی‌های فیلم مانند “رهایش کن” (Let It Go) و “می‌خواهی یک آدم برفی بسازی” (Do You Want to Build a Snowman) نیز به عنوان آهنگ‌های محبوب جهانی شناخته شدند. این موفقیت‌ها باعث شدند که مردم با شوق منتظر انتشار “یخ زده 2” باشند.

نتیجه این است که “یخ زده 2” با فروش 1.4 میلیارد دلاری‌اش به عنوان پرفروش‌ترین انیمیشن تمام دوران شناخته شد. این فیلم توانست جایگاه خود را حفظ کرده و حتی فیلم “برادران سوپر ماریو” (The Super Mario Bros) نیز نتواسته از فیلمی که محصول دیزنی بود، جلوی این موفقیت را بگیرد. با این حال، باید توجه داشت که این جایگاه همیشگی نیست و احتمالاً انیمیشن‌های آینده قادر خواهند بود رکورد فروش “یخ زده 2” را شکست دهند. در اینجا، چند انیمیشن نام برده شده‌اند که ممکن است بیشتر از “یخ زده 2” در باکس آفیس موفق باشند.

Frozen 3

در میان انیمیشن‌های جدید و پرانتظاری که در سال‌های آینده به نمایش درمی‌آیند و قابلیت پیشروی از “یخ زده 2” را دارند، انیمیشن “یخ زده 3” به عنوان یکی از مهم‌ترین آثار برشمرده می‌شود. با توجه به هیجانی که دنباله اول “یخ زده” در بین مخاطبان ایجاد کرد، می‌توان پیش‌بینی کرد که دنباله سوم نیز انتظارات بسیاری را در مخاطبان برانگیزد. این موضوع به دلیل دو دلیل اساسی است: اولا) شخصیت‌های “آنا” و “السا” در بین کودکان و بزرگ‌ترها از یک محبوبیت فراوان برخوردارند. ثانیا) همه کسانی که دو نسخه قبلی از “یخ زده” را تماشا کرده‌اند، از دست ندهند بدانند که پس از اتمام داستان در “یخ زده 2” چه اتفاقاتی برای آن‌ها رخ می‌دهد.

Shrek 5

شرک یکی از مشهورترین فرانچایزهای دریم‌ورکس است و برای علاقه‌مندان به این غول سبز مهربان، نوستالژی فراوانی دارد. البته هیچ یک از فیلم‌های این سری به فروش یک میلیارد دلار نرسیده‌اند، اما هرکدام در طول سال‌های اکران خود توانسته‌اند با باکس‌آفیس تاثیرگذاری داشته باشند. در دوران اخیر، این فرانچایز محبوب با انیمیشن “گربه چکمه‌پوش: آخرین آرزو” ادامه یافت. همچنین، فیلم مورد انتظار “شرک 5” نیز در حال ساخت است و احتمال اینکه بیشتر از “یخ زده 2” به فروش برسد، زیاد است.

The Super Mario Bros. Movie 2

این فیلم بدون شک یکی از مهم‌ترین انیمیشن‌های جدید سینما خواهد بود و به عنوان رقیب اصلی “یخ زده 2” شناخته می‌شود. نسخه اول از فیلم “برادران سوپرماریو” به موفقیتی قابل توجه نزدیک شد و در کل، با فروشی حدود 1.36 میلیارد دلار (بر اساس آمار باکس آفیس) جایگاه ویژه‌ای بدست آورد. این فیلم که بر اساس بازی‌های محبوب نینتندو ساخته شده است، داستان ماریو و لوئیجی را روایت می‌کند که با پرنسس پیچ متحد می‌شوند تا باوزر را شکست دهند. بسیاری از علاقمندان به بازی‌های ماریو به شدت از انتشار “برادران سوپرماریو 2” برای دیدن داستان جذاب این فیلم شگفت‌زده‌اند و با شوق منتظر تماشای آن هستند.

Spider-Man: Beyond The Spider-Verse

انیمیشن “مرد عنکبوتی: به درون دنیای عنکبوتی” پس از اکران در سال 2018 با استقبال و تحسین گسترده منتقدان روبرو شد و حتی یک جایزه اسکار نیز از آن برداشت شد. دنباله‌ی این فیلم، “مرد عنکبوتی: در میان دنیای عنکبوتی” (Across the Spider-Verse) نام داشت و در سال 2023 به نمایش درآمد. این فیلم توانست فروش بیشتری در باکس آفیس داشته باشد، بنابراین احتمال زیادی وجود دارد که فیلم سوم از مرز یک میلیارد دلار عبور کند و حتی Frozen 2 را پیشی بگیرد. اما باید منتظر ماند تا زمان اکران فیلم سوم که به نظر می‌رسد که تا سال 2024 انجام نخواهد شد.

Inside Out 2

اخیراً، عملکرد پیکسار در چند سال گذشته به نظر قابل قبولی نرسیده است و انیمیشن‌های جدید این استودیو به طور مداوم در باکس آفیس شکست خورده‌اند. با این حال، پیکسار هنوز هم یکی از استودیوهای محبوب در صنعت انیمیشن است و این نشان می‌دهد که قادر به ساخت آثار پرطرفدار و پرفروش می‌باشد. انیمیشن “Inside Out” که در سال 2015 اکران شد و با فروش 858 میلیون دلار در سراسر جهان، یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های پیکسار بود، نمونه‌ای از این موفقیت بود.

در حال حاضر، دنباله هیجان‌انگیز این فیلم با عنوان “Inside Out 2” در دست ساخت است و منتظر است تا در تاریخ 14 ژوئن 2024 به نمایش درآید. آیا این فیلم قدرت رقابت با “Frozen 2” را دارا خواهد بود؟ این چالش جذاب را در آینده خواهیم دید.

Toy Story 5

داستان اسباب‌بازی بدون شک یکی از پرطرفدارترین فیلم‌های پیکسار است که هرگزینه از این مجموعه سینمایی به نام آن، یکی از برترین و پرفروش‌ترین انیمیشن‌های تولید شده توسط استودیو بوده‌اند. به‌طور ویژه، انیمیشن “Toy Story 4” توانست با فروش‌های خود به عنوان پرفروش‌ترین فیلم پیکسار پس از “شگفت‌انگیزان 2” شناخته شود. اگر داستان اسباب‌بازی 5 نیز بتواند این روند را ادامه دهد، احتمالاً موفق به کسب فروشی به ارزش یک میلیارد دلار خواهد شد. با این حال، وجود چالش‌هایی نیز وجود دارد؛ به عنوان مثال، فروش ناامیدکننده فیلم “Lightyear” ممکن است تأثیرات منفی بر عملکرد آینده اسباب‌بازی 5 داشته باشد.

Despicable Me 4

استودیو ایلومینیشن با انتشار انیمیشن “Despicable Me” در سال 2010 موفق به کسب یک موفقیت بزرگ شد. از آن زمان به بعد، این فیلم نه تنها چندین دنباله داشته است بلکه یک اسپین‌آف نیز به وجود آمده است. منتظریم که انیمیشن “Despicable Me 4” در تاریخ 3 ژوئیه 2024 به سینماها عرضه شود. اگر موفق شود عملکردی مشابه به انیمیشن‌های جدید این استودیو داشته باشد، ممکن است توانایی داشته باشد تا فروش خود را به مرز یک میلیارد دلار برساند. اگر هم بتواند فروش بیشتری از قسمت‌های قبلی را در باکس‌آفیس جهانی داشته باشد، این به او کمک خواهد کرد تا رکورد 1.4 میلیارد دلاری فیلم “Frozen 2” را بشکند و به عنوان پرفروش‌ترین انیمیشن در جهان شناخته شود.

Zootopia 2

انیمیشن “شهر حیوانات” اثری از استودیو دیزنی در سال 2016 به نمایش درآمد و به یک موفقیت شگرف دست یافت. این فیلم، با وجود اینکه جزء یک فرانچایز قدیمی نبود، در بازارهای جهانی بیش از یک میلیارد دلار فروش داشت. حالا که قرار است دنباله این اثر تولید شود، امکان دارد که فروش این فیلم از مرز 1.4 میلیارد دلار عبور کند. در این صورت، انتظار می‌رود که “شهر حیوانات 2” نیز مانند فیلم پیشین، جذاب، هیجان‌انگیز و سرگرم‌کننده باشد و جایگاه پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ را از “Frozen 2” باز کند.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *